Szerkesztőség: A légi közlekedés helyzete a COVID-19 világjárvány idején. Mi a helyzet a járatokkal, repülőjegyekkel, útvonalakkal, légitársaságokkal?

2 2.310

2020 januárjától az új koronavírus miatt viharos időket élünk. Ahhoz, hogy megértsük a járvány hatásait, meg kell értenünk az okokat, és el kell fogadnunk a valóságot. Több száz összeesküvés ötletet láttam elterjedni a virtuális környezetben. Nem beszélünk róluk, de szigorúan a hivatalos információkra hivatkozunk, és az ellenkező bizonyításáig valósnak tekintjük. A járvány kapcsán pedig elmondom, hogyan látom a repülés fejlődését a közeljövőben.

SARS – SARS-CoV-2

De kezdjük az elejével. Valahol december végén új vírus jelenik meg Kínában. A kínai szakértők megijedtek, mert amit hamarosan felfedezni készültek, az nagyon hasonlított egy másik koronavírushoz (SARS), amely 2002 és 2003 között sújtotta Kínát. 2002 végén a SARS halálos terjedését egy koronavírus után kezdte el, amelyről úgy gondolják, hogy a denevérekben szaporodott. , megfertőzött egy pálmabagolyt, ami viszont továbbította a vírust az emberre.

A SARS azonban nem terjedt el olyan gyorsan, mint manapság a SARS-CoV-2 esetében. John Oxford professzor (a Londoni Egyetem virológiai emeritus professzora és a világ egyik vezető fertőző betegség-szakértője) azt mondta az RFE / RL-nek, hogy nagyrészt a véletlen az oka annak, hogy a SARS 2003-as kitörése kevesebb mint 1 az eddigi COVID-19-járványok százaléka.

"Úgy gondolom, hogy a két vírus nagyon különbözik" - mondta Oxford. "Nagyon szerencsénk volt a SARS-szal 2003-ban. Nem terjedt el olyan gyorsan, mint a COVID-19-et okozó koronavírus." Kimutatták, hogy az új koronavírus sokkal gyorsabban tud terjedni, sok tünetmentes fertőzést okoz, néhány halálesetet és így tovább. Különböző tulajdonságokkal rendelkezik.

Drasztikus intézkedések az új koronavírus terjedésének megakadályozására

A harcban az új koronavírus, a világ legtöbb országa drasztikus intézkedéseket hozott a terjedés megállítására. Lezárták a határokat, felfüggesztették a járatokat, utazási, sőt utazási korlátozásokat is bevezettek. Románia még ezeket az intézkedéseket is alkalmazta. Nehéz elhinni, hogy a XNUMX. században egy ilyen vírusnak sikerült blokkolnia egy egész bolygót.

Ezeket az intézkedéseket pedig azért hozták meg, hogy lassítsák a vírus terjedését, és ne akadályozzák az egészségügyi rendszereket. Arra törekedtek, hogy minden tüneti esetet kezelni lehessen a szükséges időt, ami növelte a betegek mentési arányát. Ha Romániában egyszerre több ezer súlyos eset lenne, valószínűleg magasabb lett volna a halálozási arány. De a helyzet jobb volt, bár több mint 1000 ember vesztette életét.

A leginkább érintett a légi közlekedés, a turizmus és a horeca

A valóság az több millió járatot töröltek, utasok tízmilliói nem értek el úticéljukat, emberek milliárdjainak megtiltották, hogy otthonukon kívül utazzanak. Az országok gazdasága recsegni kezd.

Szerintem, a turizmus, a repülés, a vendéglátás és a másodlagos iparágak szenvedtek leginkább. Turizmus, közlekedés, HoReCa, mindez nem maradhat fenn turisták, emberek nélkül. Egy gyártó üzem (gépek, fém/textil ruhadarabok, élelmiszerek) távoli robotokon/embereken és a szükséges alapanyagokon keresztül tud működni. Ugyanez nem történik meg a turizmusban, ahol az alapanyag az „ember”.

A járatok felfüggesztése után gyakorlatilag egy egész iparág leállt. Nem volt kereslet a járatokra, nem lehetett több járatot üzemeltetni. És a légitársaságoknak több mint 17 000 gépet kellett blokkolniuk a földön. A légi közlekedésben és a turizmusban dolgozók millióit fenyegeti az állásuk elvesztése. A legtöbbet technikai munkanélküliségbe küldték, másokat kirúgták őket, de ott van a részmunkaidőben maradók kategóriája is a repülőgép karbantartása, az érintett utasok megválaszolása és a helyfoglalási rendszerek változásainak működtetése érdekében. Áprilisban, Az IATA arra figyelmeztetett, hogy a légi fuvarozók 86 milliárd dollárt veszítenek.

2 hónapos bezárás után

Körülbelül 2-3 hónapja néztünk szembe ezzel a bezárással, ezalatt a világgazdaságot súlyosan érintették. Cégek ezrei szenvedtek, köztük légitársaságok, utazási irodák, szállodaláncok, autókölcsönző cégek, a körutazási ipar, mindent egy dominóláncra tettek le. Hol többet, hol kevesebbet.

A gazdasági nyomás megszorításokat és a napi működés újraindítását kényszeríti ki. Vannak országok, ahol a turizmus és a légi közlekedés jelentős részesedéssel bír az ország GDP-jében. Így a közeljövőben azt reméljük, hogy újraindul a repülés, újraindul a turizmus, az emberek tudnak utazni. De SEMMI sem lesz olyan, mint régen. Egyes szakértők úgy vélik a légi közlekedés és a turizmus csak 2023-ban tér vissza a COVID előtti időszakhoz.

Minden, ami 2-3 hónap alatt elpusztult, 2-3 év múlva újjáépül. Lehetséges, hogy egyes országokban/területeken/régiókban a visszatérés gyorsabb lesz. De lesznek olyan országok/területek/régiók is, ahol minden sokkal lassabb lesz. És NE FELEJD: Még mindig nem szabadultunk meg az új koronavírustól.

Mi a helyzet a járatokkal, repülőjegyekkel, útvonalakkal, légitársaságokkal?

És most elérkezünk ahhoz a részhez, ahol a középútról beszélünk. Mi a helyzet a járatokkal, repülőjegyekkel, útvonalakkal, légitársaságokkal? Ahogy fentebb említettük, a járatok blokkolásával több millió utas maradt repülőjegyükkel, de anélkül, hogy elérhették volna úticéljukat.

Mi a helyzet a repülőjegyekkel?

A csőd elleni védelem érdekében a légitársaságok úgy döntöttek, hogy olyan lehetőségeket kínálnak, mint például: járatok átütemezése más időszakokra, értékű utalványok (Pl. A Wizz Air 120%-os utalványt kínál az eredeti jegyen fizetett viteldíjhoz képest), visszafizetés. De az utolsó lehetőség ellentmondásosnak bizonyult, mert a törlesztési határidőt 60-90 napra hosszabbították meg. Elméletileg, amíg a légitársaság létezik, ba repülőjegyek nem vesznek el, csak különböző létesítményekké válnak a jövőbeli utazásokhoz. És valóban visszakaphatja a pénzét, de TÜRELMEL.

Mint fentebb említettük, a pénzforgalmi blokád egy iparág blokkolásához vezetett. De a pénz a turizmusban forog, nem marad a cégek számláin. A COVID-19 világjárvány pedig lehetetlenné tette az utasok gyors visszatérítését. Ugyanez történt az utazási irodákkal is. Amikor a légi közlekedés és a turizmus újra „repülése” indul, a többi kérdés is biztosan megoldódik. A lényeg az, hogy a pénz újra forogni kezd.

Mi a helyzet a járatokkal és az útvonalakkal?

legtöbb a légitársaságok világszerte megkezdték a járatok újraindításának bejelentését. CSAK SEMMI A PANDEMIA ELŐTT. szerint a tevékenység fokozatosan folytatódik kormányhatározatok, cu az egyes országok által előírt utazási szabályokat (középen nem szükséges hely), -val a hatóságok által bevezetett új korlátozások. Még a repülőterek a járatok újraindítására készülnek, új utazási és utazási szabályokat vezetnek be.

Egyes társaságok belföldi járatokkal is indulnak A TAROM május 18-tól újraindította belföldi járatait. A nemzetközi járatokra azonban még várni kell. Amennyiben a hatóságok a különböző országokban feloldják az utazási korlátozásokat és megnyitják a határokat a külföldiek előtt, a nemzetközi járatok is újraindulnak.

DE kevés járatszámmal. Ez oda fog vezetni egyéb repülőjegy törlések. Az utasok pedig a légitársaságok által meghatározott alternatívákat kapnak. Valószínűleg az érvényes járatokra történő átütemezés lehetősége, vagy kaphatnak egy értékű utalványt, amelyet más érvényes járatokra használhatnak fel. ÓVATOS!!! Ezeket az intézkedéseket a legtöbb légitársaság meghozza világszerte, nem csak a romániai társaságok.

Például, ha a járvány előtt a Bukarest - London útvonalon napi 10-12 járatot üzemeltettek, a járvány után ez a szám napi 2-3 járatra csökkenhet. Talán lesznek napok repülőút nélkül. Nyilvánvaló, hogy a törölt járatok minden utasa dönthet úgy, hogy más fennmaradó érvényes járatokon repül.

Látjuk, hogy sokan fel vannak háborodva ezeken a törléseken, és csak Romániának és a román légitársaságoknak jelentkeznek. Tudd, hogy mindenhol ugyanaz. És bárhol járt, függetlenül a légitársaságtól, minden bizonnyal ugyanazokon a helyzeteken ment keresztül. Törölt járatok, zárolt pénz, bizonytalan járat.

következtetéseket

Ahogy korábban is mondtam, egyedülálló időket élünk, ami a TÜRELEM próbája elé állít bennünket. De csak türelemmel leszünk túl ezen az időszakon. És minden türelmesen mindenkinek lehetősége lesz máskor is élvezni a repülést, a visszatérítéseket vagy a nyaralások ütemezését.

Hagyd abba az idegeskedést, ne hozz elhamarkodott és elhamarkodott döntéseket, ne vonj le következtetéseket minden információ birtokában. Ne légy felületes, ne manipuláljon minden körülötted. Szerezze meg az információkat a hivatalos csatornákon.

Emlékeztetünk erre május 29-ig szünetelnek a Románia és a közép- és nyugat-európai országok közötti járatok. És ezen időszak után Még SENKI sem tudja, mi lesz a járatokkal. Ne rohanjon a jegyek megszerzésével, ha nem rendelkezik minden szükséges információval. Várja meg, amíg a járatok újraindulnak, és csak ezután vásárolja meg a kívánt jegyeket.

ÉS IGEN! A repülőjegyek emelkedni fognak. Drágulnak a repülőjegyek. Ez nem álhír, ez valóság. A következő néhány hónapban valószínűleg nem fogunk 20 EURO alatti jegyeket látni (oda-vissza). Ilyen a gazdaság, így működnek a dolgok.

Ennek ellenére utazzon óvatosan, biztonságosan, türelmesen.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.