IATA figyelmeztet! 25 millió munkahely van veszélyben a légi közlekedés és az utazás területén.

4 1.625

Az IATA (Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség) bemutatott egy új tanulmányt, amely szerint több mint 25 millió munkahely van veszélyben a légi közlekedésben, az utazási és a kapcsolódó iparágakban. Ez pedig a COVID-19 világjárványnak köszönhető, amely az utazási és repülési igények meredek visszaeséséhez vezetett.

Világszerte körülbelül 65,5 millió ember függ a légi közlekedéstől és a turizmustól. Ebből 2,7 millió munkahelyet a légitársaságok biztosítanak.

Súlyos utazási korlátozásokkal járó forgatókönyv esetén, amely 3 hónapig vagy még tovább is tarthat, az IATA arra figyelmeztet, hogy körülbelül 25 millió munkahely van veszélyben a légi közlekedésben és az utazási ágazatban (valamint a kapcsolódó ágazatokban).

Az IATA becslései szerint az alábbiakban a kontinensek helyzetét mutatjuk be.

11,2 millió munkahely az ázsiai és csendes-óceáni térségben
5,6 millió munkahely Európában
2,9 millió munkahely Latin-Amerikában
2,0 millió munkahely Észak-Amerikában
2,0 millió munkahely Afrikában
0,9 millió munkahely a Közel-Keleten

Ugyanebben a forgatókönyvben az IATA azt állítja, hogy a légitársaságok bevételei 44 egészében 2020%-kal csökkennek 2019-hez képest. Ez 252 milliárd dolláros veszteséget jelent. A második negyedévben a csökkenés akár 2%-ot is elérhet, ami 70 milliárd dollár készpénznek felel meg.

A légitársaságok pénzügyi segítséget kérnek a kormányoktól a válság átvészeléséhez és a koronavírus utáni helyreállításhoz. Pontosan, az IATA kéri: közvetlen pénzügyi támogatást; kölcsönök, hitelgaranciák; adómentességek.

Az anyagi segítség mellett a légiközlekedési ágazatnak is gondos, koronavírus utáni tervezésre lesz szüksége. A légitársaságoknak pedig fel kell készülniük a működés újraindítására.

Az IATA illetékesei tisztában vannak azzal, hogy a koronavírus-járvány után semmi sem lesz a régi. Ilyennel még senki nem találkozott, nincs rá példa. A jelenleg veszélyben lévő 25 millió munkahely a légi közlekedési ágazat hatékony újraindításától függ. A légitársaságok városokat, országokat és kontinenseket kötnek majd összeköttetésbe, de az majd kiderül, milyen hamar és milyen feltételekkel.

Másrészt van egy tanulmány, amely azt mutatja A légi közlekedés és a turizmus csak 2023-ban éri el a "normális" szintet. Nincsenek szavak a COVID-19 világjárvány turizmusra és kereskedelmi repülésre gyakorolt ​​hatásának megfelelő leírására.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.