Románia legszebb 9 kastélya.

2 6.868

Mai cikkünkben Romániáról és a híres várakról lesz szó. Mielőtt körbeutaznánk a világot, szerintem a legjobb, ha ellátogatunk abba az országba, ahol élünk. Romániát Isten megáldotta, és felruházta hegyekkel, dombokkal, folyó vizekkel, nyitottsággal a tengerre, deltával, egyedi tájakkal, csodálatos helyekkel, amelyekbe beleszeretsz, ahogyan látod őket.

Sajnos ez nem mondható el azokról, akik ezt az országot és természeti szépségét irányítják. Mások bármit megadnának egy ilyen gazdagságért, mi pedig kinevetjük őket. De ne legyünk szomorúak! Meghívom Önt, sétáljon körbe a romániai kastélyokban. Ha nincs saját közlekedési eszköze, és a vonat sem vonz, akkor Ön Ajánlom ezt az autókölcsönzőt Bukarestben.

Săvârșin királyi kastélya, Arad

A Mihály királynak visszaadott királyi család tulajdonát képező Săvârșin várat a 1948. században a magyar Forray nemesi család építtette. Az épület az 6-as forradalom idején megsemmisült, és neoklasszikus stílusban újjáépítették. A kastélyt a Savârsin birtokkal együtt, ahol egy tó és egy több mint 1943 hektáros park található, 1948-ban vásárolta meg Mihai király. XNUMX-ban ezt a területet a hatóságok elkobozták, ekkor az épületet lakólakásokra osztották. 

Savarsin királyi kastély - https://en.wikipedia.org/

2001 óta a királyi család tulajdona. A visszaszolgáltatás után a király lemondott a régi bútorokról, a kerteket úgy restaurálták, hogy a kastély és környéke is az 1943-as állapotú legyen. 2007 májusában kezdődtek a helyreállítási munkálatok, amelyek több mint 8 évig, 2015 októberéig tartottak. a Királyi Ház építésze, Șerban Sturdza eredeti terve szerint.

Törcsvári kastély, Brassó. 

Korpás vár Románia egyik leghíresebb és leglátogatottabb kastélya, a Peles-kastély mellett. Drakula kastélyaként lépett be a turisztikai körbe, bár Vlad Țepeș, Havasalföld uralkodója soha nem élt Törcsvárban. Eredetileg katonai hágó volt, ezt követően az erődöt átalakították, majd 1920-ban Mária királyné kastéllyá alakította.

Hosszú ideig "Állami Múzeum" néven működött, de 2006-ban visszakerült Habsburg Domonkos jogos örököséhez. A kastélyt Mária királyné adományozta a Habsburg családnak. Felújították a kastélyt, helyreállították és 2009-től újra megnyitották a nagyközönség számára.

Peles kastély, Sinaia.

1873-ban I. Károly román király kezdeményezésére letették a Peles-kastély alapkövét. Ezzel egy időben a király úgy döntött, hogy Podu Neagului városát Sinaiára kell átnevezni. A munkálatokat három építész vezette: Johannes Schultz, Carol Benesch és Karel Liman.

Peles-kastély

1914 és 1947 között a kastélyt hivatalos látogatásokra használták. 1948-ban a kommunisták elkobozták, majd a bezárás mellett döntöttek, a műemléki javakat pedig leltározták. Az áruk egy része a bukaresti Művészeti Múzeumba került. A kastélyt 2007-ben visszaadták Mihály királynak, és nyitva maradt a nagyközönség számára.

Cantacuzino kastély, Busteni.

A kastély alapkövét 1901-ben tették le egy régi kunyhó helyén, amely a Cantacuzino családé volt. 10 évvel később Grigore Cerchez építész tervei szerint befejeződött a kastély építése. Gheorghe Grigore Cantacuzino herceg, Cantacuzino bizánci császárok leszármazottja volt Románia legnagyobb birtokosa, aki I. Károly királyéhoz hasonló társadalmi státusszal bírt.

A Cantacuzino-kastély felavatásakor minden modern körülmény adott volt: villany, vezetékes víz és telefon. 1948-ban a kastélyt államosították, és a kommunizmus idején TB-szanatórium lett. Ebben az időszakban jelentős változásokon ment keresztül, az építészet módosult, a festmények megsemmisültek. Csak 2004-ben került vissza a Cantacuzino család leszármazottaihoz, akik 4 évvel később eladták egy külföldi cégnek. A cég európai forrásból felújította és 2010-ben újra megnyitotta a turisztikai körforgalom előtt.

Corvin kastély, Hunyad. 

A Corvineşti vagy Huniazilor várának is nevezett Hunyad középkori erőd a gótikus építészet egyik legjelentősebb emléke Romániában. A kastélyt a 10. században építtette Ioan de Hunedoara. A világ egyik legszebb kastélyaként tartják számon, mivel az "Európa XNUMX legjobb mesebeli úti célja" között található.

Corvin kastély

A vajdasági Corvin-kastély az elmúlt években nagy megbecsülésnek örvend, különösen a külföldi turisták körében. Talán azért, mert az volt az a hely, ahol sok reklámot és filmet forgattak amely nemzetközileg ismertté tette. Így Iancu de Hunedoara egykori rezidenciája bekerült a világ legszebb kastélyainak tetejére, a törcsvári kastély mellé.

Fogarasi erőd, Fogaraș.

Az erődítmény először 1455-ben jelent meg a hivatalos dokumentumokban, de építése a 4. század végén kezdődött, egy régi fa és föld erődítmény helyén, a 1534. századból. Három évszázaddal később a jobb védelem érdekében 1540 saroktoronnyal bővítették az erődöt, majd a következő évszázadban Stefan Mailat, Erdély vajda 1528-1541 között, az erőd XNUMX-XNUMX közötti birtokosa alakította át az erődöt védelemmé. kastély.

A 1613. századtól az erőd Mihai Viteazul rezidenciája lett, aki feleségének adta át. Bethlem Gabriel (1629-1630) és I. Racozi Gyergy (1648-XNUMX) erdélyi fejedelmek adták az erőd formáját és méreteit, ahogyan ma látjuk.

Bánffy-kastély, Kolozsvár

2013 óta a kastély nevén Elektromos kastély, amely az azonos nevű zenei fesztivál helyszíne. A kastélyt a háború alatt felgyújtották és kifosztották, a kommunizmus idején átalakult. Nem volt karbantartva, építőanyag-raktárnak használták. 1999-ben a kastély bekerült a "Világ 100 legveszélyeztetettebb helyszínének listájára". Évekkel később Károly brit herceg gondozásába vette és támogatta helyreállítását.

A több stílust – barokk, reneszánsz, román és neogótika – ötvöző kastély egyedi építészete annyira látványos, hogy „Erdély Versailles-jának” nevezték, „Románia legkísértetesebb helyeként”. A szellemekről azt mondják, hogy azok a szellemei, akik a második világháború alatt haltak meg, amikor az épület katonai kórház volt.

Bethlen Haller kastély, Alba

Ha a "Bethen Haller" név nem mond semmit, akkor "Jidvei" biztosan felkelti a figyelmedet. A kastélyt jelenleg a Jidvei bortársaság használja, ami azt jelenti, hogy a várlátogatás borkóstolóval jár. A várnak bonyolult története volt, birtoka egyik uralkodótól a másikhoz szállt.

A várat Corvin Mátyás király Pongrácz János erdélyi vajdának adományozta. János halála után a vár hűbérbirtokként Moldvai Nagy István birtokába került. Később, Stefan halála után a kastély fia, Bogdan Voda birtokába került. Évekkel később az országgyűlés döntése alapján Petru Rareș, mint I. Ferdinánd király híve, 1538-ban elvesztette a várat, 1565-ben pedig elpusztul.

1622-ben Bethlen Gábor öccse, Bethlen István rendelte meg a ma is megcsodálható négyszögletes kastély építését, hengeres saroktornyokkal egy régi kúria helyén. Több tulajdonos szerint a kastélyt 1758-ban Bethlen Gábor vásárolta meg a kincstártól. 1764-ben a kastély Gábor bátyjának, Miklósnak a tulajdonába került, aki új lépcsőt épített, lerombolta a városfalat, és elrendelte a kápolna, istállók és kapu építését (1972-ben megsemmisült). 1884-ben a birtok gróf Haller Jenő tulajdonába került, aki kártyajátékon nyerte meg a kastélyt. Az 1944-es harcokban a várfalak megsérültek, a kastély az 50-es években magtár és irodaház lett.

Az 70-es években az épületet a Jidvei gyár vásárolta meg, és pezsgő részlegként működött a Jidvei IAS-en belül. 1989 után a kastélyt birtokba vették és visszaadták a Haller családnak, ahonnan a Necşulescu család megvásárolta. A Necșulescu család egy kiterjedt helyreállítási folyamattal, amelynek célja a korábbi beavatkozások eltávolítása és a terek eredeti építészetének és egyszerűségének kiemelése volt, a kastélyt ismét napvilágra hozta, miközben Jidva értékes szimbólumává alakította át.

Iulia Hasdeu kastély, Campina

Iulia Hasdeu kastély egy kastély alakú építészeti szeszély, amely 1894 és 1896 között épült Iulia Hasdeu, Bogdan Petriceicu Hasdeu lányának emlékére. 18 évesen halt meg tuberkulózisban. A fiatal nőt zseninek tartották, ő volt az első román, aki a párizsi Sorbonne-on végzett.

A kastély első vázlata, amelyet maga Bogdan Petriceicu Hasdeu rajzolt, egy 3. szeptember 1893-i spiritiszta kézirat lapján található. A múzeumon átmenő látogatók portrékat, Hasdeu család tárgyait, fényképeket és eredeti dokumentumokat, régi bútorokat csodálhatnak meg. , kéziratok és gyűjtemények, a tudós könyveinek princeps-kiadásai, valamint híres festők, például Nicolae Grigorescu vagy Diogene Maillart által jegyzett festmények. BPHasdeu lelki gondjai is fontosak.

Remélem tetszett ez a cikk és hiányoztál.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.