Repülőszemélyzet: Claudia Mocanu - vezető légiutas-kísérő

Folytatjuk a miniinterjúk sorozatát, a „repülőemberek” kategóriából Claudia Mocanu vezető légiutas-kísérővel. Körülbelül 4 éve ismerjük Claudiát, attól kezdve, hogy az Air Bucharest légiutas-kísérője volt. Ma Claudia vezető légiutas-kísérő egy nagy román légitársaságnál.

1 2.711

Miután beszélt vele Smaranda – első tiszt şi Mihaela - Bejelentkezés és beszállási ügynök, folytatjuk a miniinterjúk sorozatát Claudiával - vezető légiutassal.

Claudia-Mocanu

Claudia Mocanu - vezető utaskísérő

A légiutas-kísérő munkája nem könnyű, de szép és lendületes. És szeretnénk megemlíteni, hogy a légiutas-kísérő nem "pincér" a gép fedélzetén, hanem egy olyan ember, aki készen áll a krízishelyzetekben való beavatkozásra. A légiutas-kísérő személyzet a fedélzeten van a zökkenőmentes repülés érdekében. De többet megtudhat az alábbi miniinterjúból!

Ismerkedni! beszélünk?

A nevem Claudia Mocanu, és többet megtudhat rólam és a karrieremről az alábbi sorokban!

claudia-mocanu-1

Honnan jött a repülés iránti szenvedélyed, és hogyan döntöttél úgy, hogy pályára lépsz?

A repülés iránti szenvedélyem gyerekkoromban jött, amikor megláttam egy legénységet belépni a város egyik szállodájába, ahol felnőttem. És most az ő képük van a fejemben: kifogástalan egyenruhák és impozáns termet.

11. osztályban kezdődött az utam ehhez a szakmához. Egyik este, miközben apámmal egy filmet nézett egy légiutas-kísérő életéről, azt mondta: "Nagyon büszke lennék, ha ilyennek látnám." És így az álmom kezdett valóra válni!

Kezdetben a középiskolában valódi profilt követtem, és az volt az álmom, hogy orvosi egyetemre járjak. De itt beteljesítettem az álmomat, hogy stewardess legyek, és apám nagyon büszke rá. 2013 májusában repültem először, az Air Bucharest társaságon belül.

Mit jelent az Ön munkája és mennyire megerőltető?

Már az első repülésektől megerőltető munka, a feladatok előrehaladtával egyre összetettebbek.

Jelenleg Románia egyik legnagyobb légitársaságánál vagyok a kabin vezetője. Ez a pozíció sok fegyelmet, komolyságot és önuralmat igényel, mert a fedélzeten az egész tevékenységet koordinálni és megszervezni kell. Bizonyos esetekben gyors és helyes döntéseket kell hoznia.

Mennyire nehéz légiutas-kísérőnek lenni? Milyen lépéseket kell követni?

Ahhoz, hogy légiutas-kísérő lehessen, el kell végeznie egy repülési iskolai tanfolyamot, amely egy képzési szimulátort is tartalmaz. Ismernie kell a vészhelyzeti eljárásokat és az ilyen helyzetekben használt felszereléseket.

Ezután kövesse a repülési engedély megszerzéséhez szükséges vizsgákat, amelyeket a Román Polgári Repülési Hatóság ad ki.

Tudom, hogy nincs fix menetrended. Hogyan oszlik meg a munka, a magánélet és a családi élet között?

Valójában a program néha kaotikus, és soha nem rögzített. Vannak napok, amikor reggel szabad vagyok, vannak napok, amikor este, napok, amikor készenlétben vagyok és szabadnapok.

Sikeresen sikerül elszakadnom az otthoni és a repülőút között, mivel ugyanazon a napon térek vissza a versenyről, amikor indulok.

Nyáron kicsit nehezebb, amikor megjelennek a charter járatok és sűrűbb a menetrend. Aztán felgyülemlik a fáradtság, és gyakran inkább pihenek, ahelyett, hogy a barátaimmal töltenék az időt. De egy kis akarattal és koordinációval mindennek eljön az ideje.

Mik a jövőbeli karrier tervei? A repülésnél szeretnél maradni, vagy másik szakmát szeretnél folytatni?

A jövőre vonatkozó terveim természetesen szintén a repüléshez kapcsolódnak. Ha egyszer belépsz ebbe a világba, nem akarsz elhagyni. Szeretnék a jövőben oktató lenni, és a repülés iránti szenvedélyemet átadni másoknak.

Gyanítom, hogy a munkádban nincsenek monoton napok. Elárulnád, hogyan telik egy nap a munkában? Voltak kalandjai, kellemes és kevésbé kellemes helyzetei?

Minden járat más, mert mindig más célállomásra száll fel, más a személyzet és több mint 100 utas van a gépen.

Egy hétköznapi nap kezdődik az eligazító teremben, ahol találkozom az egész legénységgel. Repülési információkat kapunk a repülőgép parancsnokától. Megtudjuk, milyen géppel repülünk, a célállomást, a repülési időt, az utasok számát, az útvonalat és az időjárást az útvonalon.

Majd tájékoztatom a kollégákat. Meghatározzuk, hogy az egyes személyek milyen pozíciókat és feladatokat töltenek be a gépen, és foglalkozunk a repülés során felmerülő különféle helyzetekkel.

A gépre érkezés után előkészítjük az utasteret (felszerelés ellenőrzés, catering, biztonsági ellenőrzés). elfoglaljuk helyünket a gépen és köszöntjük az utasokat.

Felszállás után megkezdjük a szolgálatot a fedélzeten. Ha a repülés 2.5 óránál hosszabb, kétszer kimegyünk kiszolgálni az utasokat. Leszállás után biztonsági ellenőrzés és takarítás van a gépen.

A közel 3000 repülési óra alatt mindenféle helyzetbe kerültem. Még a repülés első hónapjaiban, az Antalya-Bukarest járaton nyomásmentesült a gép, de természetesen felkészültünk az ilyen helyzetekre, és a gép épségben megérkezett a földre.

Mit tanácsol azoknak, akik repülési pályát szeretnének folytatni, különösen légiutas-kísérőként?

Kövessék az álmukat és legyenek kitartóak!

Befejezésül szeretnénk néhány további ajánlást kiegészíteni. Ha repülési karriert szeretne folytatni, először is a repülés, a repülőgépek iránti szenvedélye vezérelje. Ezután kövesse és fordítsa energiáit álmai megvalósítására.

Köszönöm Claudia a novellát. Szép repüléseket és álmai beteljesülését kívánjuk!

1 megjegyzés
  1. Denevérember azt mondja,

    Nagyon józan ésszel rendelkező lány, profi, ráadásul nagyon csinos. Öröm minden alkalommal, amikor Claudiával repülök. Kellemes repülést kívánok!

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.