Bukarest - Bécs a FlyNikivel

16 1.245

Augusztus végén elutaztam az IFA 2012 Berlinbe. Nem volt közvetlen járatunk a Lufthansával, mert nem érkeztünk meg időben a konferenciára, így a Toshiba illetékesei lefoglalták nekünk a Bukarest - Berlin jegyeket bécsi átszállással. Ez volt az első FlyNiki repülésem egy Embraer E-190 fedélzetén.

Mielőtt felszálltam volna a gépre, folyamatosan azon gondolkodtam, hogy milyen lesz ez a repülés, mi hoz valami újat a tapasztalataimban. Mostanában jókat hallottam a FlyNiki fapados légitársaságról. Azt is tapasztaltam, hogy az emberek kevésbé elégedettek. Az elvárásaim alacsonyak és közepesek voltak. Tudtam, hogy ez egy fapados cég, hogy kisebb gépekkel üzemel, és nem számítottam teljes körű szolgáltatásra a fedélzeten. Előző este még a poggyászról kérdeztem magam.

Elérkezett a berlini indulás napja is. A Bukarest - Bécs járat 7:20-ra indult, így kb. 1.5 órával a felszállás előtt érkeztem meg a reptérre. Gyorsan bejelentkeztem a reptéren. Nem igazán értem, miért nem tudtam online csinálni, még tanulmányozom a problémát. Poggyászokkal (van egy külön jóváhagyott trollerem a kabinba) plusz fotótáskával fel lehetett szállni - az volt nálam. A poggyászszállítást a jegyár nem tartalmazza. Haladék nélkül elhagyta az új terminált.

(fotó: romanian-spotters.forumer.ro)

Embraer E-190 repülőgép regionális, rövid és közepes járatokra vonatkozik. Egy osztályon legfeljebb 114 utas szállítására alkalmas. A maximális utazósebesség 890 km/h, és akár 4000 km-t is megtehet. Az Embraer E-190-et két General Electric CF34 motor hajtja. Elég gyorsan elértem az utazómagasságot, de úgy éreztem, túlságosan lemaradtam az ízlésemhez képest. Az Embraer E-190 akár 12.500 XNUMX méteres mennyezetig is képes repülni.

A Bukarest - Bécs járat egy óra 20 percig tartott, de az időzóna eltolásával "20 percet" repültem. Így 7:40-kor landoltam Bécsben. Volt néhány érdekesebb kanyar is, úgy láttam a földet, hogy nem láttam az eget. A repülés kellemes volt, az idő gyönyörű, túl sok turbulencia nélkül. A székek kicsit kicsik és kemények. Mondhatom kicsit fájt a hátam, amikor lementem.

A gép fedélzetén 3 kedves társ volt, de nem voltak teljes egyenruhában. Általában kettő van, de valószínűleg a 3. volt a gyakorlat. Ami az egyenruhát illeti, nem vagyok nagyképű, amíg minden rendben van a fedélzeten. Teljes körű szolgáltatást kínáltak, azaz frissítőket, kávékat, sőt bort és uzsonnát is. Míg a legtöbb fapados cég pénzt takarít meg, és csökkenti szolgáltatásait, vagy felár ellenében emeli a meglévő árakat, a FlyNiki továbbra is teljes körű szolgáltatást nyújt.

A FlyNiki napi járatokat üzemeltet Otopeniből. Az AirBerlin leányvállalata, és fő csomópontja a bécsi nemzetközi repülőtér, Schwechat, Ausztria. Keresztül Az AirBerlin csatlakozása a OneworldhezA FlyNiki leányvállalatként is igaz.

A repülés minden várakozásomat felülmúlta. Ha olcsón szeretne utazni Bécsbe vagy más európai és egyiptomi úti célokra, fontolja meg a FlyNikit és az AirBerlint.

16 megjegyzés
  1. Bogdan azt mondja,

    Érdekes visszatekintés, de lehet, hogy lehet fotózni az adott gép belsejét, harapnivalókat stb., esetleg fotózni a légiutas-kísérőkkel.

  2. Sorin azt mondja,

    Bogdan, ennek így kellett volna, csak a stábot nem szabad fotózni és az én hibám, hogy nem kaptam inspirációt jobban, hogy elővegyem a fényképezőgépet uzsonnára :).

    Visszafelé a Berlin - Bukarest útvonalon fotóztam a Lufthansával https://airlinestravel.ro/berlin-bucuresti-cu-lufthansa-prezentare.html

  3. Claudia azt mondja,

    Májusban is repültem, és ez volt az egyik legélvezetesebb repülés, még akkor is, ha Ausztria belépésekor egy ponton volt némi turbulenciám. Nem az ő hibájuk volt, elég csúnya felhők voltak, és előfordult, hogy egy stewardessnél maradtam, aki elmondta, hogy valójában a pilóta többet elkerült, mint gondoltuk. Finom falatok, kellemes hangulat a fedélzeten.

  4. Sorin azt mondja,

    Szia Claudia! A pilóták képzettek és ismerik a gép korlátait. Így mindig a legjobb és legkényelmesebb megoldást keresik. A turbulenciát nem mindig tudom elkerülni, de az agresszívabb légköri területeket mindig kerülöm :). Így nem kell megijedni, ha a gép egy másik repülőtérre megy leszállni vagy kicsit kirándulni… Ez azt jelenti, hogy biztonsági döntés született :)

  5. Vlad azt mondja,

    A Fly Niki nem egy olcsó cég!
    A jegyár tartalmazza a feladott poggyászt, és étkezést is kínál a fedélzeten.
    Nemrég kiadtak egy Z-osztályú viteldíjat feladott poggyász és térítés ellenében történő reptéri bejelentkezés nélkül…

  6. Sorin azt mondja,

    Vannak más cégek is, amelyek fedélzeti étkezést kínálnak, és alacsony költséggel. A Flyniki olcsó, most meg félárú a wikipédián. Ami a poggyászt illeti, az 2 hete nem volt benne a gazdaságban. Lehet, hogy a oneworld kritériumai miatt szeretne továbblépni.

  7. Sorin azt mondja,

    Ráadásul alacsony költséggel rendelkezik repülőgépekkel is, műszakilag és nem csak a fedélzeti szolgáltatásokkal. Egy cikket készítek erről a témáról

  8. Mihai Voiculescu azt mondja,

    Azt is megtudtam, hogy néz ki ez a gép ebben a bejegyzésben. Köszönöm Sorine!

  9. Vlad azt mondja,

    Kíváncsian várom a "fapados szállító" fogalmának témáját.

    Ami a feladott poggyászt illeti, ahogy az előző bejegyzésben is jeleztem, általában 1 db maximum 20 kg-os poggyász benne van a jegy árában, kivéve az augusztusban induló akciót, amely egy bizonyos tarifaszintre érvényes "Z osztály", ahol a poggyász is Külön fizették online vagy a repülőtéren, és az online check-in ingyenes volt online és térítés ellenében a repülőtéren.

    A jegyárusítók megerősíthetik, hogy mind az AMADEUS-ban, mind a WORLDSPAN-ban tőzsdei jegy foglalása esetén az AIR BERLIN HG-repülőgéppel a poggyász szerepel a végső viteldíjban, a legújabb kivétel a Z osztály.

  10. Sorin azt mondja,

    Vlad - - tehát a JustFly-nél nincs feladott poggyász :)! És igen, az AirBerlinnél benne van, valahol meg van írva, hogy bizonyos FlyNiki partnereknél a feladott poggyász benne van a jegy árában :).

    És ez nem 20, hanem 23 kg-os feladott poggyász.

  11. OVIDIU azt mondja,

    Akkor nem értem. Honnan tudhatom, hogy van-e feladott poggyászom vagy sem? És ha nem, hogyan tudom magamhoz kötni? Természetesen térítés ellenében! 48 órával azelőtt olvastam valamit. mit értenek ezen?

    1. Sorin azt mondja,

      Szia Ovidius! Minden légitársaság saját poggyászszabályzattal rendelkezik, az üzemmódtól függően. A poggyászra vonatkozóan a jegyvásárláskor tájékozódhat. Ha az üzemeltető weboldaláról vásárol jegyet, ott több információ található, amit javaslok elolvasni.

      Ha nem tartalmazza, akkor díjat számít fel, ha feladott poggyászt szeretne. Lesz lehetőség a jegyfoglalási folyamatban. Ezt jó online megtenni, előre jelezni stb.

      Általában minden versenyt előre előkészítenek. Ismeretes, hogy mekkora lenne a raktér súlya, hogyan kell bepakolni a csomagokat a megfelelő súlyponthoz stb.

      Minden egyszerűnek tűnik, de a valóságban mindent a legapróbb részletekig ellenőriznek és elemeznek.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.