Túlélési esélyeinek optimalizálása repülőgép-szerencsétlenség esetén (videó)

Gondolkozott már azon, hogyan akadályozhatja meg vagy optimalizálhatja túlélési esélyeit repülőgép-baleset esetén? Az alábbi cikkben érdekes ajánlásokat talál.

16 6.932

A repülő ez az ember egyik legnagyobb találmánya. A legbiztonságosabb és leggyorsabb közlekedési eszköznek bizonyult. Rajta keresztül az emberek több ezer mérföldet tehetnek meg viszonylag rövid idő alatt. De elgondolkozott már azon, hogyan optimalizálhatja túlélési esélyeit baleset esetén?

24 óra alatt elérjük a világ bármely kontinensét. Néhányan bebizonyították, hogy el is érik 5 kontinens egy nap alatt, segítik az időzóna-változások. Gyönyörű repülni, felülről látni a világot, 10 000-12 000 méter magasságból csodálni a bolygót. De ezt felelősségteljesen kell tennünk.

A modern repülés története során előfordultak balesetek, esetenként azért haltak meg utasok, mert nem követték a felhatalmazott személyzet jelzéseit és utasításait, nem tudták, hogyan kell vészhelyzetben eljárni, vagy nem voltak megfelelően felszereltek. Jó a géppel felszállni, bízni a személyzetben és a „fémmadárban”, de nem szabad elhanyagolni a légiutas-kísérők által kínált 5 perces képzést sem.

Túlélési esélyek repülőbaleset esetén

A vészhelyzeti eljárások repülőgépenként eltérőek, ezért elengedhetetlen, hogy a repülés elején hallgassuk meg a biztonsági utasításokat, és olvassuk el az ezeket az információkat tartalmazó prospektust.

által végzett kutatás FAA (Szövetségi Repülési Igazgatóság) A biztonsági utasítások azt mutatják, hogy a legkevésbé tájékozottak azok, akik nagyon gyakran repülnek, mert úgy gondolják, hogy ők a legokosabbak, és szerintem már ismerik a biztonsági eljárásokat, és már nem hallgatnak a bemutatott információkra. Az utasok figyelmének felkeltése érdekében a légitársaságok a repülési utasítások szórakoztatóbb bemutatási módjaihoz is folyamodtak.

Ruházat és lábbeli fontos szerepet játszik a légi közlekedésben. Megfelelően fel kell készülnünk a kényelmünk érdekében, de azért is, hogy javítsuk túlélési esélyeinket repülőgép-baleset esetén.

A hosszú ujjak és nadrágok megóvhatnak minket az égési sérülésektől tűz esetén. Előnyösek a természetes szálak, például a pamut. Kevésbé gyúlékonyak, mint a szintetikusak, amelyek gyorsan megolvadhatnak a bőrön. Figyelembe kell vennünk azokat a területeket is, amelyek felett átrepülünk. Ügyeljen arra, hogy ne szívja be a füstöt. Úgy védekezhetünk, ha eltakarjuk az orrunkat és a szánkat egy nedves zsebkendővel/kendővel.

Összekapcsolva cipő, jó viselni valami könnyűt és fűzős. Hölgyeim és uraim, kerüljék a magassarkút! Hosszabb repüléseken jó olyan cipőt hordani, amely gyorsan levehető a lábáról, de ugyanilyen gyorsan, hogy baleset esetén cipőt viselhessünk. A tanulmányok azt mutatják, hogy balesetek esetén voltak olyan utasok, akiknek a lábbelije repült.

Repülési utasítások

Közelgő baleset esetén, becsapódás esetén külön állást kell foglalnunk. Kifejezetten úgy tervezték, hogy baleset esetén maximalizálja túlélési esélyeit. Vigyáznunk kell, hogy ebben a helyzetben maradjunk, amíg a gép meg nem áll.

A repülőgép fedélzetén egy sor kiegészítőt is találunk, melyek utazásaink során vagy balesetek esetén hasznosak lehetnek. azzal kezdem biztonsági öv. Valaki a közeléből azt mondta tréfásabban, komolyabban: "Mi értelme van a biztonsági övnek, ha elesik?" Amúgy semmi nem maradt!” Most a legkomolyabban válaszolhatom, hogy a biztonsági öv életeket menthet. Tudnunk kell, hogyan kell használni ezt a kiegészítőt.

Repülés közben a biztonsági övet a lehető legszorosabban kell viselni. Az öv minden hüvelykje növeli a G erők mennyiségét, amelyeknek a testet összeomlás esetén ki lehet téve. A legfontosabb, hogy a repülőgépen a biztonsági öv nem lazul ki, mint az autón. Csak meg kell húznunk az ütközőcsatot.

Mentőmellény és oxigénmaszk

Egy másik nagyon hasznos kiegészítő az mentőmellény. Ha a gép a vízbe zuhan, vesszük a mentőmellényt és felfújjuk, miután leszálltunk a gépről. Előfordult, hogy az utasok a gépről való leszállás előtt felfújták a mellényüket, és nem tudtak elsüllyedni, amikor a repülőgép tele volt vízzel.

Oxigén maszk nem elhanyagolandó. A fedélzeti személyzet az 5 perces tréningen mesél majd erről. Abban a valószínűtlen esetben, ha al repülőgép nyomáscsökkentés, használja az oxigénmaszkot.

Túlélési esélyeinket javíthatjuk repülőgép-baleset esetén, és a biztonságos kijárathoz lehető legközelebbi helyszín kiválasztásával. Bevallom, rajongok az ablak mellett ülni, de nem mindig ez a legjobb megoldás. Miután a Discovery Channel bemutatta a videót a gép irányítása alatt lezuhant, a következtetés az volt, hogy nem létezik a legbiztonságosabb hely a repülőn, de vannak helyek, ahol nagyobb eséllyel lehet túlélni egy baleset esetén.

És azt gondolom, hogy repülőbaleset esetén az a legfontosabb, hogy minél előbb kijussunk. Sokan túlélték a kezdeti ütközést, de aztán nem tudtak elég gyorsan leszállni a British Airport Transfersről.

Bebizonyosodott, hogy repülőgép-szerencsétlenség után az első 90 másodperc az "aranyidő". Az FAA előírásai megkövetelik a repülőszemélyzettől, hogy egy teljes repülőgépet evakuálhassanak az aranyidőkben.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.