Folytatódik a háború a RYANAIR és a járatkereső motorok és a repülési ajánlat-gyűjtők között!

0 465

A világ legnépszerűbb online utazási irodái és repülőjegy-keresői szerint nincs közvetlen kapcsolat Milánó és Sevilla, illetve Bukarest és Madrid között – írja a Corriere della Sera. A valóságban ezek a járatok léteznek, de már nem jelennek meg.

A Kayak februárban a legkényelmesebb megoldást kínálja egy Milánó - Sevilla utazáshoz, zürichi megállóval, ki- és visszaútra 138 euróért. A valóságban közvetlen járat van, és ez a Ryanair társaságé – mutatja a G4Media.ro.

A Bukarest - Madrid járat esetében ugyanez. Bár létezik a Ryanair opció is, az eDreams webhely figyelmen kívül hagyja.

Európa első fapados légitársasága által valamivel ezelőtt meghirdetett háború az online aggregátorok ellen arra késztette sokukat, hogy december elején eltávolítsák weboldalaikról az ír óriáscégre mutató linkeket.

Az eredmény? 2023 utolsó hónapjában a Ryanair gépei az eladott ülőhelyek 91%-ával (92 decemberében 2022%) és 12,54 millió utassal repültek: a Corriere becslései szerint az online összehasonlító oldalakról való "eltűnés" miatt a Ryanair 208.000 XNUMX ügyfelét veszített.

A légitársaság azonban bejelenti, hogy "örül" a döntésnek. A légitársaság állítása szerint a lépés arra ösztönzi majd az embereket, hogy közvetlenül a hivatalos weboldalon foglalják le az utazást, és nincs hatással az éves profit-előrejelzésekre.

Keresőmotorok, az utasok első számú választása

Az évek során a keresőmotorok – Booking.com, Kayak, Orbitz, Kiwi, Expedia, Trip.com, eDreams, Lastminute stb. – váltak a választott helyszínekké világszerte utazók millióinak, akiknek nincs idejük (sem kedve), hogy egyik légitársaságtól a másikhoz menjenek a legolcsóbb megoldást keresve.

A nagy aggregátorok bevételének mintegy harmada a repülőjegyek eladásából származik – derül ki a legfrissebb szakterületi tanulmányokból. De ha a közepes és kis légitársaságok, illetve az interkontinentális hálózattal rendelkező légitársaságok számára az ezeken a platformokon való jelenlét előnyökkel jár, és gyakran a felek közötti kereskedelmi megállapodás eredménye, a Ryanair és a Southwest, a másik fapados óriás, olyan nagyok, hogy jobban szeretik, ha az ügyfelek közvetlenül a webhelyükön foglalnak, nem pedig online vagy hagyományos ügynökségeken keresztül.

A keresőmotorok kereskedelmi megállapodás nélkül árulnak RYANAIR jegyeket

A RYANAIR azzal vádolta meg a keresőmotorokat, hogy jóváhagyás nélkül kezdték el árulni a légitársaság repülőjegyeit. A "webkaparás" technikával az aggregátorok és a nagyobb keresőmotorok automatikusan rögzítették egy adott légitársaság összes utazási megoldását, lekérve azok menetrendjét és árát. És mégis mi lenne a probléma?

"Az online utazási irodák igénybe veszik legolcsóbb ajánlatainkat, és még a nem létező szolgáltatásokért is felárat számítanak fel"- vádolja Michael O'Leary, az alacsony költségű csoport (a platformok által elutasított díjak) vezérigazgatója. A menedzser ezután egy anekdotát idéz: "Tavaly novemberben a francia irányítók sztrájkja miatt le kellett mondanunk néhány járatot, ezért visszaváltottuk a jegyeket, de egyes platformok 60 eurót kértek szolgáltatási díjként, hogy visszaadják az utasoknak a pénzüket." .

Az évek során az európai fapados cég több pert is kezdeményezett, hivatkozva arra is, hogy nehéz felvenni a kapcsolatot az ügyfelekkel fontos információkkal, például lemondásokkal vagy sztrájkokkal kapcsolatban, és néhány héttel ezelőtt az ír Legfelsőbb Bíróság illegális "webkaparást" nyilvánított. a Flightbox által, mivel sérti a Ryanair használati feltételeit.

2023. december elején - erősítette meg a fapados cég - "a legtöbb legnagyobb kalóz online utazási iroda (például a Booking.com, a Kiwi, a Kayak stb.) hirtelen eltávolította a járatainkat az értékesítésből a webhelyén". "Üdvözlő eltávolítás" a fuvarozó számára, amely "lehet a fogyasztóvédelmi szervek nyomásának eredménye vagy az ír Legfelsőbb Bíróság legutóbbi ítéletére adott válasz".

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.