A légitársaságok hatalmas leépítéseket terveznek a következő hónapokban.

0 11.169

A COVID-19 világjárvány egész iparágat érintett, beleértve a légi közlekedést és a turizmust is. Amíg az utazási korlátozások érvényben vannak, és az emberek pánikba esnek az új koronavírus miatt, a repülőgépeket a földön tartják. Az IATA arra figyelmeztetett, hogy több mint 27 millió munkahely van veszélyben a légi közlekedésből, a turizmusból és a kapcsolódó struktúrákból. Ugyanabban az időben A szakértők megemlítették, hogy legalább 2 évnek kell eltelnie ahhoz, hogy a légi közlekedés és a turizmus 2019-ben visszatérjen a "normális kerékvágásba"..

Hatalmas elbocsátások a következő hónapokban

És íme, elkezdtek megjelenni az információk a COVID-19 válság által súlyosan érintett légitársaságok által előkészített tömeges leépítésekről.

A RYANAIR mintegy 3000 alkalmazott elbocsátására készül

A RYANAIR mintegy 3000 ember kirúgására készül, ami a teljes alkalmazotti létszám 15%-át jelenti. Több bázist bezárnak, és az üzemi hálózatot szűkítik. A RYANAIR arra számít, hogy május és június között kis számú járatot fog üzemeltetni, és a flotta nagy része a földön lesz. Ugyanakkor a fizetések 10-20%-kal csökkennek. A RYANAIR vezérigazgatója, Michael O'Leary bejelentette, hogy 50 márciusáig 2021%-kal csökkentette fizetését.

Az amerikai légitársaságok akár 105 000 alkalmazottat bocsátanak el

American Airlines, Delta Air Lines és United Airlines, az Egyesült Államok legnagyobb légitársasága komoly pénzügyi problémákkal néz szembe. Noha a hatóságok keresik az amerikai repülési ágazat finanszírozásának módjait, a légitársaságok tömeges leépítésekre készülnek. Egyes szakértők rámutatnak, hogy a következő hónapokban 105 ezren veszíthetik el állását.

Ugyanabban az időben American Airlines, Delta Air Lines és United Airlines 800-1000 repülőgépet vonhat ki az üzemi szolgálatból. Ezt ne felejtsük el Az American Airlines már bejelentette 5 repülőgépmodell kivonását a flottából. A Delta bejelentette, hogy "kivonja" az MD-80/90 flottát. A United pedig feladja a Boeing 757/767-eseket.

A SAS 5000 embert bocsát el a COVID-19 világjárvány miatt

A SAS skandináv légitársaság bejelentette, hogy mintegy 50%-kal kell csökkentenie létszámát, ami 5000 ember elbocsátását jelenti. De nem zárja ki, hogy a munkaerő akár 90%-át is elérheti, ha a COVID-19 világjárvány 2021-ig folytatódik.

A Norwegian 4700 alkalmazottat bocsát el a leányvállalat bezárása után

20. április 2020-én A Norwegian Air Shuttle kénytelen volt bezárni négy leányvállalatát Dániában és Svédországban. Az okok egyértelműek! A pénzügyi problémákat súlyosbította a COVID-19 válság.

A csődöt követően 1.571 pilótát és 3.134 légiutas-kísérőt bocsátanak el. A Norwegiannek 700 pilótája és 1.300 légiutas-kísérője is van Norvégiában, Franciaországban és Olaszországban, akiket ez a döntés nem érint.

A Lufthansa csoport szerkezetátalakítást végez, és 18 000 alkalmazott elbocsátását fontolgatja

A Lufthansa drasztikus intézkedéseket hoz a COVID-19 világjárvány kellős közepén. És ezek az intézkedések nem átmenetiek, hanem közép- és hosszú távúak. Nyilvánvaló, hogy a válság után az utazás már nem lesz a régi. Az új koronavírus okozta válság mellett gazdasági válsággal is szembe kell néznünk.

kívül flotta-átalakítás, a Lufthansa Csoport akár 18 000 alkalmazott elbocsátására készül az összes vállalattól és leányvállalattól. A Lufthansa jelenleg Németországban, Ausztriában, Belgiumban és Svájcban tárgyal a hatóságokkal a mentési források megszerzéséről. De még így is küszöbön áll a létszámleépítés a repülőjegyek és nyaralások iránti kereslet csökkenése közepette.

A légiközlekedési ágazat jövője kilátástalan. Legalább rövid- és középtávon a légitársaságok nagymértékben csökkentik működésüket. Sajnos komoly következményekkel jár a gazdaságra és általában az emberekre.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.