A nap története: Francesca Hinton kívülről szemléli a repülési ipart.

0 495

Francesca Hinton a londoni Lexington Communications vezető tanácsadója, aki számos légiközlekedési ügyfelet ad tanácsokkal.

Az alábbiakban néhány gondolatot mutatunk be Francesca Hinton, amely érintőlegesen működik a repüléssel, de nem közvetlenül. Ez pedig más tapasztalatot ad neki a repülésben, de kívülről.

"Ha előre megemlíti egy barátjának, hogy repüléssel foglalkozik, sok kép jut eszébe – talán egy pilótáról, egy légiutas-kísérőről vagy esetleg egy bejelentkezési asszisztensről. Ez természetesen természetes, mert ők azok az emberek, akiket mindenki lát, amikor elhalad egy repülőtér mellett vagy repülővel utazik.

Kétségtelenül ez volt az első kép, ami eszembe jutott az iparágról 19 évesen, amikor először ültem repülőre, amikor külföldre mentem az egyetemre. Csak később, a saját munkámban láttam meg, hogy a valóság más, a különböző szerepekkel, amelyek szükségesek ahhoz, hogy e hihetetlen iparág működjön.

Kommunikációval és közügyekkel foglalkozom az Egyesült Királyság légitársaságainak és egy nagy londoni repülőtérnek. Tanácsadóként számtalan olyan emberrel kellett együtt dolgoznom, akiknek különböző szerepük van, de szükségük volt a mindennapi működés fenntartására. Végül is a repülési ipar a harmadik legnagyobb piac világszerte.

A brit pilóták kevesebb mint 5%-a volt nő.

Legyen szó légiforgalmi irányítókról, akik gondosan, pontos hatékonysággal irányítják a repülőgépeket, vagy olyan sajtótisztekről, akik megőrzik erejüket a válság idején, vagy olyan tisztekről, akik azon dolgoznak, hogy minden a legmagasabb színvonalon történjen, ebben az iparágban minden szerep elengedhetetlen.

Az iparág mélyebb megismerésének talán legnagyobb élménye azonban az volt, hogy felkérést kaptam, hogy dolgozzak együtt egy olyan csoporttal, amely a nőket képviseli a légi közlekedésben, és különösen azt a törekvést, hogy nagyobb egyenlőséget lássanak a nemek magasabb szintű szerepeiben. A Női Repülési Charta az iparág elkötelezettsége volt, hogy megdöntsék azokat a kulcsfontosságú statisztikákat, amelyek arra utalnak, hogy a brit pilóták kevesebb mint 5%-a volt nő.

Ezzel a hihetetlen embercsoporttal dolgozva részt vettem az iparág hihetetlen iparági kampányaiban – legyen szó akár a FlyShe kampányról, hogy több oktatási anyag kerüljön az iskolákba, vagy az EasyJet Amy Johnson kezdeményezésére, hogy több nőt toborozzanak pilóták –, és észrevettem a az ebben a szektorban dolgozó emberek.

A jövőre nézve a világjárvány kétségtelenül hihetetlen kihívásokat hozott ennek az iparágnak, de a válság előtt fennálló ambíciók, a befogadó munkaerő és a fenntartható jövő továbbra is erősebbek, mint valaha."

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.