Hongkong azt tervezi, hogy enyhíti a COVID-19-re vonatkozó intézkedéseket a beoltott lakosokra vonatkozóan

0 340

Hongkong enyhít néhány koronavírus-járvány elleni intézkedést a teljesen beoltott lakosok esetében. Ezek a lazítások várhatóan április végén lépnek életbe – mondta Carrie Lam város vezetője hétfőn, miközben a hatóságok megpróbálják ösztönözni az oltási folyamatot a globális pénzügyi központban.

A jelenleg bezárt bárok és kocsmák szakaszosan nyithatnak újra, feltéve, hogy minden alkalmazottat és vásárlót beoltottak. Az állami kórházakban és idősek otthonában beoltott személyek vízumot is engedélyezhetnek.

Hongkong enyhíteni akarja a beoltottakkal kapcsolatos koronavírus-ellenes intézkedéseket

Lam egy hétfői sajtótájékoztatón elmondta, hogy a kormány további részleteket tárgyal, és az április 29-től kezdődő intézkedések enyhítését tervezi. Csak azok a lakosok jogosultak erre, akik mindkét adag COVID-19 vakcinát megkapják.

Kína különleges közigazgatási régiójában lassú a vakcinázási folyamat a kínai Sinovac vakcina iránti alacsony bizalom és a mellékhatásoktól való félelem miatt. A város lakosságának eddig csak mintegy 8%-át oltották be.

"Szeretnénk, ha az átoltottsági arány emelkedne, ami jelenleg nem kielégítőLam mondta. Az alacsony kockázatú országokból, például Ausztráliából, Szingapúrból és Új-Zélandról érkező, teljesen beoltott személyek karanténideje 7 napból 14 napra, a közepes kockázatú országokból érkezők esetében pedig 14 napból 21 napra csökkenthető. Azt mondta, hogy még nem világos, mikor enyhülnek a karanténintézkedések.

Hongkongban február óta oltják a lakosokat Sinovac-dózisokkal. Márciusban pedig a hongkongi hatóságok elkezdtek alternatívát kínálni a BioNTech által kifejlesztett vakcina helyett.

A BioNTech által kifejlesztett vakcina bevezetésével az oltási arány is napi két-háromszorosára nőtt a Sinovac által rögzített napi oltási arányhoz képest a kormányzati adatok szerint. A hongkongi lakosok választhatják, hogy melyik oltást akarják. A Sinovac vakcina iránti vonakodást több, az oltás utáni halálesetnek okolják, bár a kormány szerint nincs közvetlen kapcsolat a vakcina és a halálesetek között. Az egykori brit gyarmaton több mint 11.500 XNUMX koronavírus-fertőzött van, ami jóval kevesebb, mint más, hasonlóan fejlett városokban.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.