Előfordulhat, hogy a Sputnik V és a Sinovac vakcinákat az Európai Unió nem hagyja jóvá

0 528

A COVID-19 világjárvány még nem ért véget, de egyre több európai országot ösztönöznek arra, hogy nyissa meg határait a turisták előtt és használja ki a nyári turisztikai szezont. Az új koronavírussal fertőzött emberek millióival és több százezer halálos áldozattal járó 2-3 járványhullám után Európa nyitva áll a turisták és mindazok előtt, akik turisztikai, üzleti, személyzeti stb.

Ez az oltásoknak és a több millió beoltott európai polgárnak köszönhetően lehetséges. Így csökkent a fertőzöttség és a súlyos állapotúak száma az intenzív osztályokon. Európában a Pfizer, a Moderna, az Astra-Zeneva vagy a Johnson & Johnson vakcináit használják. Vannak olyan országok is, amelyek engedélyezték a Kínában vagy Oroszországban gyártott vakcinák használatát, de az Európai Unió nem validálta azokat.

"Az Európai Unió soha nem fogja jóváhagyni a Covid-19 elleni orosz Sputnik V vakcinát" - mondta Mario Draghi olasz miniszterelnök, aki megkérdőjelezte a kínai Sinovac vakcinát is. „A Szputnyik még nem tudta megszerezni és soha nem is kaphatja meg az EMA (Európai Gyógyszerügynökség) jóváhagyását. […] A kínai vakcina nem bizonyult megfelelőnek, nézd meg a chilei tapasztalatokat.”

Az immunizálási kampányban Chile nagymértékben támaszkodott a kínai Sinovac vakcinára, és most egy harmadik adag hozzáadását fontolgatja, hogy növelje az új törzsek elleni védelmet. Mindkét vakcina, a Sputnik V és a Sinovac „folyamatos szűrési” eljárása alá esik az EMA, ami egy lépés a hivatalos engedélyezés felé.

Előfordulhat, hogy a Sputnik V és a Sinovac vakcinákat az Európai Unió nem hagyja jóvá.

Hozzászólásában Draghi kijelentette, hogy szükség van az EMA "erősítésére és esetleges reformjára", hogy elkerüljék a vakcinákkal kapcsolatos közelmúltbeli "jelentős zűrzavar" megismétlődését. Utalt az EMA és a nemzeti egészségügyi hatóságok közötti „bizonyos eltérésekre a nyilatkozatokban” a Covid-19 vakcinák biztonságosságával kapcsolatban.

"A járvány még nem ért véget, még nem vagyok túl rajta", mondta az olasz vezető, rámutatva arra a kritikus helyzetre, amelyben az Egyesült Királyság került. Az olasz Nemzeti Egészségügyi Intézet, az ISS közleménye szerint júniusban még mindig az alfa-változat a leggyakoribb az országban, 74.9%-os prevalenciájával. Ugyanakkor a Delta-változathoz köthető koronavírusos megbetegedések aránya június 16.8-től 21%-ra nőtt a májusi 4.2%-ról.

Az Európai Unió ösztönzi a határok újranyitását és az állampolgárok szabad mozgását, különösen turisztikai célból, karantén és egyéb korlátozások nélkül. Ennek érdekében az újat kitalálták, kifejlesztették és megvalósították EU COVID-19 digitális tanúsítvány.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.