Az Airbus Defense & Space teszteket végzett a Zephyr pszeudo-műholddal. (videó)

1 659

Novemberben az Airbus Defense & Space teszteket végzett a Zephyr pszeudo-műholddal, elsősorban a repülőgép üzemeltetésére összpontosítva.  

Az ellenőrzések Arizonában (USA) történtek, és 3 héten keresztül tesztelték a rendszer mozgékonyságát, irányíthatóságát, de a funkcióit is. Az egyik fő vizsgált jellemző a kis magasságú repülés és a sztratoszférába való átmenet első lépései voltak.

Mi az a Zephyr pszeudo-műhold?

Zefír ez egy napenergiával hajtott pilóta nélküli légi jármű, amely eléri a sztratoszférát és napokig, sőt hónapokig repül anélkül, hogy tankolnák. Ez az egyetlen állomás, amely éjjel és nappal is ellenáll a sztratoszférában, 21 km feletti magasságban.

2018-ban a műhold csaknem 26 napig tartózkodott a sztratoszférában, ez volt a leghosszabb repülés, amelyet egy repülőgép hajtott végre tankolás nélkül. Egy évvel később 2 Zephyr műhold lezuhant, de mindkét balesetet turbulenciának tulajdonították.

Vállalat Airbus becslések szerint a Zephyrt katonai és polgári célokra is használják majd. A földi tornyok, a hagyományos repülőgépek és a műholdak közötti szakadék áthidalása révén a Zephyr tökéletes helyzetben van a meglévő infrastruktúra kiegészítésére és fejlesztésére.

A felszállás és a sztratoszférába való felemelkedés után a Zephyr 8 órán belül elhajózik a kívánt helyre, amely több száz vagy több ezer mérföldre is lehet. A Zephyr BLOS (a látótávolságon túl) funkciókat használ, és a földről vezérelhető, bárhol a világon.

Mik a műszaki jellemzők?

  • Szárnyfesztávolság: 25 m
  • Súly: kevesebb, mint 75 kg

A Zephyr egy hasznos tehermentesítő rendszer, amely kompatibilis az OPAZ-szal - a sztratoszférára tervezett Airbus Föld-megfigyelő rendszerrel, amely 18 cm-es elektro-optikai képeket és videókat kínál 70 cm-es infravörös sugárzással. Kompatibilis a fejlett Airbus Intelligence feldolgozási képességekkel. A Zephyr képes integrálni harmadik felek által biztosított hasznos feladatokat is.

A Zephyr a hasznos teherbírások széles skáláját képes támogatni, beleértve, de nem kizárólagosan, az elektro-optikai, infravörös, hiperspektrális, passzív rádiófrekvenciás (RF) radart, szintetikus apertúrás (SAR) radart, korai figyelmeztető rendszert, lidart és automatikus azonosító rendszert ( AIS)

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.