Az Air France a Párizs-Charles de Gaulle repülőtéren ünnepli a kiválóság és innováció 50. évfordulóját!

0 256

50 éve, 13. március 1974-án avatták fel a Párizs-Charles de Gaulle repülőteret, amely futurisztikus projekt és a modern építészet egy darabja, amely az évek során az Európai Unió fő kapujává válik.

1996-ban az Air France itt hozta létre globális központját, és ezt a helyet egy kis várossá változtatta, amely a világ minden tájáról érkező utazók napi találkozási pontja. Manapság az Air France szállítja a repülőtér forgalmának több mint felét, és Párizs több mint 200 célállomását köti össze a világ közel 100 országában.

Az új Párizs-Charles de Gaulle repülőtér 1-es terminálját 8. március 1974-án avatták fel.

Az új Párizs-Charles de Gaulle repülőtér 1-es terminálját 8. március 1974-án, nyolc évnyi építkezés után avatta fel Pierre Messmer francia miniszterelnök. Ezt a terminált a fiatal építész, Paul Andreu tervezte, és innovatív dizájnnal ruházták fel: egy központi kör alakú épület, mint egy lemez, amely hét műholdra van csatlakoztatva, az egyedi szerkezet megkönnyíti az utasforgalom elosztását, és kiérdemelte a „Camembert” becenevet, még mindig használják. Ma.

Az első Air France járat a Párizs-Charles de Gaulle repülőtérről 30. április 1974-án szállt fel. Caravelle

Az F-BHRA, az első ilyen típusú repülőgép, amelyet az Air France-nak szállítottak, Belgrádba és Szófiába repült Henri Cibert repülőkapitány parancsnoksága alatt. A társaság tevékenységét fokozatosan áthelyezték a Paris-Charles de Gaulle-ba, amely kezdetben hazai és európai célpontokat szolgált ki. A társaság Párizs-Charles de Gaulle járatainak migrációja fokozatosan, kezdetben belföldi (Bordeaux, Nizza, Toulouse) és európai (London, Genf, Frankfurt, Torino és Lisszabon) járatokkal történik.

Az igazi költözésre 1974 novemberében került sor, amikor a járatok kétharmadát és a nemzeti vállalat karbantartási munkáinak egy részét a Paris-Charles de Gaulle-hoz helyezték át. Az akkoriban Paris-Roissy Charles de Gaulle néven ismert repülőtér tehát az Air France fő platformja lett.

Két évvel később, 1976-ban a Concorde csatlakozott az Air France flottához, és szuperszonikus sebességgel repült Dakarba, Rio de Janeiróba, majd Caracasba, Washingtonba, Dallasba és New York JFK-ba. Párizs akkoriban mindössze 3,5 órányira van New Yorktól, és a Concorde fedélzetén utazó ügyfeleket külön repülőtéri társalgó és élmény várta.

A megnövekedett forgalom hatására a Paris-Charles de Gaulle több változáson ment keresztül, és fokozatosan terjeszkedett. Az Air France többször költözött, hogy ügyfelei számára egyre kényelmesebb és a vállalat növekedéséhez igazodó, dedikált infrastruktúrákat kínáljon.

A Paris-Charles de Gaulle 2-es terminálja 1982-ben nyílt meg

1982 óta a Paris-Charles de Gaulle 2-es terminál megnyitása lehetővé tette az Air France számára hálózatának fejlesztését, különösen Európában. Vadonatúj középtávú repülőgép-flottájának (Boeing 737, majd Airbus A320) köszönhetően a társaság növelte csatlakozásainak számát, és egyre sűrűbb hálózatot kínált. 1988-ban az Air France-nak volt a legtöbb leszállása Európában. Az Air France 50 éve működik a Párizs-Charles de Gaulle repülőtérről, amely egy globális hálózat csomópontja. A harmadik párizsi repülőtér szükségessége az 50-es évek óta nyilvánvalóvá vált, mivel a főváros történelmi repülőtereinek, a Paris-Le Bourget és a Paris-Orly repülőtereken megnőtt a forgalom.

A növekvő forgalom nyomán a Paris-Charles de Gaulle repülőtér számos átalakuláson és bővítésen ment keresztül. Az Air France többször is áthelyezte tevékenységét, hogy ügyfeleinek elkötelezett, egyre kényelmesebb infrastruktúrát kínáljon a vállalat növekedéséhez igazodva.

A 2-es terminál 1982-es megnyitása óta az Air France kibővítette hálózatát, különösen Európában, köszönhetően az új, középtávú repülőgépparknak (Boeing 737, majd Airbus A320), amely egyre sűrűbb hálózatot biztosít. 1996-ban a 2E terminál megnyitása jelentős átalakítást jelentett, és a Paris-Charles de Gaulle-t a csatlakozó járatok globális csomópontjává változtatta.

1996-ban, a 2E terminál megnyitásának évében az Air France jelentős szerkezetátalakításba kezdett. A légitársaság átszervezte működését, hogy a Paris-Charles de Gaulle-t egy csatlakozó járatok csomópontjává alakítsa, amely összeköti a rövid és középtávú járatokat a hosszú távú járatokkal. A repülési műveletek jobban elosztottak, a csatlakozások gyorsabbak és könnyebbek, és Párizs-Charles de Gaulle igazi globális csomóponttá válik.

Ez a nagyszabású projekt lehetővé tette a légitársaság számára, hogy óránként 60 járatot üzemeltethessen, és egyre több utast fogadjon.

2000-ben a Paris-Charles de Gaulle megszerezte a negyedik kifutót, az elsőt Európában.

A 2E terminál is több növekedési szakaszon ment keresztül, 2007-ben megnyitották a Concourse L-t, majd néhány évvel később a Concourse M-t. Ezek az egymást követő bővítések lehetővé tették, hogy a terminál kapacitását évi 20 millió utassal növelje. A csatlakozások megkönnyítése érdekében az Air France partnervállalatai, különösen a Skyteam szövetség tagjai, az Air France által üzemeltetett terminálokon telepedtek le.

Az összeköttetés a Paris-Charles de Gaulle egyik fő erőssége, az egyetlen párizsi repülőtér, amely közvetlenül kapcsolódik a RER B-hez és egy TGV-állomással. Ez a vasúti kapcsolat lehetővé teszi az Air France számára, hogy az SNCF-fel együtt fejlessze intermodális kínálatát, és lehetőséget kínáljon ügyfeleinek arra, hogy egyetlen jegyen kombinálják a vonat és a légi utazást.

A Paris-Charles de Gaulle 9 terminállal büszkélkedhet

Ma, 50 évvel felavatása után, a Paris-Charles de Gaulle 9 terminállal büszkélkedhet, amely Franciaország legnagyobb repülőtere és Európa második legnagyobb repülőtere, az Európai Unió fő kapuja.

A repülőtér fő üzemeltetőjeként a forgalom 50%-ával az Air France napi 650 induló és érkező járatot üzemeltet, és heti 25.000 2 csatlakozási lehetőséget kínál kevesebb mint 100.000 óra alatt. Naponta 6 2 Air France ügyfelet fogadnak, akik közül néhányan a cég 2 lounge-ját keresik fel (Business és Flying Blue Elite lounge a 2F, 2G, XNUMXE terminálokban, K, L és M csarnokban, La Première lounge a XNUMXE terminálban).

A 2F terminálban található Lounge, az Air France által felavatott legújabb tér, két szinten fogadja a Business és a Flying Blue Elite Plus ügyfeleit. A Sanjit Manku építész és Patrick Jouin tervező által tervezett íves ablaknak köszönhetően, amely teljes kilátást nyújt a kifutópályára, a vásárlók megcsodálhatják a mintegy 240, a francia légitársaság színeit viselő repülőgépet, amelyek a világ 200 célpontjára készülnek repülni.

Az Air France felavatása óta 50 éve ünnepli gazdag történelmét és jelentős hozzájárulását ahhoz, hogy a Párizs-Charles de Gaulle repülőteret a nemzetközi utazások létfontosságú csomópontjává alakítsa. Az innováció, a fenntarthatóság és az ügyfélszolgálat kiválósága iránti erős elkötelezettségével az Air France továbbra is vezető szerepet tölt be a légiközlekedési ágazatban, Európa szívén keresztül összekötve a világot.

Ez az évforduló nemcsak a múlt eredményeit jelzi, hanem megerősíti az Air France elkötelezettségét a jövő iránt, hogy kivételes repülési élményt nyújtson, és továbbra is a repülési fejlődés előfutára maradjon. A vállalat célja a globális hálózat további fejlesztése, az utasok élményének javítása és a fenntarthatósági kezdeményezések vezetése, ezzel is erősítve a kapcsolatot a történelem és az innováció között.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.