A Wizz Air a budapesti kormány által megvásárolt Airbus A330-200F típusú repülőgépet üzemelteti majd

0 3.239

Frissítés: Itt egy pontosítás. A Wizz Air és a magyar kormány tárgyalásokat folytat a repülőgép üzemeltetéséről, és nem tudni, hogy véglegesítik-e a megállapodást, és mikor. Bejelentjük, ha valami hivatalos lesz!

Első hír: Kijelenthetjük, hogy a Wizz Air Magyarország „nemzeti” cégévé vált. Számos repatriálást, teherszállító és speciális járatot üzemeltetett a járvány idején. Sikerült felélesztenie a tevékenységet a budapesti repülőtéren.

És újabban A Wizz Air egy Airbus A330-200F típusú repülőgépet fog üzemeltetni, amelyet a Magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium szerzett meg. A repülőgép a Qatar Airways flottájában volt.

A Wizz Air egy Airbus A330-200F típusú repülőgépet fog üzemeltetni

A repülőgép magyar kormány általi megvásárlását az indokolta, hogy a COVID-19 világjárvány idején több teherszállításra volt szükség. A hatóságok azt is megemlítették, hogy egy polgári üzemeltető, mint például a Wizz Air, gyorsabban és könnyebben kaphat repülési és leszállási engedélyt különböző repülőtereken, mint egy katonai repülőgép. Ez a kijelentés azonban számomra kissé erőltetettnek tűnik, mivel nagyon jól tudom, hogy egy katonai repülőgép sok helyzetben elsőbbséget élvez.

A Qatar Airways 8 Airbus A330-200F repülőgépből álló teherszállító flottát üzemeltetett. Ezeket nem távolítják el, és nem helyettesítik az új Boeing 777F-rel. A Magyarország által vásárolt gép 6 éves, A7-AFF Qatar Airways kóddal repült. A gép jelenleg Dohában tartózkodik, és a közeljövőben átszállítják Budapestre.

Az A330-200F 70 tonna rakományt képes szállítani, maximális hatótávolsága pedig 7.400 kilométer (4.600 mérföld). Az Airbus legfrissebb jelentése szerint 41 darab A330-200F teherszállító repülőgépet rendeltek meg, ebből 38-at már leszállítottak. A Turkish Airlines rendelkezik a legnagyobb, szám szerint 330 darab A200-9F repülőgépekből álló teherszállító flottával.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.