Vola nyári trendek: a 35-es nyári szezonban a járatok több mint 2021%-át módosították vagy törölték

0 300

A COVID-19 világjárvány több ezer repülőgépet szállt le, és több tízezer járat törléséhez vezetett. 2020 volt a legszomorúbb év a kereskedelmi repülés történetében. Voltak napok, amikor több mint 17 000 repülőgép rekedt a földön. Az évnek volt olyan időszaka, amikor a Romániába induló/ onnan induló járatok számát egy kéz ujján meg lehetett számolni.

A 2021-es év valamivel jobb volt, egyértelmű jelei mutatkoztak a járvány által súlyosan sújtott iparágak visszatérésének. A légitársaságok siettek, hogy újraindítsák a járatokat, és újra összekapcsolják a nagy európai és globális metropoliszokat. A probléma nagy! Az utasok készen álltak a repülés folytatására?

A Vola tanulmánya szerint az emberek utazni szeretnének, sokan inkább last minute repülőjegyet vásárolnak. Csak hát a járatok bizonytalansága miatt sokan elhalasztották turisztikai célú utazásukat.

Az idei szezon kihívása: törlések és menetrendváltozások. A nyári szezonban a járatok több mint 35%-a érintett

Íme, amit a szakértők mondanak Vola.ro: bár az online utazási iroda esetében a repülőjegy-eladások megközelítik a járvány előtti szintet; a légiközlekedési ágazat szintjén a mennyiségek jóval az elvárt értékek alatt maradnak. Emellett a hatóságok által elrendelt változtatások korlátozták az európai szintű keresletet, ami a járatok működésének instabilitásához vezet. Ennek eredményeként, ha 2019-ben a járatok legfeljebb 5%-át módosították vagy törölték, 2021-ben a nyári szezonban a járatok több mint 35%-át érintették késések vagy törlések.

Személyes véleményem szerint az okok, amelyek a lemondásokhoz vagy a program módosításához vezettek, változatosak. Először is a járvány instabilitása és a hatóságok által bevezetett korlátozások. Túl kevés utas mert hosszú távú terveket szőni a nyári vakációt illetően. Soha nem lehetett tudni, milyen korlátozásokat vezetnek be abban az összefüggésben, amikor egyes országok beléptek a piros forgatókönyvbe, mások pedig lazítottak a zöld forgatókönyv szerint.

Éppen ezen instabilitás miatt kellett a légitársaságoknak utashiány miatt törölniük vagy elhalasztani egyes járataikat. Ha 2020-ban előfordult, hogy 2-3 utassal repült, 2021-ben már nem voltak hajlandók üres gépekkel repülni.

Ugyanakkor vannak olyan légitársaságok, amelyek az üzemi flottának csak egy részét támasztották újjá, szintén ennek az instabil helyzetnek köszönhetően, ami az operatív program csökkenéséhez vezetett, és óhatatlanul járatkésések is előfordultak. A repülőszemélyzet sem tért vissza teljesen a járatokon. Még mindig vannak olyan légitársaságok, amelyek kevés pilótával és légiutas-kísérővel dolgoznak.

Ha problémái vannak a járatokkal, különösen, ha azokat több mint 3 órán keresztül törölték vagy késtek, forduljon a kártérítés behajtására szakosodott társaságokhoz: AirHelp, FlightClaim, AirAdvisor!

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.