A Qantas 2024 elején indíthatja el a Sunrise Projectet.

0 993

A Qantas 2024 elején szeretné elindítani a Sunrise Project-et. A projekt magában foglalja a Sydney és London és New York metropoliszok közötti közvetlen járatokat, mivel ez a leghosszabb repülés, amelyet egy repülőgép működtethet. Itt 18-20 órás non-stop járatokról beszélünk.

A Qantas felfüggesztette a Sunrise Projectet a koronavírus-járvány korai napjaiban, mindössze néhány héttel az Airbus A350-1000 első megrendelésének leadása előtt. A Qantas azonban nem adta fel ezt a tervet, és a repülőgépet Sydney és London vagy New York közötti járatokra használnák.

A Sunrise Projectben tervezett A350-1000 típusú repülőgépek különleges kialakításúak lesznek.

A pletykák szerint a repülőgép hat első osztályú magánlakást tartalmaz majd. Ezek tágasak lesznek, 1-1-1 konfigurációban helyezkednek el, hasonlóan a Boeing 777 Emirates repülőgépekhez.

Lesznek nagyobb kabinok is a Business és Premium Economy osztályokhoz, valamint nagyobb terek minden utas számára, beleértve a turistaosztályt is. A gazdaságos ülések új dizájnt kapnak, és több lábteret biztosítanak.

A Boeing 787-9 azonban, amellyel a Qantas Perth és London között repült, mindössze 236 ülőhellyel rendelkezik, szemben az Air Canada vagy az Air New Zealand által kínált közel 300 ülőhellyel, 787 Dreamliner repülőgéppel, 3 osztályban.

A Qantas-újra akarja indítani a Sunrise-projektet a 2024-1-es év elején

A Sunrise Project induló járatai valahol 2023 közepén szállhatnak fel

Alan Joyce vezérigazgató szerint Qantas, a Sunrise Project induló repülései Valahol 2023 közepén tudnak majd felszállni. Ezt a határidőt azután határozták meg, hogy a terület szakértői kijelentették, hogy 2023-tól a légiközlekedési ipar fellendülésnek indul.

Joyce azt is várja a Sunrise Project repülési hálózatától, hogy támogassa a repülőgépek „alflottáját”, amelyeket kifejezetten ezeknek a rendkívül hosszú repüléseknek a kezelésére állítottak be.

"Három nagy városunk van Ausztrália keleti partján - Brisbane, Sydney és Melbourne. Ha van járatunk Londonba, Frankfurtba, Párizsba, New Yorkba, Chicagóba, Rio de Janeiróba, Fokvárosba, akkor jelentős és gazdaságos alflottát hozhatunk létre, ami nagyon jól működne."

A Sunrise projekt elhomályosíthatja az átszállásos repüléseket, a nagy Airbus A380-as repülőgépekkel üzemeltetett járatokat, a Qantas pedig áttérhet kisebb repülőgépekre, például a Boeing 787 Dreamlinerre.

De Joyce azt mondta, hogy minden gép a flottában marad, amíg pénzt termel. A Qantas jelenleg 12 A380-as repülőgépet tart a földön, és nincs esélye arra, hogy 3 évnél korábban visszatérjen a repüléshez. És hogy a helyzetet hogyan tervezik, nem is gondoljuk, hogy repülve térnek vissza.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.