Az STB és a Metrorex utazása egyre drágább. Nézze meg, mik az új tarifák!

0 1.035

Szomorú hírrel érkezünk a bukarestiek számára. A hatóságok bejelentették az STB és a Metrorex utazási díjainak emelését. A Közlekedési és Infrastrukturális Minisztérium bejelenti, hogy augusztus 1-től a Metrorex és az STB összehangolja kereskedelmi kínálatát, első lépésként a bukaresti és a nagyvárosi tömegközlekedés integrációja felé. A közös jegyek mostantól 90 perces hozzáférést biztosítanak a földalatti hálózathoz, valamint a metróhálózathoz.

Az STB 1.3 lejről 3 lejre emeli az utazás árát

Egy metróval vagy szárazföldi közlekedéssel történő utazás 3 lejbe, a közös STB/Metrorex jegy 5 lejbe kerül. Ez azt jelenti, hogy augusztus 1-től a bukarestiek 3 lejről 1.3 lejt fizetnek egy STB-útért. Ugyanez az ár lesz egy metróútra is, a jelenlegi 2.5 lejről emelkedik. De arra is lehetőség lesz, hogy 5 lejért egy utas részesüljön metrózásban és 90 percnyi szárazföldi tömegközlekedésben. A 24 órás előfizetés 8 lejbe, a 24 órás közös STB/Metrorex előfizetés 14 lejbe kerül.

A 24 és 72 órás előfizetések újdonsága, hogy a megjelenéstől számítva pontosan 24 órásak lesznek. Megszűnik a "napi" előfizetés fogalma, amely például 18:00-kor vásárolva attól a "naptól" csak 6 óráig volt érvényes.

Egy metróút 3 lejbe fog kerülni

Egy hónapos, 6 hónapos és 12 hónapos előfizetések lesznek. Áruk külön-külön 80 lej lesz STB és Metrorex esetében (140 lej együttesen STB / Metrorex), 400 lej külön STB és Metrorex (700 lej együttesen STB / Metrorex), illetve 700 lej külön STB és Metrorex (1200 lej együttesen STB / Metrorex).

Mindkét társaság lehetőséget kínál a névleges előfizetések visszaszerzésére veszteség esetén. A tulajdonosok bemutathatják személyi igazolványukat, és az előfizetéseket ismét a nevükre állítják ki.

Cătălin Drulă közlekedési és infrastrukturális miniszter, valamint Nicușor Dan bukaresti főpolgármester egyaránt arra biztatja a bukarestieket, hogy a szárazföldi és metró tömegközlekedés mellett döntsenek. Mint minden európai fővárosban, itt is a tömegközlekedés jelent megoldást a forgalom tehermentesítésére, és kevésbé környezetszennyező alternatíva az autós közlekedéssel szemben.

Nem szabadulunk meg a torlódástól

Személyes tapasztalatok szerint a fő probléma az, hogy az árak a szolgáltatások előtt fognak emelkedni. Emlékezzünk arra, hogy a felszíni közlekedés 90%-a nem légkondicionált, nem érkezik meg időben, és nem nyújtja a hatóságok által említett európai komfortot. Ugyanakkor a földi infrastruktúra tönkremegy, legalábbis ami a villamosvonalakat illeti.

Igen, ez egy ördögi kör a bukaresti tömegközlekedésben. Nem modernizálja a szolgáltatásokat, mert nincs pénze és nincs pénze, mert alacsonyak az árak. Ön szerint a tarifák emelésével egyik napról a másikra megváltozik valami? Ez csak plusz kiadás lesz a bukarestieknek. Ugyanakkor sokan csak 1-2 megállót mennek, a piacra vagy a legközelebbi metróállomásra mennek. 5 perc szaunázásért szintén 3 lejt kell fizetni.

Ez nem ösztönzi a tömegközlekedést. Hadd emlékeztessem önöket, hogy az STB-vel utazók 60-70%-a nyugdíjas, diák, többet nem engedhet meg magának? 3 lejt akarsz tőlük kérni egy állomásért? Az autóval közlekedőket nem ösztönzik arra, hogy többet fizessenek ugyanazokért a szolgáltatásokért, mint korábban. Összefoglalva, nem kerüljük el a bukaresti pokoljárást.

Túl kevesen vannak, akik élvezni fogják az STB/Metrorex kombinációt, és amiért megéri az 5 lejt 90 percre.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.