Repülés a gépben, Otopeniben - az események szála, szabályokról, beavatkozásról és előítéletekről

4 5.070

Július 17-én az RO101 Bukarest - Kairó járatot üzemeltető TAROM gép fedélzetén verekedés tört ki 2 utas, a személyzet és a rendfenntartók között. Az alábbiakban igyekszünk reprodukálni az események menetét a sajtóközlemények útján kapott hivatalos információk alapján.

Az egész egy nővel kezdődött, aki az egyik sürgősségi osztályon ült anélkül, hogy teljesítette volna az adott területen való tartózkodás feltételeit. A fedélzeten tartózkodó személyzet a repülési szabályok szerint próbálta kiképezni. Az egyik vészkijáratnál a nőnek beszélnie kellett angolul vagy a személyzet nyelvén, fizikailag alkalmasnak kellett lennie arra, hogy baleset/baleset esetén segítséget nyújtson a evakuálásban, és rendszeresen együtt kellett működnie a személyzettel.

Harc a repülőben, Otopeniben

Sajnos a TAROM közleménye szerint a nő nem beszélt sem angolul, sem románul, és nem működött együtt a kiképzésen. Emlékeztetünk arra, hogy a vészkijáratok incidens/baleset esetén aktiválódnak, és az előttük haladóknak tisztában kell lenniük azzal, hogy milyen felelősségnek vannak kitéve, ha elfoglalják ezeket a helyeket.

Otopeni esetében a nő a bejáratot is elzárta csomagjaival. A szék alatt és a lábuknál ültek. A vészkijárat területén a csomagokat CSAK a fej felett speciálisan kialakított rekeszben szabad tárolni.

Jó! A fent említett helyzetben a személyzet elkérte a nőtől a beszállókártyát, hogy ellenőrizze, hogy az elfoglalt hely-e az, amelyik a beszállókártyán van. Ebben a pillanatban a férje közbelépett, megtámadta a stáb egyik tagját és bántalmazással vádolta meg, kijelentve, hogy a stábnak nincs joga legitimálni a feleségét. Az alábbiakból úgy tűnik, hogy a nő nem a vészkijáratoknál, hanem férje mellett, az utolsó sorban foglalt helyet. Ahová a botrány kitörése után költözött.

A parancsnok látva, hogy a helyzet kikerül az irányítás alól, a Határrendészet és a TAROM biztonsági személyzete közbenjárását kérte. A fedélzeten heves küzdelem után, amikor megpróbálták megbilincselni, a két utast és gyermekeiket kiszállították.

A szabályokról, a beavatkozásról és az előítéletekről

Körülbelül ez volt az események szála. Ám a közterületen megjelent képek csak a határrendészeti ügynökök beavatkozását örökítik meg, nem mutatják be a korábban történteket. Innen ered sokak felháborodási hulláma, akik nézték a képeket.

De térjünk vissza a témához. Véleményem szerint a legénység és a beavatkozók a repülés szabályai szerint jártak el. Láttunk hasonló akciókat az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Franciaországban és más ázsiai országokban. Tudni kell, hogy az amerikaiak esetében még erőszakosabb, még a biztosított fegyverek használatával is.

Néhányukról írtam az ő korukban. A renitens utasok szankcióiról is írtam: 85000 XNUMX font bírság egy nőre az Egyesült Királyságban (kártérítés a légitársaságnak) / 172 000 dollár bírság egy ázsiai származású férfira (kártérítés a légitársaságnak). Plusz néhány hónap börtön.

A szabályokat be kell tartani, nem pedig megszegni. A repülés szigorú szabályok szerint működik, amit MINDENKINEK tiszteletben kell tartania társadalmi státusztól, nemzetiségtől, bőrszíntől stb. Írtunk egy cikket vele MIT NE TENNI REPÜLŐVEL!

Ne a külső alapján ítéljünk

Igen, az online képek pozitívan vagy negatívan befolyásolhatják Önt. Meg tudom ítélni, hogyan avatkoztak be vagy nem. Az igazság az, hogy a széléről könnyű szájjal vagy ujjal beadni. De mielőtt megvádolnánk a TAROM legénységét vagy a határrendészeket, miért ne vádolhatnánk meg az utasokat azzal, hogy nem tartják be a repülési szabályokat? Mielőtt kegyelmet kérnénk, jobb, ha betartunk minden szabályt.

Mielőtt elfogulttá válnánk, nézzük meg az egész eseményt, és gondoljuk át a repülés biztonságát, bármi is legyen az.

Ha tudja, hogy a fentiek nem helytállóak, vagy más irányú bizonyítékai vannak, kérjük, adja meg a megjegyzésekben, és további információkat kérünk a hatóságoktól, légitársaságoktól stb.

4 megjegyzés
  1. Dan azt mondja,

    Igen, ez a témája, de a BT nem is szokott lenni.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Ilyen degenerációs helyzetekben a zaklatást hangosan és hamis szavakkal használják. Ha részt vett a tiltakozásokon, a beavatkozó csapatok előrenyomulnak, és pajzsokat vernek, hogy megfélemlítsék a tüntetőket. Ez egy beavatkozási taktika. A fedélzeti konfliktus miatt a reagáló csoportok tartanak az utasok reakciójától. Főleg, hogy ebben a helyzetben több egyiptomi volt a fedélzeten. A sík pedig zárt kerület, térben korlátozott.

      Ami a videót illeti, kártérítést követelhetnek majd, mert jóváhagyás nélkül forgatták. Ezeken a képeken keresztül az életük kerül veszélybe. A repülőgép nem közkincs. Vannak olyan szabályok, amelyeket a vállalat, az IATA és az ICAO egyezmények stb. határoznak meg...

  2. Mihai azt mondja,

    Servus. Több videót és több bejegyzést is láttam, és egyetértek veled az események témáját illetően. De ami felháborított, az a férfit kivivők rossz kiképzése és a szürke pólós úriember verbális és fizikai erőszakossága volt, az erőszak a többi utasra is kiterjedt, akiknek a biztonságát állítólag biztosították.

  3. Mihai azt mondja,

    Szia Sorin! Az elemzésed nagyon releváns! A határrendészet, valamint a fedélzeten tartózkodó legénység helyesen cselekedett! Amit viszont felháborítónak tartok, az egy sportruházatba öltözött, kitűzőt viselő egyén (lehet őr, gyáva, rendőr stb.) viselkedése, aki megakadályozza, hogy az incidensben nem érintett utasok filmezzenek, kopogjanak. vége nekik.. Sőt, egy ponton meg is fenyeget egy utast, hogy filmeznek. Nem lehet, hogy a beavatkozás nem tartalmaz ilyen epizódokat?

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.