A NASA végrehajtotta az első tesztrepülést a Joby Aviation teljesen elektromos eVTOL repülőgépével

0 457

A NASA az ügynökség National Advanced Air Mobility (AAM) kampányának részeként végrehajtotta az első tesztrepülést a Joby Aviation teljesen elektromos eVTOL repülőgépével. Ezek a tesztek szeptember 10-ig, péntekig zajlanak a Joby Aviation kaliforniai repülési bázisán.

Ez az első alkalom, hogy a NASA eVTOL repülőgépet tesztelt a kampány részeként. A jövőben az eVTOL repülőgépek légi taxiként szolgálhatnak a legforgalmasabb városok és környező területek számára, egy másik közlekedési móddal bővítve az emberek és az áruk mozgását.

A NASA célja az volt, hogy a járművek teljesítményét és akusztikai adatait gyűjtse a jövőbeli légtérkoncepciók modellezéséhez és szimulálásához. Ez a teszt segít azonosítani a Szövetségi Légiközlekedési Igazgatóság jelenlegi szabályozásaiban és politikáiban lévő hiányosságokat, amelyek elősegítik az AAM repülőgépek nemzeti légtérrendszerbe való beépítését.

Az AAm kampány több helyen, több éven keresztül zajlik majd.

A tesztelés ezen köre során a NASA adatokat gyűjtött Joby eVTOL repülőgépéről. A megszerzett adatok birtokában a NASA előkészíti a nemzeti AAM kampányt, hogy lefuttassa az NC-1 néven ismert első tesztsorozatot, amelyet 2022-re terveztek, bonyolultabb repülési forgatókönyvekkel és az iparág egyéb járműveivel.

A csapat megvalósította a mobil akusztikai telepítést, és több mint 50 mikrofont telepített a repülőgép akusztikai profiljának mérésére a repülés különböző fázisaiban. A teszt másik eleme annak biztosítása volt, hogy az NC-1-ben részt vevő külső intervallumok kövessék a jövőbeli tesztelés protokolljait, a részvétel alapvonalának megállapításával.

A nemzeti légtérbe való teljes beépülést követően az AAM hatékony és hozzáférhető rendszert biztosít az utas- és áruszállításhoz, és más célokra is felhasználható, például csomagszállító drónokhoz, légi taxikhoz és egészségügyi szállítójárművekhez.

Az AAM egy légiközlekedési rendszer, amely a légi közlekedés innovatív módon történő fejlesztését és fejlesztését foglalja magában. Az AAM Nemzeti Kampányt a NASA Advanced Air Mobility projektje irányítja, amelynek célja, hogy közösségi katalizátor legyen az AAM rendszerszintű koncepciói és megoldásai fejlesztésében és validálásában.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.