A Lufthansa a társaság történetének leghosszabb utasszállító járatát hajtja végre, felfedezőkkel a fedélzetén a közelgő déli-sarki küldetés során.

0 5.298

1. február 2021-jén a Lufthansa a társaság történetének leghosszabb utasszállító járatával indul. A légitársaság ezt az egyedülálló repülést az Alfred Wegener Institute, a Helmholtz Center for Polar and Marine Research (AWI) Bremerhavenben végzi.

A járatot a Lufthansa csoport legmodernebb repülőgépe, az Airbus A350-900-as fogja üzemeltetni. Megállás nélkül, 13.700 XNUMX kilométeres távolságot repül majd Hamburgból a Falkland-szigeteken található Mount Pleasantbe.

A járat különleges feltételek mellett közlekedik.

Az LH2574 számú járat körülbelül 15 óra lesz. A repülőgép fedélzetén 92 utas lesz. Felük tudós/felfedező lesz, a másik felükben a Polarstern kutatóhajóval készülő expedíció legénysége lesz.

Mivel ennek a repülésnek a higiéniai követelményei rendkívül magasak, a gép kapitánya, Rolf Uzat és 17 fős legénysége múlt szombattól az utasokkal egyidőben 14 napos karanténba vonult.

A különleges repülés előkészületei óriásiak. Ezek közé tartozik a pilóták kiegészítő képzése a repüléshez és leszálláshoz szükséges speciális elektronikus térképeken való navigáláshoz, valamint a Mount Pleasant katonai bázison elérhető kerozinkezelés a visszarepüléshez.

Az Airbus A350-900 típusú repülőgép jelenleg Münchenben állomásozik, ahol készen áll a repülésre. Hamburgban a gépbe a repüléshez szükséges termékeket és az expedícióhoz szükséges további poggyászokat rakják fel, amelyeket fertőtlenítenek, és indulásig lezárva maradnak.

A fedélzeten további konténerek is lesznek a maradék hulladék számára, mivel azokat csak a gép Németországba való visszatérése után lehet kidobni.

Lufthansa-a-leghosszabb repülőút-utas-explorer-polar-board-1

A repülési előkészületek 2020 nyarán megkezdődtek.

A Lufthansa legénysége a célállomáson a poggyászkezeléshez és a repülőgép-karbantartáshoz szükséges technikusokból és földi személyzetből áll, akik visszatérésükkor a kormány követelményei miatt karanténba kerülnek.

Az LH2575-ös visszaút a tervek szerint február 03-án indul Münchenbe. A Polarstern legénységét szállítja, amely december 20-án indult az antarktiszi Neumayer III állomás ellátására.

Annak érdekében, hogy a kutatás a lehető legkörnyezetbarátabb legyen, az Alfred Wegener Intézet a klímavédelmi non-profit szervezeten keresztül ellensúlyozza a repülések szén-dioxid-kibocsátását – ahogy ez a különleges repülés is történik. Az intézet minden megtett mérföld után pénzt adományoz a nepáli biogázüzemeknek, ezzel is ugyanannyi CO2-kibocsátást csökkentve.

A különleges repülés előkészületei 2020 nyarán kezdődtek. A dél-afrikai világjárvány miatt a szokásos Fokvároson át vezető útvonal nem volt kivitelezhető, csak a Falkland-szigeteken átvezető útvonal maradt elérhető.

A Falkland-szigeteken való leszállás után a tudósok a Polarstern kutatóhajón folytatják útjukat az Antarktisz felé.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.