Kártyaszámlálás a kaszinóban? Hogyan működik?

27

Kaszinókártya számolás, mint Winboss Casino Online, különösen a blackjack játékban, egy olyan technika, amellyel a játékosok célja a nagy értékű lapok (például tízesek és ászok) és az alacsony értékű lapok (például 2-6) arányának meghatározása a pakliban. Ennek a technikának az az ötlete, hogy ha a pakliban nagyobb arányban vannak nagy értékű kártyák, akkor a játékos nagyobb valószínűséggel kap blackjacket (21 pont az első két lapból), és az osztónak nagyobb a valószínűsége, hogy "megfullad" (azaz meghaladja a 21 pontot).

A módszer kis története

A kártyaszámlálás blackjackben, amely módszer a kaszinóval szembeni előnyszerzésről vált híressé, lenyűgöző történelemmel rendelkezik, amely összefonja a matematikát a szellemességről és a találékonyságról szóló mesékkel. Ez a technika a valószínűségszámítás és a szerencsejáték-ismeretek fejlődésével fejlődött ki, és idővel kifinomultabbá és ismertebbé vált.

A kártyaszámlálás az 1950-es években kezdett felfigyelni, de gyökerei a 21. századi valószínűségszámítás kezdetéig nyúlnak vissza. A blackjack, eredeti nevén "vingt-et-un" (franciául XNUMX), népszerű játék volt Franciaországban és Spanyolországban, és európai telepesekkel érkezett Észak-Amerikába. Azonban csak a XNUMX. században, a modern matematika fejlődésével kezdtek megjelenni a szisztematikus módszerek a játék "megverésére".

A könyvszámlálás történetének fordulópontja a mű megjelenése volt."Beat Dealer” – Edward O. Thorp 1962-ben. Thorp matematikus és az MIT professzora a modern könyvszámlálás atyja. A korai számítógépeket használta a blackjack játék modellezésére és elemzésére, és kifejlesztette az első, megbízható matematikai elveken alapuló kártyaszámláló rendszert, amelyet a "Ten Count System" néven ismertek. Könyve szolgáltatta az első tudományos bizonyítékot arra, hogy a blackjack-játék legyőzhető egy statisztikákon alapuló stratégiával, ami érdeklődési hullámot és izgalmat váltott ki a szerencsejátékosok körében.

A kaszinók kezdtek tisztában lenni ezzel a technikával

Thorp művének megjelenése után a könyvszámlálás jelenséggé vált. A kaszinók felismerték ezt a technikát, és különféle intézkedéseket vezettek be ellene, például több paklit használtak vagy gyakran keverték a kártyákat. Ezzel egy időben a játékosok elkezdték fejleszteni és finomítani a különféle kártyaszámláló rendszereket, ezáltal hatékonyabbá és nehezebben észlelhetővé tették őket. Az olyan könyvek megjelenése, mint a "Blackjack játék üzletként" Lawrence Revere és a "A világ legnagyobb blackjack könyve", Lance Humble és Carl Cooper, elősegítette, hogy ezek a technikák népszerűek és hozzáférhetők legyenek.

A 80-as és 90-es évek a blackjack csapatok megalakulásával a kártyaszámlálás kifinomultságának új szintjét hozták. A leghírhedtebb példa az MIT blackjack csapata, amelyről Ben Mezrich "Bringing Down the House" című könyve és a "21" című film is készült. Ezek a csapatok fejlett technikák kombinációját alkalmazták, beleértve a csapattagok speciális szerepköreit, összetett jelzőrendszereket és nagy tőkét a hatékonyság maximalizálása és az egyéni kockázat csökkentése érdekében.

A csapat tagjait "kontrákra" osztották, akik az alacsony tétes asztaloknál tartózkodtak és számolgatták a lapokat, illetve "nagy játékosokra", akik kedvező körülmények között magas téttel léptek a játékba. Ez a csapatszemlélet jelentős sikereket hozott és jelentős nyereményekhez vezetett, de nagyobb figyelmet keltett a kaszinók részéről is, akik fejlett felügyeleti technológiákat és egyéb intézkedéseket kezdtek alkalmazni a kártyaszámláló csapatok azonosítására és blokkolására.

Különböző technikák a kártyák megszámlálásához

A blackjackben a kártyák számolásának technikája lenyűgöző és összetett téma, amely számos megközelítést és rendszert fejlesztett ki az idők során. Ezek a rendszerek különböző összetettségűek és hatékonyságúak, és a különböző játékfeltételekhez és kaszinóstratégiákhoz igazodnak.

1. A Hi-Lo (High-Low) rendszer

A Hi-Lo rendszer valószínűleg a legszélesebb körben ismert és használt kártyaszámláló rendszer. Harvey Dubner fejlesztette ki az 60-as években, ez egy "első szintű" számlálórendszer, ami azt jelenti, hogy minden kártyához +1, -1 vagy 0 érték tartozik. A Hi-Lo rendszerben a 2-6 kártya + 1 , a 7-9. kártya értéke 0, a 10., J, Q, K, A pedig -1. A játékos folyamatosan számol a kártyák kijátszása közben, és ezt a számot használja annak becslésére, hogy a pakli mikor kedvező (magas és pozitív szám), és mikor nem (alacsony vagy negatív szám). A Hi-Lo rendszer előnye az egyszerűség és a hatékonyság, így kezdő és tapasztalt játékosok számára egyaránt megfelelő rendszer.

KO (Knockout) rendszer

A Ken Fuchs és Olaf Vancura által kifejlesztett KO rendszer a Hi-Lo rendszer egy olyan változata, amelynél nem szükséges az aktuális számot "igazi számmá" alakítani. Ez megkönnyíti a használatát, különösen a kezdő játékosok számára. A KO rendszerben a 2-7 lapok értéke +1, a 8 és 9 lapok 0, a nagy értékű lapok pedig -1. A legfontosabb különbség az, hogy a KO rendszer egy "előleg" számmal indul a felhasznált csomagok száma alapján, és az aktuális szám folyamatosan nulla fölé megy, így nincs szükség valódi szám kiszámítására.

Az Omega II rendszer

A Bryce Carlson által megalkotott Omega II rendszer egy "kettes szintű" számozási rendszer, ami azt jelenti, hogy a kártyákhoz rendelt értékek változatosabbak. Ebben a rendszerben a 2., 3. és 7. kártya értéke +1, a 4., 5. és 6. kártya +2, a 8. és A. kártya 0., a 9. kártya -1, a 10. és a lapok pedig -2. Ez a rendszer összetettebb, nagyobb koncentrációt és pontosságot igényel, de pontosabb becslést ad a fedélzet fennmaradó összetételéről.

A Zen Count System

Az Arnold Snyder által kifejlesztett Zen Count rendszer egy másik második szintű rendszer, amely jó egyensúlyt kínál a Hi-Lo rendszer hatékonysága és a fejlettebb rendszerek pontossága között. A Zen Count-ban a 2-es, 3-as és 7-es lapok értéke +1, a 4-es, 5-ös és 6-os kártya értéke +2, a 8-as és 9-es kártya értéke 0, a 10 lap és az arcok értéke -2, az ászok pedig -1. Ez a rendszer népszerű, mert javítja a pontosságot a játékos előnyének becslésében, különösen a biztosítási döntéseknél a játékban.

A Red 7 rendszer

Az Arnold Snyder által megalkotott Red 7 rendszer a Hi-Lo rendszer érdekes változata, amely megkülönbözteti a piros és más színű kártyákat. Ebben a rendszerben a 2-6 piros és 7 lapok értéke +1, a 2-6 fekete lapok 0, a 8 és 9 lapok 0, a nagy értékű lapok és ászok pedig -1. Ennek a rendszernek az a sajátossága, hogy figyelembe veszi a 7 lap színét, ami kicsit bonyolultabbá teszi, de bizonyos játékhelyzetekben további előnyt is nyújt. A Red 7 rendszert viszonylagos egyszerűsége és a színmegkülönböztetés által nyújtott további előnye miatt értékelik.

A Canfield Master System

A Richard Canfield által kifejlesztett Canfield Master System egy fejlettebb, harmadik szintű számlálórendszer. Különböző értékeket ad több kártyának, ezzel növelve a pontosságot és a bonyolultságot. Ebben a rendszerben a 3-7 lapok értéke +1, a 2-es és 8-as lapok értéke 0, a 9 lapé -1, a nagy értékű lapok és ászok pedig -2. Harmadik szintű rendszerként több koncentrációt és gyakorlást igényel a hatékony használat, de nagyobb előnyt jelenthet a tapasztalt játékosoknak.

Megérdemel egy próbát?

A kaszinókártya-számlálás kipróbálására vonatkozó döntés számos megfontolást és értékelést foglal magában, mind hatékonysági, mind kockázati szempontból. A kártyaszámlálás elméletileg előnyhöz juttathatja a játékost a blackjack játékban, de ez a gyakorlat jelentős kihívásokkal is jár.

A számláló könyvek előnyei

Elméletileg a kártyaszámlálás előnyt jelenthet a játékosnak a házzal szemben. A nagy értékű kártyák és a pakliban maradt alacsony értékű kártyák arányának nyomon követésével a játékos módosíthatja a fogadásokat és a játékdöntéseket, hogy maximalizálja a nyerési esélyeket.

Más kaszinójátékokkal ellentétben, amelyek szigorúan a szerencsén alapulnak, a kártyaszámláló blackjack matematikai készségeket, jó memóriát és gyors döntéshozatalt igényel. Néhány játékos számára ez érdekes és kihívásokkal teli dimenziót ad a játéknak.

Ha helyesen és következetesen gyakorolják, a kártyaszámlálás elméletileg hosszú távú nyereséget termelhet. Ehhez szigorúan be kell tartani a rendszert, fegyelmet és elegendő tőkét kell felvenni a játék természetes ingadozásainak elnyelésére.

A könyvek számolásának hátrányai és kockázatai

A kártyák számolása intenzív koncentrációt és fejlett mentális készségeket igényel. Képesnek kell lennie a pontos számláláshoz gyors játék közben, kommunikálnia kell az osztóval és a többi játékossal, és alkalmazkodnia kell a játék körülményeihez. Ez nagyon megerőltető lehet, és nem mindenkinek való.

A blackjack még kártyaszámlálás mellett is szerencsejáték marad. Még statisztikai előny mellett is vannak vesztes periódusok. A játékosoknak elég nagy bankrollal kell rendelkezniük ahhoz, hogy ellenálljanak ezeknek az ingadozásoknak, és készen kell állniuk a pénzvesztésre.

A kaszinók nagyon tisztában vannak a kártyaszámlálással, és különféle módszereket alkalmaznak a leküzdésére. Ide tartozik a több pakli használata, a lapok gyakori keverése, a fogadási limitek, a játékosok megfigyelése a térfigyelő kamerákon keresztül, sőt bizonyos játékosok játékának megtagadása is. Ha rajtakapják a kártyák számolásán, felkérhetik, hogy hagyja el a kaszinót, és akár kitilthatják is.

Következtetés

A kaszinók kártyaszámlálása elméleti előnyt jelenthet a blackjack játékban, de jelentős kihívásokkal és kockázatokkal jár. Matematikai készségekre, kiváló memóriára, szigorú fegyelemre és elegendő tőkére van szükség. A játékosoknak tisztában kell lenniük a kaszinók által e gyakorlat elleni küzdelem érdekében hozott intézkedésekkel, és fel kell készülniük az esetleges jogi vagy szakmai következményekre.

Hozzászólások lezárva.