Az American Airlines és a US Airways egyesülve lesz a legnagyobb légitársaság

3 1.343

Több hónapig tartó tárgyalások és pletykák után az AMR Corporation (OTCQB: AAMRQ), az American Airlines anyavállalata és a US Airways Group (NYSE: LCC) egy szeretetteljes napon – február 14-én – jelentette be az egyesülést. A kapitalizáció körülbelül 11 milliárd dollár lesz, és létrejön a világ legnagyobb légitársasága - az új American Airlines. Nem sokkal később megérkezett a bejelentés az egyesülésről Az American Airlines bejelentette márkaváltását, amely előre megfontolta a két nagy amerikai légitársaság egyesülését.

Az új légitársaságot Doug Parker, a US Airways jelenlegi vezérigazgatója, Tom Horton, az American Airlines jelenlegi vezérigazgatója pedig 2014-ben nyugdíjba vonul, és 19,875,000 12 11 dollárt kap. A pénz fele készpénzben, a másik fele pedig az új amerikai részvényeiben lesz. Az igazgatóságnak 72 tagja lesz (három American Airlines képviselő, köztük Tom Horton, négy US Airways képviselő, köztük Doug Parker, és öt AMR képviselő). 28-en maradnak Horton visszavonulása után. Az új társaság részvényeinek XNUMX%-a az AMR hitelezőié, a maradék XNUMX%-a pedig a US Airwaysé lesz. Az egyesülés nem egyik napról a másikra fog megtörténni, a következő időszakban az Egyesült Államok igazságügyi minisztériuma elemzi majd. Az új légitársaság Dallas-Fort Worth-ben fog működni.

Az American Airlines flottája - több mint 950 repülőgép

Ha minden a tervek szerint halad, ami szerintem meg fog történni, az új American Airlines flottája több mint 950 működő repülőgépből áll majd. De az új amerikai a flotta bővítésére és modernizálására is összpontosít majd. Mindkét légitársaság megközelítőleg 600 új és modern repülőgépre adott le megrendelést, amelyek 2013 nyarától indulnak üzembe.

A következő 5 évben az amerikai flotta az egyik legmodernebb és legfiatalabb lesz. Ez az egyesülés szilárd pénzügyi alapot teremt, és lehetővé teszi a légi fuvarozó számára, hogy továbbra is fektessen be a technológiába, szolgáltatásokba és termékekbe. Az American Eagle, a Piedmont Airlines és a PSA Airlines regionális légitársaságok továbbra is különálló egységként működnek, anélkül, hogy az összeolvadás érintené őket.

 Úticélok – több mint 330 úti cél 56 országban

Az egyesülést követően az új American Airlines napi több mint 6700 járatot üzemeltet 336 ország 56 célállomására. Az Egyesült Államok piaca kissé kiegyensúlyozott lesz. Az új amerikai rendelkezni fog azzal az erővel és infrastruktúrával, hogy felvegye a harcot a Delta Air Lines-szel és a Uniteddel a prémium ügyfelekért, és még az elmúlt években elvesztetteket is visszaszerezze. Az évek során még a US Airways is eladott több résidőt a Delta javára a New York-i LaGuardia repülőtéren. Az Innovata tanulmánya azt mutatja, hogy az American Airlines – US Airways a LaGuardiából indulók 31%-át, a Delta Air Lines pedig 40%-át. A United 69%-ot élvez a Newarkon, de a LaGuardia a prémium utasok kedvence. A JFK-n az American Airlines - US Airways 19%-kal, a Delta 21%-kal rendelkezik, meglehetősen kiegyensúlyozott.

Az új American Airlines átveheti majd az Egyesült Államok keleti partvidékét, és ez látszik az amerikai üzemeltetők tevékenységét a nagy repülőtereken bemutató ábrákon is. Ez lehetőséget ad arra, hogy a British Airways-szel szorosabb együttműködésben üzemeltethessenek hosszú távú járatokat. Ezzel egy időben a Delta a Virgin Atlantic-cal közös vállalatot épít. Érdekes lesz látni, hogyan alakulnak a dolgok a New York-London útvonalon.

statistici_innovata_aeroporturi

Az Egyesült Államokban a nagy, teljes körű szolgáltatást nyújtó légitársaságok elsősorban vállalati ügyfelekre támaszkodnak, és legtöbbjük az észak-amerikai kontinens keleti részén található. Az összeolvadást követően az új amerikai jelentős részesedéssel bír a keleti piacon, és nagy eséllyel jelentős számú üzletembert vonz be. 2009-től 2012 közepéig az American Airlines meglehetősen sokat veszített ezen a piacon, míg a Deltának sikerült az élvonalba pozícionálnia magát.

coporate (kattints a képre)

Az Egyesült Államok piacán a New American Airlines (US Airlines + US Airways) jelentős piaci részesedéssel fog rendelkezni az Egyesült Államok keleti és középső részén, nyugaton pedig vezető pozícióval fog rendelkezni. Kiderül, hogy minden a tervek szerint halad-e, és az összeolvadás elemzéséért felelős szervezetek sem riadnak vissza.

strength(kattints a képre)

 

25. január 2013-én a két nagy légitársaság hálózatának elemzése azt mutatja, hogy az American Airlines 2 olyan célállomásra repül, ahol a US Airways nincs jelen, és az USA 130 olyan célállomásra repül, ahol az American nincs jelen.

orase_american_us(kattints a képre)

 

Az American Airlines és a US Airways egyesülésével négyre csökken a nagy amerikai légitársaságok száma: kilenc American Airlines, United Airlines, Delta Airlines és Southwest. A többiek kevesebb mint 5%-kal rendelkeznek a piacból, ezért nem veszik figyelembe.

procente_companii_aeriene_statele_unite(kattints a képre)

 

Air Alliance – A US Airways kilép a Star Alliance-ból

Az egyesülést követően az új American Airlines a Oneworld szövetségben marad, alapító tagként. Ilyen körülmények között a US Airways üzemeltetője elhagyja a Star Alliance-t, ahol egyébként nem vették figyelembe. Ez fontos egyensúlyt teremtene a szövetségek között az Egyesült Államokban. A SkyTeam a Delta Airlines-szal a piac 30%-a, a Star Alliance a Uniteddel 36%-a, a Oneworld az American Airlines-szal pedig a piac 34%-át fogja elérni. A két szolgáltató egyesülése előtt a Star részesedése 44%, és nem 45, mint a diagramon.

alliance

Így nagy esély van arra, hogy kedvező áron repüljünk az Egyesült Államokba, és lehetőségünk lesz közvetlenül Bukarestből választani a szövetségünket. A Czech Airlines, az Aeroflot, az Alitalia, az Air France-KLM és a TAROM a SkyTeamben, a British Airways és az Air Berlin a Oneworldben, a TAP Potugal, a Turkish Airlines, a Lufthansa és leányvállalatai, a SWISS és az Austrian Airlines pedig a Star Alliance-ben. A nagy verseny több előnyt jelent az utasok számára.

Egyelőre nagyjából ennyi, mit jelenthet az American Airlines és a US Airways egyesülése. Az egyesülés várhatóan teljes egészében az idei év harmadik negyedévében valósul meg. De ne felejtsük el, hogy az American Airlines csődtörvény alatt áll, és sok további elemzést és ellenőrzést kell elvégeznie az amerikai államnak, amíg zöld utat nem kap. Az ötlet az, hogy ebben a folyamatban szinte mindenki az egyesülést akarja, az alkalmazottaktól a partner fuvarozókig. Ez lenne a csúcspontja annak, hogy az Egyesült Államok hatóságai elutasítják ezt a kérést.

Azt is szeretném elmondani, hogy 2008 óta az Egyesült Államok légiközlekedési piacát a Delta Airlines és a Northwest Airlines (2008), a United Airlines és a Continental Airlines (2010), valamint a Southwest és az Airtran egyesüléseinek konszolidációja jellemzi. ). Hasonló jelenség történt Európában, ahol a British Airways a spanyol Iberia szolgáltatóval, az Air France a holland KLM-mel, a Lufthansa német konszern pedig átvette a SWISS-t, az Austrian Airlinest és a Brussels Airlinest. Mik lesznek a következő összevonások?

3 megjegyzés
  1. Christian Basil azt mondja,

    A SAS tudtommal hamarosan eltűnik a térképről, vagy legalábbis megveszik, mert komoly csődben van. Azt pedig nem tudom, hogy a Lufthansa vagy az AirFrance-KLM miért tervezi megvenni a céget Skandináviából – inkább a németek, és így már van codeshar-juk a SAS-szal és mindenféle partnerkapcsolatuk.

    1. Sorin azt mondja,

      Igen, a SAS-ra gondoltam. Gondolok még a cseh légitársaságokra, az Alitaliára… Az a baj, hogy ezek állami cégek, nagy adósságokkal és nem sok vonzó ajánlat van…

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.