Arrogancia, bravúr vagy ambíció a Wizz Airtől a hagyományos légitársaságok felé?

9 18.526

A napokban egy másik sajtóközleményt kaptam a Wizz Airtől. Általában a szerkesztőség kap közleményeket kereskedelmi ajánlatokról, működési hírekről, egyes pénzügyi információkról. De ezúttal egy másfajta sajtóközleményről van szó, ami miatt többször is elolvastam, hogy megértsem, mire gondol a szerző.

A cím a következő: A RÉGI STÍLUSÚ UTAZÁSOK KORA VÉGE VÉGETT. A WIZZ AIR ENGEDÉLYEZIK A HAGYOMÁNYOS SZÁLLÍTÓK SZÁMÍTÁSÁRA AZ ÜZLETI OSZTÁLYÚ INGYENES HELYEK MŰKÖDÉSÉNEK SZÜNTETÉSÉRE

A Wizz Air be akarja tiltani az üzleti osztályt

A cím felkeltette az érdeklődésemet. "Hogy merészel a Wizz Air ilyet kérni a hagyományos cégektől, amelyek a teljes körű szolgáltatási körben helyezkednek el, és évtizedek óta repülnek?"

És elolvastam a nyilatkozatot. Úgy veszem észre, hogy mostanában a légitársaságok harca a CO2-kibocsátásban, a környezetszennyezésben, a működési hatékonyságban zajlik. Véget ért az ár és a szolgáltatás harca? De hadd olvassam el a teljes nyilatkozatot.

Wizz Air sajtóközlemény az üzleti osztály tilalmáról

A Wizz Air, Európa legkisebb környezeti lábnyomával és Közép- és Kelet-Európa legnagyobb fapados légitársasága arra kéri a klasszikus légitársaságokat, hogy az öt óránál rövidebb járatokon hagyjanak fel üzleti osztályú üresjáratokkal.

Az üzleti osztályt minden rövid járatra be kell iktatni. A business osztály utasai kétszeres hatást gyakorolnak a környezetre a károsanyag-kibocsátás tekintetében, mint egy gazdaságos utas, és az ipar okolható az elavult és nem hatékony rendszer fenntartásáért. A rendszer újragondolása bizonyára régen megtörtént. A Wizz Air arra kéri a légitársaságokat, hogy kötelezzék el magukat az üzleti osztályú utazások betiltása mellett az öt óránál rövidebb járatokon. A régimódi utazások ideje lejárt, ahogy a business osztály is.

Kisebb környezeti lábnyommal rendelkező flotta

Jelenleg a Wizz Air működik a legalacsonyabb CO-kibocsátással2/ az összes konkurens légitársaság utasa - 56,8g / utas / km 2019 októberében. Ultra alacsony költségű üzleti modell A WIZZ a magas rakodási fokra (95% 2020 első felében) és az optimalizált kabinkonfigurációra támaszkodik, hogy fenntartható legyen a légi közlekedés és a lehető legnagyobb mértékben csökkentse a CO-kibocsátást.2/utas. A Wizz Airt bérelték további 30%-kal csökkentse a kibocsátást minden utas esetében a következő 10 évben, és hívjon fel más társaságokat is, hogy tegyék ugyanezt. Ez egy iparági probléma, amely iparági szintű megoldást igényel. Piac REPÜLÉS van lenni átfogó agresszívebb a gólok tekintetében hogy valóban változást hozzunk.

A Wizz Air elkötelezett amellett, hogy flottáját továbbfejleszti az Airbus család legmodernebb modelljei és van egy a világ 268 leghatékonyabb egyfolyosós repülőgépének határozott parancsnoksága. Páratlan hatékonyság a fogyasztás szempontjából şi kiváló aerodinamika a legújabb WIZZ repülőgépek közül a számos működési hatékonysági kezdeményezések végrehajtva,  könnyű anyagok a fülkében használatos és olyan útvonalhálózati konfiguráció, amely elkerüli csatlakozó járatok tényleg haszontalan fenntartható műveleteinket. A társaság jelenlegi flottája a átlagéletkor 4,5 év, lévén gyakorlatilag az egyik a világ legfiatalabb repülőgépparkja. Következésképpen mi vagyunk a cég a legkisebb környezeti lábnyommal / utas / kilométer Európában.

A Wizz Air a közelmúltban tett közzé egy cselekvésre ösztönző videót, amely itt megtekinthető youtu.be/x3cKWn-JHMk

Váradi József, a Wizz Air Holding vezérigazgatója, megállapított: „A Wizz Air elkötelezett a fenntartható repülés mellett, és arra szólítjuk fel a hagyományos társaságokat, hogy felelősségteljesen működjenek, és hagyják abba a rövid távú megüresedéseket. Az iparág egészének agresszívebbnek kell lennie, és meg kell tiltani a business osztályt a rövid járatokon. Ezzel egyidejűleg üzenetet küldünk az utasoknak, hogy tájékozottan válasszanak repülőjegy-foglaláskor. A régimódi utazások ideje lejárt, ahogy a business osztály is."

Mennyire kell bátornak lenni ahhoz, hogy arrogánsan követelje a business osztály eltörlését az 5 óránál rövidebb járatokon? Oké, egyetértek azzal az elképzeléssel, hogy az utasoknak nem lenne szükségük túl sok szolgáltatásra rövid járatokon. Ez a repülés nem ételről és italról szól.

De nem értek egyet az üzleti osztály eltörlésével. Aggaszt bennünket a környezetszennyezés? Miért nem mondja a Wizz Air, hogy az üzleti szegmensben az utasok által fizetett ár magas környezetszennyezést takar? Vannak utasok, akik a kényelmet, a sokkal nagyobb teret, a magánéletet szeretnék élvezni. A Wizz Airnél térden ül.

Térjünk vissza az árak és szolgáltatások csatájához

A sajtóközlemény elolvasása és újraolvasása után úgy véli, hogy a Wizz Air rossz megközelítést alkalmaz. Először is, a fapados Wizz Air társaságnak nincs meg a képessége ahhoz, hogy részt vegyen más vállalkozások irányításában. Oké, értem a környezetszennyezés és a CO2 gondolatát, de az autók is szennyeznek. Betiltjuk őket?

Ami a hagyományos vállalatokat illeti, sokuknak más stratégiájuk van a környezetszennyezés elleni küzdelemben. Például a KLM és a Lufthansa ösztönzi a rövid távú vonatozást.

És egyébként, a Wizz Air, szerintem vigyázzon a saját járataira, és ne hagyja, hogy az utasok eltévedjenek a repülőtereken. Térjünk vissza az árak és szolgáltatások csatájához.

9 megjegyzés
  1. Dohány Viktor azt mondja,

    Egyetértek a Business Class eltörlésével 5 óránál rövidebb repülések. Tetszik a Wizz hozzáállása. A régimódi minták megváltoztatásához gyakran arrogáns hozzáállás szükséges. Nem hiszem, hogy én vagyok az egyetlen a fiatalabb generációból, aki azt gondolja, hogy világunk nem modernizálódik és nem modernizálódik olyan gyorsan, mint kellene, különösen a globális felmelegedés és az éghajlatváltozás miatt. Továbbmennék, mint a Wizz, és javasolnám az első osztály eltörlését minden hosszú járaton, ahol van Business Class is.
    Tegyünk meg mindent a globális felmelegedés ellen!

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      A mások életébe való belépés hozzáállása? De mit csináltak rosszul azok az emberek, akik megengedhetik maguknak és szeretnének üzletre repülni? Mindannyian konzervdobozokat akarunk repülni?

  2. Dohány Viktor azt mondja,

    Akár tetszik, akár nem, a Business Class utasai túl sokat szennyeznek, és a légitársaságok ezt sokkal jobban megértik, mint az utasok. Nem hiába, még a fapados Tarom cég is feloszlatta a Business Classt a belföldi járatokon, 2018 októbere óta szerintem ez egy olyan irány, ahova a legtöbb légitársaság, ha nem is az összes, de a legtöbb.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Akár tetszik, akár nem, az üzleti utasok n-szer annyit fizetnek a jegyéért, mint egy fapados utas. Tarifák, beleértve a környezetszennyezési adókat. Mert a legtöbb légitársaság rendelkezik környezetszennyezés-ellenőrző szolgáltatással. Akár tetszik, akár nem, a repülés nem lehet csak olcsó, mert a Wizz Air ezt akarja

  3. György azt mondja,

    Azt szeretném kérdezni, hogy mi szennyezi jobban az Üzleti utast, mint az Economy utast? Nem értem mi köze ennek a CO2 kibocsátáshoz? A legjobban az lep meg, hogy a Wizz Air bátran hasonlítja magát egy állami tulajdonú vállalathoz, amely egyidejűleg különféle repülőgépekkel és célállomásokon üzemel a világ minden tájáról, amihez hozzáadódik a tapasztalat és a hagyomány. Még az egykor haderőnek számító Taromnak is vannak szakemberei és jelentős hagyományai a háta mögött. Ha jól tudom, a Wizz Air csak egy típusú repülőgépet üzemeltet (A 320/321). Fiatal cég lévén normális, hogy a repülőgépek sokkal újabbak, mint az állami vállalatoknál. A Lufthansa például a többi európai állami vállalathoz hasonlóan folyamatosan megújítja flottáját, amelynek a Wizz Airhez képest (ha még folynak az összehasonlítások) mindenképpen összehasonlíthatatlanul kell beruháznia zajcsökkentő rendszereinek frissítésébe. A cikk azt is megemlíti, hogy a mérleg nem jó választás a Wizz Air számára. Nem érdekes. Nem vagyok hajlandó megőrülni és megőrülni, hogy eljussak a célhoz. Inkább megszállok egy civilizált társaságnál, mintsem busszal repüljek. Szerintem a Wizz Airnek fogalma sincs, mit jelent valójában a repülés, és a hozzáállásuk fundamentalista. Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy a Cessna 208-at A 380-asnak vagy Boeing 777-300-asnak tartják.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Nos, vegyünk egy egyszerű egyenletet. Egy A320-as összüléses, 40 üléses repülőgép éppúgy szennyez, mint egy 180 üléses, gazdaságos ülés… Ez kb.

  4. Alin azt mondja,

    Új koncepció, hogy ha nincs elég információd, egyensúlyban tudsz maradni, merre indulj el. Összefoglalva azonban nincs különbség 180 üzlethelyiség vagy 180 gazdaságos hely között. A gép egyébként repül az üzemanyag úgyis elfogy. És kis rakodási különbségekkel, mint a poggyász, az utasok, amelyek alacsonyabb vagy magasabb hasznos terheléshez vezetnek… mindez nem okoz túl sok változást.
    Ha 100 Wizzair gép repül napi 12 órát, akkor a matematika szerint több mint 25 gépet fogyasztanak el, mint például a Taromnál, még akkor is, ha non-stop repülnek.
    Az innováció NEO és MAX pedig alacsony üzemanyag-fogyasztást ad, de a repülőgépek száma 10 évente megduplázódik, így a szennyezés nem csökken, hanem nő.
    Ami a taromi jó szakembereket illeti, kétlem, hogy ez helyes állítás. Teljes reformra van szükség, ami nem jön túl hamar.

    1. Ioan Sándor azt mondja,

      Wizz-air kuss.Tényleg veszélyes repülő buszaik vannak és nem kényelmesek.Minden trükk az úgynevezett törvényköltségű járatokkal.Nem beszélve a késésről és a reptereken áttartott utasokról.Bécsben volt lehetőségem várni 40 perc a kolozsvári gép ami késett mert nem érkezett Spanyolországból ami leszállt az utasok és a poggyászok kiszálltak,személyesen láttam ahogy petróleumosnak etették,beszálltunk és úgy indultunk el,hogy senkit sem mozgattunk mellé a repülőgépet, hogy megnézze, minden rendben van-e. Ha új és ellenőrizetlen erekkel kérkedik, mit mondanak, mire jó?

      1. Sorin Rusi azt mondja,

        A repülőgépet akkor is ellenőrzik, ha látja vagy nem látja az ablakon. A fedélzeti műszerek nagyon jól figyelik az egész repülőgépet. A pilóták minden repülés előtt vizuálisan ellenőrzik a gépet. A poggyász, élelmiszer, stb. rol be-/kirakodásáért felelősöknek a műszaki ellenőrzés szerepe is van minden szegmensben. Egy repülőgép a járatok között 30-45 percig tartózkodik, ezalatt a földi személyzet gondoskodik mindenről, ami ahhoz szükséges, hogy a gép biztonságosan indulhasson, elegendő üzemanyaggal és az utasok csomagjaival a fedélzeten. Amit mondasz, az az információhiány... Semmi sem igaz a fentiekből. És az autót úgy is lehet vezetni, hogy a motorháztető mindig fel van emelve…

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.