ANAT: Megszorító fiskális intézkedések veszélyeztetik a román turizmust!

0 226

A kormány a költségvetés stabilizálására irányuló megoldásokat keresve a közelmúltban javaslatokat terjesztett körbe a romániai adók emelésére. A Román Utazási Irodák Országos Szövetsége (ANAT) a román kormány egyes képviselőinek a közelmúltban tett javaslatai ellen foglal állást a költségvetési alkalmazottak üdülési utalványainak megszüntetésére, valamint az idegenforgalmi adók emelésére.

Az utalványok és a magánszektorbeli alkalmazottak fejlesztésével kapcsolatos megbeszélések keretében ezek az intézkedések jelentős negatív hatással lennének a turizmusra és a nemzetgazdaságra, és recesszióba taszíthatnák az országot.

Az üdülési csekk megszüntetését fontolgatja a kormány

Így Románia azt kockáztatná, hogy elveszít egy értékes lehetőséget. A kormány a romániai turizmusban rejlő lehetőségeket robbantaná fel a közszférában dolgozók üdülési csekkeinek törlésével, miközben a magánszektor többi alkalmazottja részesülhet ezekből a lehetőségekből.

A korlátozó döntés mind a méltányosságot, mind a turizmus fejlődését veszélyeztetné az országban. Az üdülési utalványok fontos eszközt jelentenek minden alkalmazott számára, függetlenül attól, hogy költségvetési vagy magánszemélyek, valamint friss levegőt jelentenek az ipar számára, és a mai napig jelentős pozitív hatást gyakoroltak a romániai turizmusra.

Ezek okozták a minősített egységek számának megduplázódását, valamint a szálláshely-szektor beruházásainak nyilvánvaló növekedését. Ennek a létesítménynek az eltávolítása hatással lesz a szálláshely-struktúrák fennmaradására és fejlődésére, jelentős károkat okozva az iparban.

„Az ANAT meglepődve értesült a román kormány azon szándékáról, hogy törölni kívánja a költségvetési dolgozóknak juttatott üdülési utalványokat, tekintettel arra, hogy jelenleg tárgyalnak a magáncégek alkalmazottai számára utalványozásról. Emellett a túlzott adóztatás óriási akadálya lenne a turizmus növekedésének. Az a szándék, hogy a szállodák és éttermek áfáját 19%-ra emeljék, az idegenforgalmi szolgáltatások költségeiben legalább 10%-kal emelkednek Romániában. de különösen a szociális problémákra és a költségvetési hiány elmélyülésére.

Ami még rosszabb, az év eleje óta 5-ről 8%-ra emelt osztalékadó után a 10%-ra emelés is mérlegelés alatt áll. Miért nem gondolja komolyan a román kormány a költségvetési kiadások csökkentését, és az adóemelést látja az első megoldásnak? Az iparág számára amúgy is nehéz időszakban egy ilyen intézkedés csökkentheti országunk turisztikai vonzerejét és a turisták számát” – jelentette ki Alin Burcea, az ANAT első alelnöke.

Az ANAT felhívja a figyelmet arra, hogy a turizmus az ország gazdasága számára feltétlenül szükséges befektetést jelent

Az átfogó jövőkép fontossága elengedhetetlen, és az ANAT felhívja a figyelmet arra, hogy a turisztikai szektor feltétlenül szükséges befektetés az ország gazdasága és Románia imázsa szempontjából a világban. A kormányzóknak olyan okos és hatékony intézkedéseket kell hozniuk, amelyek elősegítik a turizmus adóztatásának növelését, és az üdülési utalványok maradjanak megoldás e terület ösztönzésére.

„Az ANAT csatlakozik azon gazdasági szakemberekhez és munkaadókhoz, akik komoly riasztást adnak ezen intézkedések gazdaságra gyakorolt ​​súlyos negatív hatásai miatt. A turizmusban rövid időn belül a második áfaemelés áremelkedéshez vezetne a láncban. Ez az intézkedés a létfenntartási szürke zónába vinné a gazdaságot, és felgyorsítaná a fogyasztás lefelé irányuló spirálját.

A környező országokban az idegenforgalom kedvezményes áfakulcsos. Ráadásul a világjárvány és a háború közelsége által oly súlyosan érintett turizmust Romániában sokkal kevésbé kompenzálták, mint Európa többi részén. A tavaly már biztosnak hirdetett és GEO-ba foglalt Horeca 2 intézkedés már nem valósult meg, a tőkésített, szakképzett munkaerővel nem rendelkező turisztikai cégek pedig gazdálkodni tudtak. A romániai bejövő állomány még mindig fele 2019-hez képest, a legnehezebben lábadozik” – hangsúlyozza Adrian Voican, az ANAT alelnöke és a Román Turisztikai Tanácsadó Tanács alelnöke.

Az új adóintézkedések visszatartják az idegenforgalmi beruházásokat

A korábbi politikák, az üdülési csekk minimum 5 éves stabilitása által ösztönzött turisztikai befektetéseket ma már olyan opciók körforgása veszélyezteti, amelyek túladóztatnák, vagy akár le is torpannák a kiadásukat.

Ha ezek az intézkedések a valóságban nem is valósulnak meg, a közterületi megvitatásuk végül elfújja a bizalom, a stabilitás és a kiszámíthatóság ködét a gazdaságban. A Romániára átterjedt inflációs válság körülményei között az intézkedéseknek könnyíteniük kell az adófizetők adóterhét, hogy felgyorsítsák a gazdaságot.

Ezek a túladóztatási intézkedések térdre kényszerítenék a nemzetgazdaságot és növelnék a csődbe menő cégek és a munkanélküliek számát a vásárlóerő hiánya miatt nyilvánvalóan csökkenő kereslet mellett. Ez egyben végleg eltávolítana minket a nemzetközi turisztikai térképről, és elmélyítené a már meglévő hátrányt a versengő desztinációkkal szemben.

Az ANAT arra kéri a kormányzókat, hogy gondolják újra ezeket a korlátozó fiskális javaslatokat, gondolkodjanak perspektívában, közép- és hosszú távon, és tekintsenek a turizmusra Románia gazdaságának stratégiai befektetésének. Koherens intézkedésekre és hatékony támogatásra van szükség a turizmus fejlesztéséhez, hogy továbbra is jelentős mértékben járuljon hozzá az állami költségvetéshez, és büszkeséget, anyagi pluszt és imázst jelentsen az egész ország számára.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.