Az Airbus bemutatja, miért nincs szükség távolságra a gépen, és mennyire biztonságos a repülés a COVID-19 világjárvány idején

3 5.071

A repülőgépek szűrőrendszerei biztosítják a legmagasabb szintű utastér levegőminőségét. Az utasok és a személyzet biztosak lehetnek abban, hogy a repülőgép kabinja az egyik legbiztonságosabb környezet a COVID-19 világjárvány idején. 

Az Airbus új tanulmánya szerint ha minden utas és a személyzet maszkot visel, nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy részecskék szétterjednek az utas légzési területén. Mit jelent ez világosabban? Ez azt jelenti, hogy nagyon alacsony a kockázata annak, hogy a vírust a pilótafülkébe továbbítják.

körülbelül repülésbiztonság a COVID-19 világjárvány összefüggésében Korábban írtam. És nem a repülés fizikai biztonságáról beszélek, hanem a járványügyi biztonságról.

Az Airbus bemutatja, miért nincs szükség távolságra a gépen

És most részletezzük az Airbus által készített tanulmányt. Egy 3D számítógépes szimulációnak köszönhetően az Airbus szakértői meg tudták érteni a részecskék lehetséges terjedését (amelyek akkor fordulnak elő, amikor a cseppek és az aeroszolok légzés, köhögés, tüsszögés vagy beszéd hatására távoznak) az utasból.

Ennek a szimulációnak a módszertana szigorú. BSzámítógépes folyadékdinamika (CFD), a tanulmány 50 millió pontot elemez az utastérben, és másodpercenként 1.000-szer kiszámítja a különböző paramétereket, például a levegő sebességét, irányát és hőmérsékletét. 

A tanulmány másik figyelemre méltó megállapítása az volt jelentősen kevesebb egy repülőgép utasa által kibocsátott részecskék eljutottak a többi utas légzési területére, szemben a zárt kereskedelmi térben kibocsátott részecskékkel. Azt is kimutatták, hogy nincs fokozott részecskéknek való kitettség, ha az utasok egymás mellett ülnek.

Látható és láthatatlan akadályok, amelyek lehetővé teszik a fizikai távolságot a fedélzeten

Airbus-Keep-Trust-in-Air-Travel-droplet-study-infographic-horizontal

További érdekes felfedezések látható és láthatatlan akadályok amelyek gyakorlatilag lehetővé teszik a fizikai távolságot a fedélzeten. Ezeket a láthatatlan akadályokat az utastérben már amúgy is magas légcsere, felülről lefelé irányuló légáramlás, nagy hatékonyságú részecskeszűrés (HEPA), előre néző ülésekkel és magas háttámlákkal kombinálva teremti meg. 

Bebizonyosodott, hogy 30 cm fizikai távolság egy repülőgép fedélzetén van 1,8 m-nek felel meg a repülőgépen kívül, amely az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által ajánlott 1 méternél nagyobb. 

És így, Még ha valaki köhög vagy tüsszent, és még akkor is, ha az összes ülés (beleértve a középsőt is) foglalt, az utasok lényegében olyan távolságra vannak, amely megvédi őket a körülöttük lévők részecskéitől.. Összegzésképpen elmondható, hogy még akkor is, ha a repülőgép teljes kapacitással van elfoglalva, az utasok biztosították a szükséges távolságot.

Az ilyen jellegű összetett szimulációk az Airbus szokásos gyakorlata. Az utastér légáramlási modelljének optimalizálása, valamint az utasok és a személyzet hőkomfortja, egészsége és biztonsága érdekében folyamatosan végeznek CFD modellezési vizsgálatokat a tisztaság és a légáramlás elemzésére.

Az Airbus évtizedek óta a legjobb technológiát és innovációt alkalmazza olyan utastér kialakítására, amelyben az utasok és a személyzet friss levegőt szívhat a fedélzeten. 

Ezek a közelmúltbeli tanulmányok azt állítják, hogy az Airbus utasterének szellőztetésének és légszűrőjének architektúrájának általános megbízhatósága megerősíti azokat a korábbi értékeléseket, amelyek szerint a vírusnak a repülőgép utasterébe való átvitelének kockázata nagyon valószínűtlen. 

Röviden: tiszta a levegő a gépben, és az utasok bízhatnak abban, hogy biztonságosan megosztják a kabinteret a repülés többi résztvevőjével.

3 megjegyzés
  1. Alexandru azt mondja,

    Milyen igaz!
    Múlt héten utaztam wizz air-rel, felszállás után valamivel jöttek az asztallal, kiszolgálni a gépen, és a nagy többség rendelt, és ugyanazok az emberek levették a maszkjukat és hallani lehetett a melletted ill. hátulról, hogy megfullad és köhögni kezd!
    Nem tudom, mennyire vagy biztonságban, amikor a legtöbb utasnak a gépen valamikor elfogy az arcán lévő maszk.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Még ha köhögnek is, ahogy a tanulmány mondja, az általuk kibocsátott részecskék valószínűleg nem érnek el elé vagy mögé… és még kevésbé balra vagy jobbra. Légfüggönyök vákuumos aeroszolokat és részecskéket… A levegő függőlegesen kering a repülőgépekben.

      A tanulmány ugyanakkor bemutatja, hogyan érhető el a maximális biztonság a repülőgépeken. De ezen intézkedések végrehajtása a légitársaságokon is múlik.

      Repülőgépeken többnyire minimális utazást javasolnak, csak hogy ne veszélyeztessék a láthatatlan védőfüggönyöket.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.