A COVID-19 fertőzés kockázata a repülőgépen 1 a 27 millió utashoz.

0 3.530

A COVID-19 világjárvány miatt a kereskedelmi légi közlekedés egy lépésre az összeomlástól. Ezekben a bizonytalan időkben egyre több gépet hagytak a földön. Bár a légitársaságok nem üzemeltettek járatokat, továbbra is költségeiket terhelték.

Az utasok elégedetlenek voltak a törölt járatokkal és azzal, hogy a pénzt nem térítették vissza. Másrészt vannak olyanok, akik most félnek repülni, mert félnek, hogy megfertőződnek az új vírussal. Ez a bizalmatlanság pedig az utasok számának csökkenéséhez vezet.

A COVID-19 fertőzés kockázata nagyon alacsony a repülőgépen

Az IATA világjárvány-tanulmányt mutat be, hogy az embereket repülésre ösztönözze. 2020 eleje óta csak 44 SARS-VOC-2 átviteli esetet jelentettek kereskedelmi repüléseket követően.

Ebben az időszakban több mint 1.2 milliárd utas utazott, ami átlagosan 1 esetet jelent 27 millió utasra. És ez még azelőtt történt, hogy a maszk viselése kötelező lett volna a repülőtéren és a repülőgépen belül. Tehát nagyon kicsi annak a kockázata, hogy a gépén elkapja a COVID-19 fertőzést.

Airbus tanulmányok, a Boeing és az Embraer ugyanerre a következtetésre jutott, bár a kutatás során használt repülőgépmodellek függvényében némileg eltértek egymástól.

Így bebizonyosodott, hogy az utastérben lévő légkeringtető rendszer szabályozza a részecskék mozgását, korlátozva a vírus terjedését. A három vizsgálat eredménye egybeesik a fertőzések alacsony számával, bár a repülések utáni fertőzések pontos számát nem lehet meghatározni. A fertőzésveszély a repülőtereken valamivel magasabb, de még így is jóval elmarad a többi zárt környezetben tapasztalható átlagos fertőzéstől.

Az ICAO (Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet) olyan útmutatót vezetett be, amelyet követni kell a repülőtéren és a repülőgépen

üres

Az ICAO (Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet) egy útmutatót vezetett be, amelyet követni kell a repülőtéren és a repülőgépen. Ez magában foglalja a maszk viselését, az utasok közötti interakció korlátozását, a repülőgépen belüli mozgás korlátozását a repülés során, de a fedélzeti szolgáltatások egyszerűsítését is. A legtöbb légitársaság végrehajtotta ezeket az intézkedéseket.

Ehhez az útmutatóhoz hozzáadódik a repülőgép kialakítása, amely extra biztonságot nyújt az utastér levegőjének óránkénti 20-30 alkalommal történő megváltoztatásával. Ugyanakkor a HEPA (High Efficiency Particulate Air) szűrők több mint 99.9%-kal eliminálják a vírusokat.

Az elvégzett tanulmányok bizonyítják mindazok együttműködését és részvételét, akik ebben az iparágban dolgoznak, hogy az utasok biztonságban érezzék magukat a repülőgépek fedélzetén. Egy másik közelmúltbeli IATA-tanulmány szerint a járvány idején repülő utasok 86%-a védettnek érezte magát, és betartották a biztonsági intézkedéseket.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.