(AUDIO) Kommunikáció az Irányítótorony és a japán repülőgép-szerencsétlenségben résztvevő repülőgépek között

0 831

Egy repülőgép-balesetet követően a nyomozás több lehetséges okra is kiterjed, amelyek a tragédiához vezettek. És abban az esetben repülőgép-szerencsétlenség Japánban, a nyomozók több ügyet is vizsgálnak. Az első vizsgálatok alapján úgy tűnik, hogy a DHC-8 Japan Coast Guard az irányítótorony engedélye nélkül lépett be a kifutópályára!

Az alábbiakban a légiforgalmi irányítók és a balesetben érintett repülőgép közötti kommunikáció egy részlete látható (via Ioana Cristina Galan):

  • JAL516 = Japan Airlines A350-900 repülőgép utasokkal, amelyek leszállnak.
  • JA722A = Japán parti őrség repülőgépe hamarosan felszáll.
  • Tartási pont = kifutópálya-tartási pozíció az a helyzet, ahol minden légi járműnek várnia KELL a forgalomirányító engedélyét, MIELŐTT a kifutópályára lép.
  • Felállás = felállás a kifutópályán a felszálláshoz.
  • A JAL516 leszállási engedélyt kap, amelyet CSAK abban az esetben adnak meg, ha a kifutópályán nincs más repülőgép, autó vagy ember.
  • A JA722A engedélyt kapott arra, hogy guruljon a kifutópálya-tartó pozícióba.
    A JA722A felsorakozik a kifutón A forgalomirányító jóváhagyása nélkül.

A Japan Airlines Airbus A350-900 (JA13XJ) fedélzetén 379 ember tartózkodott, közülük 14-en könnyebb sérüléseket szenvedtek. Fiatal gép volt, gyártási éve 2021. Szapporo-New Chitose-ból repült Tokió-Hanedaba.

A 8-es gyártású Havilland Canada DHC-315-722Q MPA (JA2007A) repülőgép fedélzetén 6 ember tartózkodott, közülük 5 meghalt, egy pedig súlyos állapotban került kórházba. Tokióból Niigatába készült repülni.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.