A temesvári „Traian Vuia” nemzetközi repülőtér tevékenysége 2013-ban

0 724

Temesvári Traian Vuia nemzetközi repülőtér meghúzta a határt, és bemutatta a 2013-as mérleget, de a 2014-es terveket is.

2013-ban a forgalmi adatok a következők:
- Repülőgépmozgások száma: 11.929 XNUMX
- Feldolgozott utasok száma: 757.096 XNUMX

A repülőtér számára kedvezőtlenül alakult a Carpatair romániai forgalmának visszaesése, ami negatívan befolyásolta az utasok számát és a repülőtéri bevételeket, tekintettel arra, hogy korábban Temesvár volt a légitársaság működési csomópontja.

A forgalom növelése érdekében a repülőtér vezetősége olyan marketingpolitikát fogadott el és folytat is, amely új utas- és árufuvarozókat vonz új desztinációkba, ami a forgalmi érték növekedését eredményezi.

quota_square_destinatii_timisoara

Így a 2014-es nyári szezontól a Temesvári Nemzetközi Repülőtér egyik partnercége, a „Traian Vuia” által üzemeltetett járat menetrendje tartalmazza a legjelentősebb európai úti célokra irányuló járatok gyakoriságának növelését. A társaság által 2014-ben üzemeltetett új járat menetrendje 6 további járatot tartalmaz a Temesvári Nemzetközi Repülőtérről – a „Traian Vuia” – már üzemeltetett európai célállomásokra, az alábbiak szerint:

Cél Repülési gyakoriság növekedés / hét Üzemnapok 2014-ben:

London - 2 további járat - hétfő, szerda, csütörtök, péntek, vasárnap
Dortmund - 1 további járat - kedd, csütörtök, szombat
Milánó - 1 további járat - hétfő, szerda, péntek, vasárnap
Valencia - 1 további járat - szerda, vasárnap
Párizs 1 - kiegészítő járat - kedd, csütörtök, szombat

A partnercég ugyanakkor elemzi annak lehetőségét is, hogy a 2014-es nyári szezontól két új desztinációt is nyithasson Temesváron.

2013 januárja óta a Temesvári Nemzetközi Repülőtér „Cargo Agent” felhatalmazást kapott, amely igazolja, hogy a Cargo Center által nyújtott szolgáltatások megfelelnek a 185/2010 EK rendeletben meghatározott európai szabványoknak.

A Temesvári Nemzetközi Repülőtér Cargo Centerében a legkülönbözőbb típusú áruk - általános rakomány, postaköltség, kiscsomagok - felvétele, feldolgozása és a partnercégeken keresztül a leggyorsabb szállítás Temesvárról más repülőterekre vagy a végállomásra. Az áruszállítás a partner légitársaságokon, illetve nemzetközi tekintélyű futárokon keresztül történik.

A repülőtér megfelelően felszerelt raktárhelyiségekkel és képzett rakományszemélyzettel rendelkezik.

Ezzel egyidejűleg 04.09. 12.09.2013. XNUMX. és XNUMX. XNUMX. között az Európai Repülési Civil Konferencia (ECAC) biztonsági auditot végzett az SN AIT TV SA-n belül, amely megerősítette, hogy a temesvári repülőtér a legmagasabb szinten megfelel a specifikus európai követelményeknek és szabványoknak. a légi közlekedés biztonsága.

2013-ban elért fontos célok

- A 2009-ben megkezdett és 2012 októberéig megszakított futópálya/repülőgépleszállás jelenlegi javítási munkái 01.09.2013-én befejeződtek;
- Ugyanebben az időszakban megtörtént a fényjelző rendszer felújítása és a feszültség középfeszültségről kisfeszültségre átalakító állomásának korszerűsítése, amely biztosítja a jelzőrendszer tápellátását, megfelelve a második kategóriás jelzőfény feltételeinek, ami azt jelenti, hogy a a ködben történő leszálláshoz szükséges látótávolságnak legalább 300 méternek kell lennie, ami megkönnyíti a légitársaságok működését és csökkenti az időjárási viszonyok miatti járattörlések és késések számát;
- A beacon rendszer mindkét működési irányban (kelet / nyugat) működik a „megközelítési jelzőrendszer” nyugati irányba történő telepítésével; mindezen munkák a repülési műveletek minimális megszakításával (7 nap) történtek, ami az adminisztráció szervezeti sikere volt;
- A munkálatok befejezésekor a Román Polgári Légiközlekedési Hatóság által végzett tanúsítási audit megerősítette, hogy megfelelünk a nemzetközi előírások által megszabott biztonsági feltételeknek, a magas műszaki és üzemeltetési szabványoknak, valamint hogy az SN "Temesvári Nemzetközi Repülőtér - Traian Vuia" - SA minden biztonsági feltételnek megfelel. a repülőtéri infrastruktúra tekintetében a műszaki teljesítmény magasabb szintjén; (Melléklet – A romániai repülőterek működési jellemzőinek táblázata).

Mindezen javítási munkák a kifutón/kifutón az alapozó/ellenállási réteg szakvéleményét követően kerültek elvégzésre. A kifutópálya felülete fizikailag elhasználódott, 3 évig (2009-2012) eltávolították az aszfaltréteget, ami a leromlásához vezetett.

A javítási munkák biztosították a repülőgépek földi mozgásának biztonsági fokának növelését és egy olyan síkság elérését, amely a fel-/leszállási műveletek fokozott komfortfokozatát biztosítja. Ezzel szemben a kifutó futásideje megnő.

Ezeken a munkákon kívül további célkitűzések is megvalósultak, ezek közül említjük meg:

- „Az AIT-TV parkolójában az autós beléptető rendszer cseréje” 2013 áprilisában; A régi hozzáférési rendszerhez képest a legmodernebb technológia előnyeit élvezi, amely megnöveli a megbízhatóságot, és a vonalkód olvasókra támaszkodik. A rendszer a bérlettel nem rendelkező utasok igényeit elégíti ki, akik jelenleg automata fizetési rendszer segítségével tudják fizetni a parkolási szolgáltatás értékét.
- Az 1-es és 2-es utasterminálon belül egyes területek átkonfigurálása és átépítése;
- A rakománycsarnok bővítésének előkészítő munkái;
- A hulladékkezelésre, -gyűjtésre és -szelektív szállításra vonatkozó intézkedési rendszer megvalósítása a környezetvédelmi elveknek megfelelően;
- Dokumentumok elkészítése az „Intermodális Utas- és Teherterminál – Temesvári Traian Vuia Nemzetközi Repülőtér” cél eléréséhez uniós forrásból (TEN-T és POS-T program) történő finanszírozás igényléséhez;
- A repülőgép parkolóplatformjának aktuális javítási munkáinak elvégzése, valamint a nappali jelölések elvégzése a megfelelő szintű repülésbiztonság megőrzése érdekében mozgó felületeken történő üzemeltetés során;
- A légi járművek mozgási felületeinek műszaki és üzemeltetési szempontból történő állandó felügyelete a polgári repülés területén a repülésbiztonságra vonatkozó nemzeti és európai előírásoknak való megfelelés érdekében;
- A biztonsági zónák és a légijárművek mozgási felületeinek állandó felügyelete az „elektronikus határellenőrző rendszeren” keresztül a polgári repülés területén a légiközlekedés védelmére vonatkozó nemzeti és európai követelményeknek való megfelelés érdekében;
- Tömeges erdőirtási és kaszálási munkák elvégzése a repülésbiztonsági területen lévő felületeken, amiatt, hogy ezeket a munkákat 2 évig (2010-2012) nem megfelelően végezték el;
- A létszámstruktúra átalakítása, amely a jelenlegi működési és adminisztratív követelményeknek már nem megfelelő álláshelyek megszüntetését tűzte ki célul, a tevékenység és a hatékony létszámfelhasználás, valamint a hatékony munkaidő ésszerűsítése érdekében.

Az elért szempontok és célok szintetikus bemutatása azt mutatja, hogy eddig a tevékenységek koherens és hatékony fejlesztése valósult meg, olyan kedvezőtlen elemek összessége mellett, amelyeknek az össztevékenységre gyakorolt ​​hatását ellenőrizni, csillapítani kellett.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.