Tatyana Kasatkina, az SU1492-es járat hősnője stewardess, aki "erőszakkal" mentett életeket

1 2.999

A cím talán hülyén hangzik, de a légiutas-kísérők szerint Tatyana Kasatkinát erőszakkal megmentették.

Tatyana Kasatkina 34 éves, és az Aeroflot légiutas-kísérője. 5. május 2019-én este ott volt a Sukhoi Superjet 100 Aeroflot fedélzetén, a balesetben érintett SU1492-es járaton.

A gép 18:03-kor szállt fel, anélkül, hogy megjósolta volna, mi fog történni körülbelül 30 perc múlva. Nem sokkal a felszállás után a pilóták kérték, hogy térjenek vissza a repülőtérre. Néhány, a pilótafülkében jelentett műszaki hiba miatt a pilóták visszaküldték a gépet Moszkvába.

Az SU1492-es járat hősnője

Sajnos a leszállás során a gép meglendült, és a végén a gép a kifutópályára zuhant. Tűz ütött ki, amely mindkét motort ellepte. Nyilvánvalóan a gép tele tankokkal volt, ami még akkor is nagy tűzhöz vezetett, amikor a gép még csúszott a kifutón.

sukhoi-superjet-aeroflot-égetett

Végül a repülőgép leállt a kifutópályáról, és a légiutas-kísérők a csúszdákat működtették az utasok evakuálására.

Emlékeztetünk arra, hogy a fedélzeten 78 ember, 73 utas és 5 fős személyzet tartózkodott. Utóbbiak között volt Tatyana Kasatkina is.

Tatyana Kasatkina stewardess

Elmondása szerint az emberek rohantak elvinni a poggyászukat, ami az evakuálás késéséhez vezetett. Bevallja, hogy erőszakkal rángatta az embereket a csúszdákhoz, és kilökte őket a gépből.

Sajnálatos módon, A balesetben 41 ember halt meg. Sokan közülük a gép mögött voltak, és a folyosón lévő csomagjaik megnehezítették számukra a menekülési ajtók elérését.

Sajnos az áldozatok között van Maxim Moiseev légiutas-kísérő is. A gép hátuljában ült, és nem tudott elmenekülni, de más életeket mentett meg.

A repülőgép parancsnoka, Denis Evdokimov volt az utolsó élő ember, aki elhagyta a repülőgépet. Mert a repülőgép-parancsnoki munka sok felelősséggel jár, beleértve azt a kötelezettséget is, hogy baleset/esemény esetén az utolsó gépet elhagyni.

Ne legyetek ostoba utasok

Ez azt mutatja, hogy egyes utasok számára a holmija a körülöttük lévők élete felett volt. Nem tudom megmondani, hogy ezek a gesztusok butaságból vagy a képzettség hiányából származtak-e, de kiderült, hogy minden másodperc számít.

Tatyana Kasatkina a legénységtársaival végezte munkáját, és mindannyian hősök voltak. Ez a dolguk, és ezért vagyok a gépen. A légiutas-kísérők az utasok biztonságát szolgálják, nem a pincérek. És ezeket a szavakat ismételgetni fogjuk újra és újra.

A légiutas-kísérők nem bábok, nem pincérek, nem modellek. Rengeteg felelősséggel terhelt emberek, és az utasok élete múlik rajtuk. Jó és tanácsos lenne tehát tisztelni őket, hagyni, hogy végezzék a munkájukat, és ami a legfontosabb, hallgatni az utasításaikra, tanácsaikra.

NE legyetek idióta utasok!

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.