Az első Sukhoi Superjet 100 szárnyakkal 21. december 2017-én repült

21. december 2017-én hajtotta végre első repülését az első szárnyakkal felszerelt Sukhoi Superjet 100. A szárnyak a repülőgép szárnyainak végein elhelyezett szerkezetek. Szerepük az aerodinamikai tulajdonságaik növelése és az utasszállító repülőgépek üzemanyag-fogyasztásának csökkentése.

0 1.650

A Szuhoj Superjet 100-as repülőgép repülése, amely Zsukovszkijnál kapta meg a szárnyakat, 2 óra 42 percig tartott. A próbarepülési terv szerint az SCAC személyzete különböző szárnykonfigurációkban tesztelte a repülőgép stabilitását és a repülőgép kezelhetőségének felmérését.

Sukhoi Superjet 100 szárnyakkal

Sukhoi-Superjet-100-winglets-2

Különféle műveleti manővereket is végeztek az üzemanyag-fogyasztás szintjének meghatározására a repülés különböző szakaszaiban. A repülőgép 11000 XNUMX méterre emelkedett.

A Sukhoi Superjet 100-ra szerelt szárnyak a Sukhoi cég és a Central Aerohydrodynamic Institute (TsAGI) együttműködésében végzett kutatások, tervezések és kísérletek eredményei.

A csúcsgeometriát a Computational Fluid Dynamics (CFD) - TsAGI know-how nevű, numerikus számításon alapuló innovatív 3D optimalizálási módszerek alkalmazásával határozták meg az orosz repülőgépiparban, különösen a Sukhoi Superjet 100 programban.

A kutatások és kísérletek eredményei azt mutatták, hogy ezek a szárnyszárnyak hozzájárulnak a fel- és leszállási teljesítmény javításához, de legalább 3%-kal csökkentik az üzemanyag-fogyasztást is. A Szuhoj tisztviselői becslése szerint a működési költségek akár 70 000 USD/év csökkenést is elérhetnek minden egyes Superjet 100 esetében.

A Sukhoi Superjet 100 szárnyakkal lesz hitelesítve, ezek a szárnyvégződések új, de már üzemben lévő repülőgépekre is felszerelhetők. Ezeket opcióként kínálják az ügyfeleknek.

A VASO (Voronyezsi repülőgépgyártó) a szárnyak gyártója, a felhasznált anyagok Oroszországban és külföldön egyaránt tanúsítottak.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.