Március 8. a repülésben: világrekordok, repülőgép-balesetek és űrkutatás.

0 503

8. március 1933-án Gustave Lemoine pilóta két sebességi világrekordot döntött meg egy 1000 km-es útvonalon, 500 kg-ot, illetve 1000 kg-ot.

Ebben a kísérletben Lemoine-t MM kísérte. Espinat és M. Degraine, az "Aero-Club de France" biztosa és időmérője. A repülést egy Gnome-Rhône motorkerékpárral hajtott Potez repülőgép hajtotta végre, egy Mistral-Major modell, amely 700 lóerő leadására képes. 1000 kilogrammos terhelés mellett 281.250 XNUMX km/h átlagsebességet ért el.

Egyéb légiközlekedési események március 8-én.

Az első nő pilótaengedélyt kap.

Raymonde-de-Laroche

8. március 1910-án a francia pilóta Raymonde de Laroche lett az első nő, aki kapott pilótaengedélyt.

A Sikorsky H-34 helikopter első repülése.

A Sikorsky H-8 helikopter első repülése 1954. március 34-án történt.

A Sikorsky H-34 egy dugattyús hajtóművel hajtott katonai helikopter, amelyet eredetileg a Sikorsky amerikai repülőgépgyártó tervezett. Az Egyesült Államok haditengerészetében tengeralattjáró-harc elleni (ASW) helikopterként használták.

A H-34-esek főként közepes méretű járműként szolgáltak 25 országban. Jelen volt a harcokban Algériában, a Dominikai Köztársaságban, Nicaraguában és egész Délkelet-Ázsiában. Árvízkárosultak megmentésére, űrhajósok helyreállítására, tűzoltásra és elnökök szállítására használták.

Ez volt az utolsó dugattyús meghajtású helikopter, amelyet az Egyesült Államok Tengerészgyalogsága üzemeltetett, és olyan turbinás helikopterek váltották fel, mint az UH-1 Huey és a CH-46 Sea Knight. 2.108 és 34 között összesen 1953 darab H-1970-es helikoptert gyártottak.

Felavatták a párizsi Charles de Gaulle nemzetközi repülőteret.

8. március 1974-án avatták fel Charles de Gaulle nemzetközi repülőtér Párizsból.

Az akkori Aéroport de Paris Nord (Paris Nord repülőtér) tervezési és építési szakasza 1966-ban kezdődött. 8. március 1974-án adták át a Charles de Gaulle repülőtérre átkeresztelt repülőteret.

Az 1-es terminál egy tízemeletes kör alakú épület avantgárd kialakítása szerint épült, hét szatellit épülettel körülvéve, amelyek mindegyike hat kapuval rendelkezik, amelyeken keresztül a napfény bejut a nyílásokon. A fő építész Paul Andreu volt, aki a következő évtizedekben is bővítéssel foglalkozott.

A Paris Aéroport márka valamennyi párizsi repülőterén történő bevezetését követően a Groupe ADP jelentős változásokat jelentett be a Charles de Gaulle repülőtéren: a 2B és a 2D terminált összevonták.

Új, automatikus poggyászválogató és -szállító rendszert telepítettek a 2E terminál L csarnokába, hogy felgyorsítsák a Párizs-Charles de Gaulle csomópontban működő légitársaságok poggyászszállítási idejét. A CDG Express, a Párizs és a Charles de Gaulle repülőtér közötti közvetlen vasúti összeköttetés a tervek szerint 2023-ra készül el.

A Discovery STS-102 űrrepülőgép felbocsátása.

8. március 2001-án a Discovery STS-102 űrrepülőgépet 06:42-kor indították útjára. A fő küldetések az ISS 5A Destiny labor összeszerelő repülése voltak.

A Malaysia Airlines MH370-es járata eltűnt a radarról.

8. március 2014-án a Malaysia Airlines Boeing 777-200ER (9M-MRO) repülőgépe két órával Kuala Lumpurból Pekingbe tartó felszállása után tűnt el a radarokról. A gép fedélzetén 239 ember tartózkodott (227 utas és 12 fős személyzet).

Kezdetben a hatóságok bejelentették MH370-es járat körülbelül egy órával azután tűnt el, hogy Kuala Lumpurból Pekingbe szállt. Katonai források szerint azonban a malajziai hadsereg, miután megszakadt a kapcsolat a polgári radarokkal, több száz kilométerre észlelte az utasszállítót a bejelentett útvonaltól.

"A gép irányt változtatott Kota Bharu területére, és alacsony magasságban repült. Elérte a Malacca-szoros környékét.".

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.