Millió eurós tét a híres üdülőhelyek luxusvilláiban!

0 493

Évente olvashatunk a romániai sajtóban, de nemzetközi szinten is, hogy több száz embert csípnek el nagyon alacsony áron luxusszállással. Így a sérültek pénz, de a sokat álmodott nyaralás nélkül is végeznek. Minden az alkuk utáni rohanással kezdődik, amikor az áldozatokat a híres üdülőhelyeken található nagyon alacsony árú szállások hirdetései vonzzák, ahol általában sokkal magasabbak az árak.

Ha már a csalók körébe kerültek, az áldozatok már nem figyelmesek, és nem tulajdonítanak jelentőséget a banki tranzakciókkal, eljárásokkal stb. kapcsolatos egyéb szempontoknak. Abban a reményben, hogy ők ütöttek, a sérültek eleget tesznek a csalók követeléseinek, így a kapott pénz mellett, szállás nélkül maradnak.

Az alkukra való vadászat…

A legutóbbi csúcsokat a luxusvillák adták, amelyeket nagyon alacsony áron "béreltek" luxusüdülőhelyeken. Turisták tucatjai kerültek a román csalók hálójába, akik álomnyaralásra vágytak Görögországban, Spanyolországban, Olaszországban, Hollandiában, Franciaországban vagy Ausztriában. Béreltek nekik luxusvillákat híres üdülőhelyeken, "rendkívül előnyös áron", legalábbis hirdetési szinten. A valóságban az emberek befizették a bérleti díjat a vackok számlájára, és amikor a szállásra értek, rájöttek, hogy becsapták őket. konform news.com (teljes történet).

"...a sérült a spanyolországi Alicantében akart lakást bérelni és a www.fotocasa.es oldalon talált egy előnyös hirdetést, 400 eurós áron. Mivel ez az épület érdekelte, megpróbálta telefonon felvenni a kapcsolatot a tulajdonossal. Néhány nappal később az állítólagos tulajdonos, aki Rybickiként mutatkozott be a Whatsappon keresztül, egy olyan linkre irányította, amely úgy tűnt, hogy az AirBnb-től származik, mert a cég logóját alkalmazta, amelyen keresztül 1200 eurót kellett fizetnie a bérleti díjért és a garanciáért. . Előnyös ajánlat lévén meggyőződve arról, hogy valós ajánlatról van szó, és a tranzakció a Fotocasa cégen keresztül történik, átutalta az 1200 eurós összeget a bérbeadó által megjelölt számlára. Bár fizetett, a sértettet nem keresték meg, hogy átadja a kulcsokat" - áll a vádiratban, ez egyike annak a több tucat hasonló történetnek, amelyet román nyomozók fedeztek fel.

Ugyanebben a helyzetben a turistákat "előnyös" ajánlatok vonzották Mikonosban (Görögország), Tarragonában (Spanyolország), Barcelonában (Spanyolország), Soldenben (Ausztria), Sant Cugat del Vallèsban (Spanyolország), Alicanteban (Spanyolország), Milánóban (Olaszország) ), Amszterdam (Hollandia), München (Németország), La Villa Calvi (Franciaország), Ibiza (Spanyolország) stb.

Amikor minden túl szép...

A jövőben, ha verhetetlen szállásárakat tartalmazó hirdetéseket lát, érdemes lehet alaposabb kutatást végezni a csalás elkerülése érdekében. Amikor minden túl szép, akkor talán éberebbnek kellene lenned. Ne kattintsanak mindenféle kétes emberektől kapott linkekre. Ha lehetséges, ne fizessen előre. Ha nyomás nehezedik rád, hogy fizessen, akkor talán az a legjobb, ha meghátrál, és nem fizet. Ha az állítólagos tulajdonos ragaszkodik ahhoz, hogy egy adott számlára vagy egy kétes hivatkozáson keresztül fizessen, ne tegye.

Ha nem tudja kezelni a modern foglalási rendszereket, vagy nem tudja, hogyan kell ezt megtenni, keresse fel a híres, megbízható utazási irodákat, és ha többet fizet is, legalább megvan az üdülés biztonsága. Tudjuk, előfordult már, hogy utazási irodák is csődbe mentek, csődbe mentek stb., de még így is ők maradnak a legbiztonságosabbak ilyen helyzetekben.

Legyen éber, ha a pénzéről van szó!

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.