Az uniós országok fontolgatják, hogy a COVID-19-et influenzaként kezeljék

1 1.424

A COVID-19 világjárvány az egész bolygót érintette, több száz millió ember halálát okozva, és sokan közülük életüket vesztették. A hatóságok minden egyes új törzsnél ösztönösen lépnek fel a megőrzés és védelem rendszerében. Korlátozó intézkedések születnek, utazási szabályok érvényesek, sőt regionális akadályok is érvényesülnek.

Az Omicronnak sikerült hiszterizálnia az egész bolygót. Ez a COVID-19 új törzse, amelyről kimutatták, hogy rendkívül fertőző. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint csak az elmúlt hét napban Franciaországban csaknem kétmillió új COVID-19-eset (1.854.631 1.158.234 690.129), Olaszországban 342.973 XNUMX XNUMX, Spanyolországban XNUMX XNUMX és Németországban XNUMX XNUMX új esetet regisztráltak.

Az új COVID-19, amelyet tavaly november végén észleltek, jobban átvihető, mint mások. Emiatt a WHO arra figyelmeztetett, hogy a következő két hónapban Európa fele megfertőződik az Omicron vírus variánsával.

Az elsőre elég ijesztőnek tűnő változatról azonban kiderült, hogy a vírus könnyedebb változata. Azok, akik megfertőződtek, kevésbé súlyos tüneteket mutattak, amelyek közül sok még tünetmentes is volt. Ezzel összefüggésben csökkentek a kórházi kezelések, különösen az intenzív osztályon.

Ennek eredményeként a világ számos országa, köztük az Európai Unió tagállamai is fontolgatják, hogy a koronavírust influenzaként kezeljék. A Bloomberg szerint Spanyolország volt az első uniós ország, amely azt javasolta, hogy az emberek kezdjenek hozzászokni a COVID-19-hez, és felkérte a többi tagállamot, hogy kezdjék el a vírus endémiás betegségként való kezelését.

"Értékelnünk kell a Covid evolúcióját a pandémiából endémiás betegséggé"Pedro Sanchez spanyol miniszterelnök ezt mondta egy január 10-i interjúban."

Ennek eredményeként több európai országban is fontolóra vették a beoltott és beoltatlan emberek karanténidőszakának csökkentését, valamint új, könnyebben elviselhető korlátozó intézkedések alkalmazását. Való igaz, hogy vannak országok, amelyek az arcmaszkokkal kapcsolatos normák emelését szorgalmazták. Románia a gyógyászati ​​és az FFP2-es maszkokat ajánlja védekezésül.

Észtország például tízről hét napra csökkentette a karantén kötelezettségét. Hasonlóképpen, Izland hét napra rövidítette le a karantén időszakát. Korábban tíz napos karantén volt az országban a vírussal fertőzöttekkel szemben. A döntés azután született, hogy az Egyesült Államok Betegségellenőrzési és Megelőzési Központja (CDC) bejelentette, hogy öt napra rövidíti le a karantén időszakát az amerikai állampolgárok számára.

A szlovéniai karantén ugyanakkor a negatív COVID-19 tesztet követő ötödik napon lezárulhat. Január 10-e előtt a tesztet csak a hetedik napon lehetett letenni.

A karantén időszakának lerövidítése mellett az uniós országok az oltási bizonyítványok érvényességi idejét is lerövidítették, hogy minél többen kapjanak emlékeztető oltást. Kimutatták, hogy a vakcina idővel veszít erejéből. Ugyanakkor kimutatták, hogy a beoltottak jobban védettek a COVID-19 variánsaival szemben.

Összefoglalva, vissza kell térnünk a normál kerékvágásba, korlátozások és egyéb COVID-ellenes intézkedések nélkül. A hatóságoknak ügyelniük kell arra, hogy ne okozzanak több áldozatot, mint a COVID-19.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.