A COVID-járvány több százezer tonna egészségügyi hulladékot termelt!

0 409

Az Egészségügyi Világszervezet arra figyelmeztetett, hogy a COVID-19 világjárvány következtében keletkező több ezer tonna hulladék veszélyt jelent az emberi egészségre és a környezetre. A WHO jelentése szerint több tízezer tonna további orvosi hulladék óriási terhet rótt az egészségügyi hulladékkezelési rendszerekre. Még ha a járvány hamarosan véget is ér, hatásai hosszú távúak maradnak, beleértve az orvosi hulladékot is.

További hulladék "veszélyezteti az emberi egészséget és a környezetet, és jelzi a hulladékgazdálkodás javításának sürgős szükségességét– mondta az ENSZ Egészségügyi Ügynöksége.

A jelentés 1,5 milliárd egységnyi (körülbelül 87.000 2020 tonna) egyéni védőeszközt vizsgál, amelyeket 2021 márciusa és XNUMX novembere között vásároltak, és az ENSZ rendszerén keresztül szállítottak különböző országokba, ami a világ teljes egészségügyi hulladékának kis részét képezi.

Emellett több mint 140 millió tesztkészletet szállítottak le, amelyekből 2.600 tonna nem fertőző, főként műanyag hulladék és 731.000 ezer liter vegyi hulladék keletkezhetett. A jelentés szerint a műanyaghulladék körülbelül 97%-át elégetik a tesztelés után. A világon az első 8 milliárd vakcinaadag 144.000 XNUMX tonna további hulladékot, például fecskendőt, tűt és védődobozt eredményezett.

A jelentés megállapítja, hogy mennyiségét tekintve a kesztyűk teszik ki az egyéni védőeszközök hulladékának legnagyobb részét az ENSZ által vásárolt és terjesztett cikkek közül.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.