A Lufthansa a második non-stop járat Hamburgból Mount Pleasant-be (MPN) a Falkland-szigetekre.

0 480

A Lufthansa a második non-stop járat Hamburgból a Falkland-szigeteken lévő Mount Pleasant-be (MPN) az Alfred Wegener Intézet, a bremerhaveni Helmholtz Sark- és Tengerkutatási Központ (AWI) megbízásából. Az Airbus A350-900 típusú repülőgép ezúttal a Polarstern kutatóűrhajó 40 fős személyzetét, valamint a Német Repülési Központ (Deutschen Zentrums für Luft- und Raumfahrt) tudósait szállítja.

A repülés során a tudósok mérési adatokat gyűjtenek, amelyek további információkat szolgáltatnak a Föld mágneses tere repülésre gyakorolt ​​hatásáról. Ezért a Falkland-szigetekre tartó második járat már a Déli-sarkra tartó úton járul hozzá a tudományhoz.

Az LH9923-as járat március 15-án 40:30-kor szállt fel Münchenből és landolt a hamburgi repülőtéren. Ugyanazon az estén az LH2574 helyi idő szerint 21:30-kor indult Mount Pleasant felé. A Freiburg névre keresztelt D-AIXQ repülőgép a Lufthansa A350-es flotta legújabb tagja, és a világ egyik legtartósabb és leghatékonyabb hosszú távú repülőgépe.

A Lufthnasa több mint 25 éve számos klímakutatási projektet támogat.

"A Falkland-szigetekre induló második repüléssel nem csak azért vagyunk izgatottak, hogy támogathatjuk az AWI sarkkutató expedícióját, hanem az is, hogy jelentős mértékben hozzájárulhatunk a Föld mágneses terének további kutatásához." – mondja Thomas Jahn, a falklandi flottakapitány és projektmenedzser. "Több mint 25 éve támogatunk klímakutatási projekteket."

A Lufthansa a Falkland-szigetekre induló második járatának oka az, hogy a Polarstern legénységét váltogatja, és átveszi a kutatóexpedíciós csapatot. Február eleje óta egy mintegy 50 fős kutatócsoport fontos adatokat gyűjt az óceáni áramlatokról, a tengeri jégről és a déli-óceáni szénciklusról, amelyek többek között megbízható klíma-előrejelzéseket tesznek lehetővé.

A dél-weddelli kutatási területről visszafelé a Polarstern megállt az Atka-öbölnél, ahol további 25 tudós szállt fel a hajóra: a nyári stáb és a Neumayer III téli csapata, utóbbi visszatért Németországba több mint 15 hónapos Antarktiszon töltött idő után. A kutatás minél klímabarátabbá tétele érdekében az Alfred-Wegener-Institut a repülés CO2-kibocsátását is ellensúlyozza.

A350-Falkland

Annak érdekében, hogy a kutatás a lehető legkíméletesebb legyen, az Alfred-Wegener-Institut ellensúlyozza a repülés CO2-kibocsátását.

Április 2-án a Lufthansa ezzel a második járattal hazahozza a nemzetközi AWI kutatócsoportot és a DLR tudósait Németországba a Falkland-szigetekről. Az LH2575-ös járat a tervek szerint április 3-án, helyi idő szerint 15:00 órakor száll le a müncheni repülőtéren.

Az első járat Hamburgból a Falkland-szigetekre, amelyre 2021. január végén került sor, a Lufthansa történetének leghosszabb közvetlen utasjárata volt. Az Airbus A350-900-as repülőgép több mint 13.000 óra alatt több mint 15 XNUMX kilométeres repülés után érte el a Mount Pleasant katonai bázist.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.