Horvátország és Ausztria az első olyan ország, amely meghatározza az oltási bizonyítvány érvényességi idejét

0 910

Míg a COVID-19 delta változata rendkívül fertőzőnek bizonyult, és továbbra is mélyreható hatást gyakorol a világ országaira, a kormányok igyekeznek hatékony intézkedéseket találni a vírus terjedésének megállítására.

Az EU-országok intézkedései között szerepelt az EU COVID digitális tanúsítványának bevezetése, hogy lehetővé tegyék a pandémiás utazást, miközben a járványhelyzetet kordában tartsák.

Bár megjelent egy ilyen dokumentum, hogy megkönnyítse az országok közötti utazás folyamatát, néhány európai ország döntése, hogy lejárati dátumot ír elő ezen utazási igazolvány számára, ezt a folyamatot még bonyolultabbá, sőt zavaróvá tette az utazók számára.

Horvátország az első ország, amely meghatározza a COVID-19 tanúsítványok maximális érvényességi idejét.

A zágrábi kormány hangsúlyozta, hogy minden utasnak megtiltják a Horvátországba való beutazást, kivéve, ha a PCR- vagy antigénvizsgálat negatív eredményt ad, ha több mint 210 nap telt el azóta, hogy az utasok megkapták a második adagot. A WHO által jóváhagyott bármely COVID-19 vakcina.

Ausztria a második olyan ország, amely ezt az utat követi, és meghatározta az EU COVID digitális tanúsítványának lejárati dátumát. Az osztrák hatóságok bejelentették, hogy az oltási bizonyítvány maximális érvényességi idejét 270 napban határozták meg. Ezért minden Ausztriába belépni szándékozó utazónak tisztában kell lennie az új változásokkal.

Ez a döntés azután született, hogy augusztusban megszaporodtak a COVID-19-fertőzöttek száma Ausztriában, miközben az osztrák hatóságok rámutattak, hogy ezt a növekedést a nemzetközi látogatók és a vírus által súlyosan érintett országokból Ausztriába visszatérő állampolgárok okozták.

Azt azonban még nem tudni, hogy más országok követik-e Horvátország és Ausztria példáját, és végrehajtanak-e ilyen változtatásokat a nemzetközi utazások terén.

Bár mindkét ország célja, hogy szigorítsa az olyan területekről érkezők korlátozásait, amelyekről a közelmúltban magas arányban számoltak be a COVID-19 fertőzésről, mindkét ország továbbra is engedélyezi az egyesült államokbeli utazók belépését, annak ellenére, hogy az EU Tanácsa szigorúbb beutazási szabályokat ír elő az Egyesült Államokból érkezők számára. ez utóbbi lekerült a koronavírus szempontjából járványügyi szempontból biztonságosnak tartott országok uniós listájáról.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.