African Airlines Association: Az afrikai országokba irányuló utazások blokkolására irányuló uniós intézkedés diszkriminatív

0 409

Az Afrikai Légitársaságok Szövetsége (AFRAA) diszkriminatívnak tartja az Európai Unió által az afrikai országokra bevezetett beutazási tilalmat a COVID-19 új törzse miatt, ugyanakkor leszögezi, hogy egy ilyen döntés rontja a légiközlekedési ágazatot.

Abdérahmane Berthé, az AFRAA főtitkára szerint az olyan szigorú korlátozások bevezetése, mint az EU-tagállamok, megbélyegzi az afrikai országokat, és nem tartja tiszteletben a világ többi részén lévő területekre vonatkozó korlátozásokat.

„Miért támadja meg Afrikát, amikor más régiókban is jelentették a vírust? Nem fog működni minden olyan kísérlet, amely Afrikát utazási tilalmakkal akarja megbélyegezni. Nem szabad összetévesztenünk a politikát a tudománnyal. Az Omicron változatot ma már a világ több régiójában is észlelték, de úgy tűnik, hogy az utazási tilalmak Afrikát célozzák. Ez sérti a fenntartható megoldás megtalálására irányuló globális erőfeszítéseket.", mondta az AFRAA vezetője.

Hasonló megközelítést osztott a hét elején az IATA, amely azt állítja, hogy az utazási korlátozások nem befolyásolják a COVID-19 fertőzések arányát és sürgette az EU tagállamait, hogy tegyenek további lépéseket a fertőzés kockázatának minimalizálása érdekében.

Az Afrikai Betegségellenőrzési és Megelőzési Központ (CDC) szerint az utazók utazási tilalma az új vírusok miatt nem hozott jelentős eredményt. Ehelyett a CDC azt javasolja, hogy a kormányok helyezzék előtérbe köz- és szociális egészségügyi intézkedéseiket.

Emellett a világ egészségügyi hatóságai bírálták az afrikai országokra bevezetett beutazási tilalmat. Az Egészségügyi Világszervezet ügyvezető igazgatója, Mike Ryan szerint fontos a kérdésre összpontosítani, és nem büntetni az országokat tudományos munkájuk elvégzéséért és az új fejleményekről való átláthatóságért.

„Ezek az utazási tilalmak politikán alapulnak, nem tudományon. Ez baj… Miért zárjuk be Afrikát, amikor ez a vírus már három kontinensen van?”

Sőt, Amesh Adalja, a Johns Hopkins Center vezető kutatója azt mondta, hogy az utazási tilalmak nem működnek, és csak megbélyegeznek egy országot, ami jelen esetben Dél-Afrika. Ennek eredményeként azokat az országokat, amelyek izolálták és jelentették a vírust, megbüntetik átláthatóságuk miatt. 

Adalja kitért arra is, hogy a COVID-19 elleni küzdelem ma már kevésbé kiszámítható, hiszen rendelkezésre állnak tesztek, védőoltások és egyéb eszközök, az utazási tilalmakról pedig egyelőre nem is szabad beszélni.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.