Szaúd-Arábia 100 milliárd dolláros légiközlekedési beruházást jelent be, és új légitársaságokra vonatkozó terveket tesz közzé.

0 492

Szaúd-Arábia a Közel-Kelet egyik legnagyobb és egyben legszegényebb országa. Szaúd-Arábia, hivatalos nevén Szaúd-Arábiai Királyság, az Arab-félsziget legnagyobb országa és Nyugat-Ázsia legnagyobb arab országa. „A két szent mecset földjének” nevezik, utalva Mekkára és Medinára, az iszlám legszentebb helyeire.

Önök közül sokan valószínűleg jogosan tiltakoznak a szaúd-arábiai rezsim és különösen a nők jogai ellen. Ám az elmúlt években a rezsim megmutatta, hogy hajlandó toleránsabb lenni, ugyanakkor meg akarja nyitni határait a tömegturizmus előtt.

Szaúd-Arábia évente 100 millió turistát akar

Szaúd-Arábia soha nem látott mértékű turizmusba való befektetést tervez. Ennek részeként az ország új légitársaság indítását tervezi, amely az Emirates-szel versenyez. 

Az ország nem sokkal a járvány kezdete előtt végrehajtotta ezt a tervet, mivel Szaúd-Arábia könnyebben kezdte kiadni a turistavízumot. Aztán jött a járvány, és ebben a tekintetben visszaesés történt, de ezeket a fejlesztési terveket nem adták el.

Mohammed Bin Szalman koronaherceg vezetése alatt Szaúd-Arábia reményei szerint fejlesztheti turisztikai iparát, miközben az ország az olajon kívül más bevételi forrásokat keres. Szaúd-Arábia azt reméli, hogy 100-ra évi 2030 millió látogatót fogadhat, ami magasztos cél.

RIA és NEOM, két új légitársaság több tízmilliárd dolláros befektetéssel

Szaúd-Arábiának van egy Szaúd néven ismert állami vállalata, amely szintén a SkyTeam tagja. Székhelye Jeddah. Flottája több mint 150 repülőgépből áll, és világszerte 100 célállomásra repül, beleértve Európát is.

A második légitársaság Szaúd-Arábiában

A vállalat fejlesztése helyett Szaúd-Arábia a RIA elindítását fontolgatja, amelynek székhelye Rijádban lesz. A tervek szerint ez a társaság 2022 végén/2023 elején indul. A szaúdi tisztviselők remélik, hogy az új légitársaság közvetlenül versenyez majd az Emirates-szel, ami 150 célállomásra való repülést jelentene. Szaúd-Arábia 30 milliárd dollárt szán a RIA fejlesztésére.

És mivel két légitársaság nem volt elég, Szaúd-Arábia bejelentette egy harmadik cég létrehozását, amely NEOM (turisztikai repülésekre specializálódott) néven a NEOM Bay Airport (NUM) lesz, amely a NEOM régiót kiszolgáló repülőtér, egy nagyváros. amelybe Szaúd-Arábia több mint 500 milliárd dollárt fektet be.

A Wizz Air közvetlen járatokat indít Románia és Szaúd-Arábia között

Ne felejtsük el, hogy a szaúd-arábiai piacon is van egy szaúdi leányvállalat, a Flyadeal, de a Flynas is, amely egy szaúdi herceg tulajdonában van. A bemutatott terv szerint Szaúd-Arábia 100-ig több mint 2030 milliárd dollárt kíván a légi közlekedésre fordítani. Ez lesz az ország történetének legnagyobb beruházása ebben az iparágban.

Szaúd-Arábia szándékai komolynak tűnnek, de nem elég csak hatalmas összegeket fordítani a turizmus és a légi közlekedés fejlesztésére, dolgozni kell azon is, hogy megváltozzon az ország felfogása. Ahogy a marketingben mondják, dolgozni kell az országimázson. Hajlandó-e a szaúdi kormány toleránsabb lenni az emberi jogokkal szemben? Még látni kell!

Emlékeztetünk erre A Wizz Air Bukarestből Dzsiddába és Rijádba repül, az egyetlen közvetlen járat Románia és Szaúd-Arábia között.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.