Légitársaságok Utazási elemzés az ATR 72-500 Carpatair repülőgéppel történt római incidensről

0 456

46 utas és 4 fős személyzet számára nem volt kellemes a most véget ért hétvége, és valószínűleg sokáig emlékezni fognak rá. A repülőgép ATR 72-500 Kárpát, amely a járatot üzemeltette Alitalia AZ1670 Pisa-Róma, elhagyta a kifutópályát a Fiumicino repülőtéren. Hat ember szorult orvosi ellátásra, ketten súlyosan megsérültek.

A Carpatair üzemeltetőjének tájékoztatása, az olasz sajtó információi, de a tanúk és utasok nyilatkozatai alapján is felvázoltam az eset pillanatát. Ez egy olyan forgatókönyv, amelyet a meglévő információkból merítettünk.

A Pisa-Róma járatot Alitalia festés alatt üzemeltető ATR 72-500 Carpatair repülőgép zökkenőmentesen repült Rómába, és nyoma sem volt a kellemetlen pillanatnak.

A nap nagy részében erősen fújt a szél az olasz fővárosban. A Fiumicino repülőtér továbbra is működőképes. Úgy tűnik, szélnyíró volt a repülőtéren, ami nagyon veszélyes jelenség a repülőgépekre. A szél egyik másodpercről a másikra változtathatja irányát és intenzitását. Egy bizonyos szélsebességig a gépek gond nélkül le- és felszállhatnak. Úgy tűnik, hogy az incidens idején a szél sebessége 41 csomó volt, ami a megengedett 35 csomós határ felett volt.

Windshear aircraf

Ebben az esetben a pilóták felkészítették a gépet a 16L kifutópályára való leszállásra. A problémák az első érintés (a pálya első érintése) után jelentkeztek. Valószínűleg abban a pillanatban egy erős széllökés emelte fel a gépet a földről, majd a kifutópálya második, hevesebb érintése következett, ami a futómű megrongálódásához és a repülőgép leállásához vezetett a kifutópályáról. Az alábbiak olvashatók a cikkben "Egy ATR 72 Carpatair repülőgép szállt fel a római Fiumiciuno repülőtér kifutójáról".

A nyomozás jelenleg is tart, és a következő napokban hivatalos választ kaphatunk. Ki a bűnös? Nem akarunk vádaskodni vagy spekulálni. A torony és a pilóták közötti vitát nem ismerjük, de normális esetben ilyen időjárási körülmények között nem kellett volna a gépnek leszállnia. Vagy az első érintés után kényszerítette magát, hogy felszálljon. A végső döntéseket a legtöbb esetben a repülőgép parancsnoka hozza meg.

Voltak olyan repülőgépek, amelyek nem voltak hajlandók leszállni Fiumicinón, és más repülőterekre repültek, mások gond nélkül landoltak.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.