Az Airbus az FAA követelményeinek megfelelően módosítja az A321XLR szerkezetét

0 493

A Szövetségi Légiközlekedési Hatóság (FAA) jóváhagyta az Airbus A321XLR repülőgép bizonyos részeire vonatkozó tervezési követelményeket, amelyek a hátsó középső tartállyal (RCT) kapcsolatos biztonsági kérdésekre vonatkoznak.

Az új Airbus A321XLR hosszú távú, akár 8700 kilométeres távhoz méltó autonómiát ígér.

Az ilyen teljesítmény érdekében a gyártó figyelembe vette egy további tartály felszerelését a központi területen, ami sok vitát váltott ki a repüléstechnikai iparban, beleértve a rivális Boeinget is.

Ezzel összefüggésben a tervezésre, biztonságra és üzemeltetésre szakosodott hatóságok több irányelvet adtak ki. Még az FAA is közzétett egy dokumentumot, amelyben felszólítja az Airbus gyártót, hogy hajtson végre néhány változtatást az A321XLR törzsén. Mivel az RTC tartály az alsó törzsrészben található, amely részben helyettesíti a hátsó rakteret, az FAA megkövetelte az Airbustól, hogy módosítsa a törzset a tartály területén.

Ennek a területnek tűzállónak kell lennie, csökkentve ezzel az utasok esetleges biztonsági kockázatait a dokumentum szerint. 

A változtatásra azért van szükség, hogy "olyan biztonsági szintet hozzanak létre, amely megegyezik a meglévő légialkalmassági szabványok által megállapított szinttel" - mondta az FAA.  

Iparági források aggódnak az új A321XLR sikere miatt, mert az új módosítások nagyobb súllyal érkeznek, ami rontaná az eredetileg bejelentett teljesítményt.

Az Airbus A321XLR az A320neo sorozat legnagyobb repülőgépe. A 2019-es párizsi légiszalonon dobták piacra, és fő jellemzője az akár 8700 kilométeres autonómiához kapcsolódik. Így a légitársaságok a széles törzsű repülőgépek üzemeltetési költségeihez képest hosszabb és olcsóbb járatokat üzemeltethetnek.

Az új gép probléma nélkül repülhet majd Róma és New York, Tokió – Sydney vagy Houston – Santiago között, egy kiegészítő tanknak – Rear Center Tank (RCT). 180-200 utas szállítására lesz képes nagy távolságokra, de alacsonyabb üzemeltetési költséggel. A gyártó 30%-os üzemanyag-fogyasztás-csökkenést ígér az egyenértékű repülőgépek korábbi generációihoz képest.

Az új A321XLR teljes tesztelés alatt áll. Az első járatot 2022 júniusában üzemeltették, az első példányokat 2024-ben szállították le. Eredetileg az A321XLR-t 2022-ben kellett volna üzembe helyezni, de a világjárvány miatt a dolgok rendkívül lassúak voltak.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.