Az Airbus új technológiákat tesztel a pilótasegítés javítása érdekében

0 360

Az Airbus UpNext, az Airbus 350%-os tulajdonában lévő leányvállalat megkezdte az új földi és fedélzeti pilótasegítő technológiák tesztelését egy A1000-XNUMX típusú tesztrepülőgépen.

A DragonFly néven ismert, bemutatott technológiák közé tartozik az automatikus vészhelyzeti elterelés körutazás üzemmódban, az automatikus leszállás és a taxi asszisztens, és célja az autonóm repülési rendszerek további kutatásának megvalósíthatóságának és relevanciájának felmérése a nagyobb műveletek támogatása érdekében. biztonságosabb és hatékonyabb.

Airbus UpNext

„Ezek a tesztek a technológiai módszerek módszeres kutatásának egyik lépése a működés és a biztonság további javítása érdekében” – mondta Isabelle Lacaze, az Airbus UpNext DragonFly demonstrációért felelős vezetője. "A biomimikri ihlette a tesztelt rendszereket úgy tervezték, hogy azonosítsák a táj azon jellegzetességeit, amelyek lehetővé teszik a repülőgép számára, hogy „lásson" és biztonságosan, autonóm módon mozogjon a környezetében, ugyanúgy, ahogy a szitakötők képesek felismerni a tereptárgyakat.

A repülési tesztkampány során a technológiák segítették a pilótákat a repülésben szimulált személyzeti cselekvőképtelenségi esemény kezelésével, valamint leszállási és gurulási műveletek során. Az olyan külső tényezők figyelembevételével, mint a repülési területek, terep és időjárási viszonyok, a repülőgép új repülési útvonaltervet tudott készíteni, és kommunikálni tudott a légiforgalmi irányítással (ATC) és a légiforgalmi irányító központtal.

Az Airbus UpNext a taxi-segítő funkciókat is megvizsgálta, amelyeket valós idejű körülmények között teszteltek a Toulouse-Blagnac repülőtéren. A technológia hangos figyelmeztetéseket ad a személyzet számára az akadályokra válaszul, segíti a sebességtartó automatikát, és egy dedikált repülőtéri térkép segítségével irányítja a kifutópályát.

E képességeken túl az Airbus UpNext projektet indít a számítógépes képalapú algoritmusok következő generációjának előkészítésére a leszállási és gurulási segítségnyújtás javítása érdekében. Ezeket a teszteket az Airbus leányvállalataival és külső partnereivel, köztük a Cobham, a Collins Aerospace, a Honeywell, az Onera és a Thales együttműködésével tették lehetővé. A DragonFly-t részben a Francia Polgári Légiközlekedési Hatóság (DGAC) finanszírozta a francia ösztönzési terv keretében, amely az európai terv, a következő generációs EU és a France 2030 terv része.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.