A hatékony időgazdálkodás művészete

34

A munka és a napi kötelezettségek gyakran sokkal több időnket emésztik fel, mint szeretnénk, és nem is ritkán. a nap végén rájövünk, hogy nem értünk el mindent, amit elterveztünk, vagy mindent megtettünk, amit elterveztünk, de valójában kimerültek vagyunk. Hányszor ne szeretnénk, ha a nap 27 óra lenne 24 helyett? Ennek a problémának az egyik megoldása a hatékony időgazdálkodás, az idő hatékony és produktív felhasználásának készsége vagy akár művészete, mondhatnánk, az ehhez kapcsolódó stressz nélkül.

Tippek a hatékony időgazdálkodáshoz  

A munka és a játék tölti le az időnket, amikor aktívak vagyunk. Annak ellenére, hogy gyakran elveszítjük magunkat olyan pihentető időtöltésekben, mint pl online nyerőgépekkel játszani a NetBet-en, (az első engedélyezett oldal Romániában, L1160651W000195, ONJN, +18), film vagy bármilyen más hobbi, elengedhetetlen az idő körültekintő gazdálkodása. Így biztosíthatjuk az egyensúlyt a szórakoztató tevékenységek és a napi kötelezettségek között.

Tehát mindenekelőtt kitűznünk kell céljainkat, és határidőket adnunk magunknak azok elérésére. Ekkor az lenne az ideális, ha hatékonyan megterveznénk és fontosságuk szerint rangsorolnánk tevékenységeinket. A jelentős hozzáadott értékkel nem rendelkező tevékenységek azonosítása és kiiktatása segíthet az időnk hatékonyabb beosztásában. A technológiai eszközök, például a digitális naptárak, tervezőalkalmazások és egyéb online források hasznosak lehetnek a tevékenységek szervezésében és nyomon követésében. Lehetőség szerint bizonyos feladatokat átruházhatunk másokra, és nem utolsósorban a megfelelő tevékenységhez megfelelő időpontot választunk (esőben soha nem mosunk ablakot).

Időgazdálkodási készségek

Mindannyiunknak úgy kell képeznie magát, hogy közben legalább két nélkülözhetetlen képességet kifejlesztsen. Először is, hogy világos képet kapjunk arról, hogy mit kell tenni, szervezettnek kell lennünk. Nem ajánlott irathalmokat, papírhalmokat az íróasztalon tartani, mindent, amire nincs szükségünk, ki kell dobni. A fontos dokumentumokat iktatni kell, és az iratokat a fiókjukba kell helyezni, minden fájl felett címkével.

Ugyanezt alkalmazhatjuk a konyhában, fazekaknál és élelmiszer-alapanyagoknál vagy bármilyen más területen, helyen, ahol dolgoznunk kell. Másodszor, arra kell koncentrálnunk, amit csinálunk, anélkül, hogy elvonnánk a figyelmünket. Az önfegyelem segít a hatékony időgazdálkodásban. Ha sürgős dolgunk van, ne vesztegessük az időt felesleges vitákkal vagy közösségi oldalak görgetésével.

Van időnk mindenre?  

A válasz erre a kérdésre szubjektív, személyes és személyre szabott. Meg kell határoznunk a két fogalmat: az időt és mindent. Mint tudjuk, az idő relatív fogalom, nem csupán az óra mértéke, és az időérzékelésünket mi magunk is folyamatosan torzítjuk. Ha mindenről beszélünk, akkor el kell döntenünk, hogy ez minden, amit elhatároztunk benne, minden, amit tenni kell, minden, ami örömet okoz... és a lista folytatható. Ebben az összefüggésben az időgazdálkodási készségek elengedhetetlenek, mert a mai társadalomban kevés olyan ember van, akinek elég ideje van arra, hogy mindent megtegyen, amit szeretne, vagy amit el akar.

Nem feltétlenül egy tettes van, de rengeteg olyan zavaró tényező van, amely visszatart minket attól, hogy letérjünk az utunkról. Ráadásul sokkal több dolgunk van, mint a múltban. Fontosnak tartom a prioritásaink listáját, és az állandó egyensúly fenntartását aközött, amit kell, és amit akarunk, a cselekvés és a szemlélődés, a kötelesség és az élvezet, a kényelem és a fejlődés, a nagy eredmények és az apró örömök között.

 

 

Hozzászólások lezárva.