Internet a levegőben: Hogyan működik a Wi-Fi a repülőgépeken

62

A repülés hatékonyabb, és több előnnyel jár, mint a vezetés vagy a vonatozás. Másrészt probléma az internet használata, a megoldáson a cégek dolgoztak, és néhány cég gyorsan megtalálta a megoldást.

Az internet nélkülözhetetlen elemmé vált, mert a sebesség korszakát éljük. A képernyő egyszerű érintésével számlákat fizethet, repülőjegyet vásárolhat, vagy egyszerűen rendelhet valamit. Ez olyan fontossá vált azon légitársaságok számára is, amelyek a jövő technológiájába való befektetést választották, hogy az utasok a repülés teljes ideje alatt élvezhessék az internet-hozzáférést.

A légitársaságok nagy erőfeszítéseket tettek annak érdekében, hogy az utasok a legnagyobb sebességű internetet élvezhessék, és néhány helyen ez sikerült is. a fejlett technológiának köszönhetően manapság nem kell attól tartani, hogy repülés közben unatkozni fog, mert léteznek intelligens rendszerek, amelyeken keresztül az internet eléri, függetlenül attól, hogy milyen magasságban van a gép. Igaz, ez nem hasonlítható az otthoni nagy sebességű internethez, de elég megnézni kedvenc filmjét, játszani egy online kaszinóban, mint pl. slotv kaszinó vagy egyszerűen szörfölhet az interneten.

Hogyan működik az internet a repülőn

Ha mostanában nem repült, tudja, hogy a dolgok jelentősen fejlődtek, és a légitársaságok azonnal reagáltak az utasok igényeire. Ennek köszönhetően az ATG, Ku-Band és Ka-Band rendszereknek köszönhetően a jel az interneten és a repülőgépeken is rögzíthető.

Az ATG rendszerben két antennáról van szó, amelyeket a gép felett vagy alatt helyeznek el, azzal a céllal, hogy rögzítsék a földi állomások jelét, majd elküldjék azt a repülőgép fedélzetén elhelyezett szerverre. A szerver viszont egy WiFi routerhez csatlakozik, amely lehetővé teszi az utasok számára, hogy a routeren keresztül csatlakozzanak az internethez. Az ATG rendszert gyakran használják rövid távú versenyekre, az internetkapcsolat sebessége legfeljebb 10 Mb/s.

Egy igazán sikeres rendszer a Ku-Band. A repülőgép felső részén található, és a 11,7-12,7 GHz-es és a 14-14,5 GHz-es frekvenciasávok közötti kommunikáción alapul. A sebesség sokkal nagyobb, és néha eléri az 50 Mb/s-ot, és a rögzített jel a Föld körüli műholdakról érkezik.

Viszonylag a Ku Band rendszerhez hasonlóan a Ka Band-ban a frekvenciák 18,3-18,8 és 19,7-20,2 Ghz. A nagyobb sávszélesség mellett a Ka Band rendszer sokkal nagyobb befektetéssel jár azoknak a vállalatoknak, amelyek repülőgépeken szeretnék telepíteni.

Ingyenes az internet a repülőn?

Az utasok wi-fi kapcsolaton keresztüli internetezését lehetővé tevő berendezések telepítésével egyes cégek kifejezetten erre a célra kialakított csomagokat vezettek be. Így ha valaki kizárólag filmnézésre akarja használni az internetet, akkor az utasoknak többet kell fizetniük, mintha egyszerű böngészésre használnák az internetet. A Wizz Air, a Turkish Airlines, a KLM, a Finnair, az Austrian Airlines, az Easy Jet, a British Airways, az Aegean Airlines, a Qatar Airlines olyan cégek, amelyek már repülés közben is kínálnak internetet.

Azonban ne keverje össze a vállalati rendszeren keresztüli internethasználatot a mobileszközén lévő internettel. Köztudott, hogy az utasoknak tilos csatlakozniuk a mobilhálózathoz intelligens mobileszközökön keresztül. A repülőgép üzemmód használatának fő oka az, hogy az internetre csatlakoztatott mobileszközök zavarják a repülőgépek navigációs rendszereit.

A fejlett technológia mostantól lehetővé teszi az utasok számára, hogy online maradjanak, miközben átkelnek kontinensen. Böngészni csak a repülőgépbe épített eszközökön lehet, a telefonok ugyanis repülőgép üzemmódban fognak működni, ahogyan régen és manapság is.

Hozzászólások lezárva.