Az 5 legjobb állás a légi közlekedésben, rendkívül megerőltető

6 6.163

Ebben a cikkben az 5 legjobb repülési szakmát fogjuk megvitatni! A légi közlekedésben minden munka fontos, és jó lett volna, ha ezeket a fő és kapcsolódó tevékenységeket elsősorban egy repülőtér/repülőgép, stb. köré tudnánk helyezni.

A repülés adja az érzést, mi pedig élvezzük a repüléseket. Úgy érezzük, hogy vannak szárnyaink, és szeretünk lebegni. A legtöbben utasként repülünk, és élvezzük a légitársaságok szolgáltatásait repülés közben és a földön egyaránt. Megnyugodtunk, és alig várjuk a következő úti célunkat. Végül is ennek így kell lennie. Bízunk a legénységben, a repülőgépekben, a személyzetben, a légitársaságokban.

Az 5 legjobb repülési szakma

De mindig fel vagyunk háborodva, ha valami nem váltja be az elvárásainkat, ha "pörgősebb" repülésünk van, ha a poggyász később érkezik a reptéri sávba, ha nem jó a kaja, ha késik a gép stb. . De hányan vagyunk tisztában a légiközlekedésben dolgozók erőfeszítéseivel, a földön vagy a repülőn, és megadjuk nekik a kellő tiszteletet?

Kizárólag olvasóknak AirlinesTravel.ro, Discovery Channel bemutatja a Az 5 legjobb légiközlekedési szakma, amelyek rendkívül igényesek .

Számos jelentést fog látni a tevékenységről Frankfurti Nemzetközi Repülőtér (FRA), de ennek a Mega Repülőtérnek a kulisszatitkairól többet megtudhat szombaton 20:00-tól a Discovery Channelen. Ehhez a felsőhöz kapcsolódóan azt vártuk, ezért kérjük, hogy tájékozódjon az alábbiakban.

Légiforgalmi irányító

A bonyolult légtérben mozgó gépeket figyelőknek és irányítóknak kiváló testi-lelki formában kell lenniük. Csak 473.000-ban 2013 XNUMX fel- és leszállás történt a frankfurti repülőtéren, ami azt jelenti, hogy egy légiforgalmi irányítónak több tucat járatot kell egyidejűleg irányítania, biztonságosan átvezetve azokat a zsúfolt levegőn, hogy elkerülje az ütközéseket.

A szükséges koncentrációs szint olyan magas, hogy az irányítók általában hét és fél órás műszakban, 90 percenkénti szünetekkel dolgoznak. Számos szaktanulmányban ez a szakma a világ legigényesebb és legstresszesebb mesterévé vált. Tiszteljük őket és tartsuk tiszteletben jogaikat!

Tomboló ügynök

Néha előfordulnak olyan helyzetek a frankfurti repülőtéren, amikor egy gépet fel kell venni és fel kell készíteni a következő járatra kevesebb mint 45 percen belül attól a pillanattól számítva, amikor leparkolt a leszállókapunál.

A rámpa ügynöke az, akinek meg kell győződnie arról, hogy minden repülőgépet leparkoltak, tankoltak, kitakarítottak, felraktak és teljesen felszereltek a következő repüléshez – tekintve, hogy minden az idővel szemben halad. Ha a rámpa ügynöke nem tartja be szigorúan a munkaidejét, fennáll a veszélye, hogy a gép elveszíti a helyét a kifutón a felszálláshoz, és a késés pusztító "dominóeffektussal" járhat az egész napi programra.

Évente az ilyen késések világszerte körülbelül 8 milliárd dollárba kerülnek a repülési ágazatnak, miközben az utasokat terhelő költségek elérik a 17 milliárd dollárt.

Runway csapat menedzsere

Sok más repülőtéri művelethez hasonlóan a javításokat és karbantartásokat is gyorsan és biztonságosan kell elvégezni. A kifutópályák speciális aszfaltja megbírja a naponta leszálló és felszálló, 390 tonnás repülőgépek súlyát, de a karbantartó csapatok korlátozott időintervallumban tudnak beavatkozni, hogy biztosítsák ezen létfontosságú felületek szükséges minőségét.

A frankfurti repülőtér kifutóin kevesebb mint öt óra alatt kell elkészülnie egy csupaszítási és újraaszfaltozási projektnek, amelyet egy átlagos csapat öt nap alatt végezne el. Ezen időkorlát túllépése pedig megengedhetetlen!

Tűzoltó

A repülőtéren elsőként reagáló vészhelyzetekre a tűzoltóknak ezen a helyen nemcsak azt kell tudniuk, hogyan menthetnek ki civileket egy égő épületből, hanem azt is, hogyan kell reagálni az erre a területre jellemző balesetek esetén - a tankerekkel kapcsolatos problémák miatt. üzemanyag, csövek és tűzveszélyes anyagok kibocsátása, a repülőgép fedélzetén keletkezett vészhelyzetekig.

Ez egy olyan munka, amely a nap 24 órájában, a hét minden napján elfoglalja őket egy olyan térben, ahol naponta több mint 7 150 utas, 000 repülőgép és 600 millió liter üzemanyag található.

Pilóta

Az utasok biztonsága az első, amely több száz gyors döntés meghozatalára kényszeríti a pilótákat, amelyek közül sok végzetes lehet. A több ezer repülési órán át tartó edzéssel a pilóta agyát megtanítják arra, hogy megbirkózzon ezzel a döntéshozatali folyamattal, amikor hatalmas mennyiségű adattal kell szembenéznie, különösen minden légi utazás két döntő pillanatában: a felszállásban és a leszállásban.

Az emberi tényező továbbra is a legsebezhetőbb elem a folyamatban, és mivel a pilóták munkájának feszültségét veszélyes időjárás, mechanikai meghibásodás vagy emberi hiba mindig fokozhatja, a rossz döntés mindig végzetes lehet.

6 megjegyzés
  1. Boldog Stefan azt mondja,

    Rendben?
    A fent említettek mindegyikének megvan a maga felelőssége, de mi a helyzet azokkal a technikákkal, amelyek gondoskodnak a repülőgépek biztonságos felszállásáról és így tovább…

  2. De Adrian azt mondja,

    Jó estét, ha nem lennének technikusok, akkor csak a hangárban járnának buszok (repülők) az árnyékban.

  3. kék azt mondja,

    Hallottam már a "ha nem mi lennénk" kifejezést is. nem lenne több évszakunk! )))) aki ilyen felsőt csinál, annak vagy nincs ihlete jó cikket írni, vagy odafigyel! a repülésben nem lehetsz egyedül, és nem mondhatod, hogy te vagy a föld köldöke! ez egy lánc, néhányat mások nélkül nem tudsz! vagy az avo repül pax nélkül, vagy az irányítónak nincs mit irányítania ha nincs avo a levegőben, vagy a technikus grillez ha nem pilóta vagy irányító stb! Amilyen szépek, olyan igényesek mindegyik!

  4. Ionut azt mondja,

    Szóval ezt nem nyelem le a tűzoltókkal. Hazánkban a tűzoltók egyáltalán nem tesznek semmit. Még ki sem szállnak az autóból, hogy a rámpaügynök aláírja őket… néhány kövér ember és statiszta. Oké, nem mindenki

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.