Különleges járatok – hazaszállítás és teherszállítás – válság idején (COVID-19)
A 2020-as év a „baloldallal” kezdődött az egész emberiség és különösen a kereskedelmi repülés számára. Ne feledkezzünk meg a tragikus repülőgép-balesetről sem, amelyhez vezetett Lezuhan a Boeing 737-800 Ukraine International Airlines. Irán elismerte, hogy "hiba" miatt lezuhant a gép, de ez nem hozta vissza őket 9 fős legénység şi 167 utas, akik életüket vesztették a hagyományos balesetben.
És még az iráni repülőgép-szerencsétlenség pillanatán sem tettem túl magát, amikor elkezdődött az őrület az új koronavírus COVID-19-el. Olyan pillanatokat élünk, amelyek csak ránk jellemzőek, de az emberiségre nem. A COVID-19 világjárvány kellős közepén vagyunk, a kereskedelmi repülés és a turizmus pedig a földön van. Több mint 12600 XNUMX repülőgépet tartanak fogva a földön, és több száz légitársaság függesztette fel kereskedelmi tevékenységét. Bizarr jelenetek vannak a világ repülőterén.
Különleges járatok
Ezekben a nehéz időkben egyes légitársaságok a kormányok kérésére repülnek, hogy a rekedt állampolgárokat a világ különböző részeire szállítsák haza, vagy egészségügyi felszereléseket szállítsanak. Így vannak speciális járataink, amelyek közül néhány méltó a Rekordok Könyvébe.
2 Wizz Air járat Észak-Amerikába

2 Wizz Air repülőgép repül Észak-Amerikába. Reykjavíkban műszaki megállót tesznek, Izland, tankolásra. Mindkét gépnek az Egyesült Államokból és Kanadából a magyar állampolgárok hazaszállítása a küldetése.
Az Airbus A321-200 HA-LVE a WZZ9021 járatot üzemelteti ezen az útvonalon. Budapest - Toronto - Chicago - Miami és vissza. Míg a második repülőgép, az Airbus A321-200 HA-LVC repül az útvonalon Budapest - New York - Los Angeles és vissza, a járat kódja WZZ9011. Mindkét gépnek egyetlen osztálya van, 239 ülőhellyel. Az utasok közötti társadalmi távolságot valószínűleg tiszteletben tartják.
Az Austrian Airlines a Bécs-Sydney járatot üzemeltette, amely a társaság történetének leghosszabb járata

29. március 2020-án A Boeing 777-200ER (OE-LPD) Austrian Airlines felszáll a Bécs - Sydney útvonalon. A hozzávetőlegesek 16 kilométer bejárták körülbelül 18 óra.
Körülbelül 290, többségében Ausztriából érkező európai állampolgár hazatelepítéséről van szó, akik Ausztráliában rekedtek az új COVID-19 járvány miatt. A fedélzeten 16 fős személyzet is tartózkodott.
A SWISS a társaság történetének leghosszabb járatával rendelkezik, a Santiago (Chile) - Zürich (Svájc) útvonalon.

Ezekben a napokban, A SWISS a társaság történetének leghosszabb járatával rendelkezik, a Santiago (Chile) - Zürich (Svájc) útvonalon.Az 12 kilométer. Repatriációs repülésről volt szó, amelyet a Svájci Szövetségi Külügyminisztérium (FDFA) kérésére üzemeltettek.
A járatot a Boeing 777-300ER (HB-JNJ). Az volt a küldetése, hogy körülbelül 330 Chilében rekedt utast szállítson Svájcba. A repülés időtartama 13 óra 12 perc volt.
Az EL AL üzemelteti az első kereskedelmi járatot Izrael és Ausztrália között (LY88)

24. március 2020-án Az EL AL üzemeltette az első kereskedelmi járatot Izrael és Ausztrália között. Neki volt LY88 hívójel.
Boeing 787-9 Dreamliner (4X-EDI) EL AL március 24-én 20 óra 45 perckor felszállt Perthből (Ausztrália). Után körülbelül 14 óra és 11077 kilométer megtétele után, a repülőgép Tel-Avivban, a Ben Gurion nemzetközi repülőtéren (TLV) szállt le. Megemlítjük, hogy a közvetlen járat (LY87) Tel Aviv - Perth irányába csak utasok nélkül közlekedett. A repülés időtartama 13:45 óra volt.
A SAS történetének leghosszabb non-stop járatát üzemeltette. Koppenhága – Lima Airbus A350-el.

2. április 2020-én A SAS történetének leghosszabb közvetlen járatát üzemeltette. Airbus A350-essel repült a Koppenhága-Lima útvonalon, hogy hazatelepítsen 290 skandinávot, akik 3 hete Peruban rekedtek.
A használt repülőgép az Airbus A350-900 volt, SE-RSB lajstromjel és Hagbard Viking néven. 2020 februárjában adták át. A történelmi Koppenhága - Lima járat jó alkalom volt arra, hogy debütáljon a SAS flottájában.
Az Airbus A330 MRTT és az Airbus A330-800 repülőgépek humanitárius járatokat üzemeltettek

Az Airbus, Európa legnagyobb repülőgépgyártója „megverte” gyári repülőgépeit. Humanitárius járatokat üzemeltetnek Kína és Európa különböző célpontjai között.
A minap, a Az Airbus A330-800neo, az egyik tesztrepülő humanitárius küldetést teljesített és Franciaországba szállítottak különféle orvosi berendezéseket, amelyek annyira szükségesek az új COVID-19 elleni küzdelemhez.
Március 26-án pedig egy repülőgép Az Airbus A330-200 MRTT-re (Multi-Role Tanker Transport) lett átalakítva a spanyolországi Getaféből indult el Kínába, hogy több mint 4 millió maszkot vegyen át. 28. március 2020-án tért vissza Spanyolországba.
Airbus A310 MedEvac - "szárnyas intenzív osztály"

Airbus A310 MedEvac repülőgép Bergamóban landolt, Európa legnagyobb COVID-19 járványának területén. 6 bonyolult ügyet vett át, amelyeket Németországba szállított. A betegeket Észak-Rajna-Vesztfália kórházaiban látják el.
Airbus A310 MedEvac LUFTWAFFE egy szárnyas "intenzív osztály". A német légierő (Luftwaffe) egészségügyi csapatai voltak a fedélzeten.
100 000 overall érkezett Romániába egy C-17 Globe Master III fedélzetén (fotó)

Felszerelés, 100.000 overál, amelyeket a román állam a Nemzeti Központi Beszerzési Hivatalon keresztül vásárolt meg a COVID-19 világjárvány hazánkban lezajlott hatásai elleni küzdelem keretében.
A repülést C-17 Globe Master III típusú repülőgéppel hajtották végre, a Stratégiai Légi Szállítási Képesség tagjaként Romániának kiosztott repülési órakvótán belül.
A Boeing 747-400F (OL-IFB) ASL Airlines által üzemeltetett járatok

A Boeing 747-400F (OL-IFB) repülőgépet Liege szállította ASGE-be. több mint 5 millió sebészeti maszk, amelyet az új koronavírus elleni küzdelemben használnak majd.
Boeing 747-400F (OE-IFB) ASL Airlines 3V-802 számú járatot üzemeltetett Shanghai, Kína - Liege, Belgium útvonalon. A repülés időtartama 11 óra 53 perc volt.
Április 7-én egy Antonov AN-124 típusú repülőgép egészségügyi felszerelést szállít Romániába

A minap bemutattalak cargo repülési menetrend, amely Romániába szállítja az új COVID-19 elleni küzdelemhez oly szükséges orvosi felszereléseket. A naptár szerint április 7-én landol egy Antonov AN-124 típusú repülőgép Bukarestben.
A jelenléte a AN-124 Bukarestben ez nem premier. Ez a típusú gép már sokszor járt Romániában. A menetrend szerint a repülőgép 200 000 overallt, napellenzőt és több mint 1 millió kesztyűt szállít majd.
Az Antonov AN-225-ös repülőgép leszállása Varsóban, a pilótafülkéből felvétel (videó)

14. április 2020-én, amint azt néhány nappal ezelőtt bejelentettem, Az Antonov AN-225 Varsóba repült. Az egyetlen és semmihez sem hasonlítható teherszállító repülőgép 11 óra körül (román idő szerint) landolt a lengyel fővárosban. Az eseményt több tízezer repülőgép- és repülésrajongó követte online, de a kíváncsiskodók is.
A varsói leszállás pillanatát is az Antonov AN-225-ös repülőgép pilótafülkéjéből vették fel.. A képek lenyűgözőek, alább megtekintheti őket.
A "Carpathian Pumas" különítmény katonái egy TAROM repülőgép fedélzetén érkeztek Maliba.

A TAROM Boeing 737-800 (YR-BGL) repülőgépei szállították Maliba a 120 román katonát., amelyek a Carpathian Pumas különítmény afrikai köztársasági küldetésének második rotációjának részét képezik.
A Nemzeti Légiközlekedési Vállalat személyzete által irányított repülőgép április 16-án, csütörtökön szállt fel a bukaresti "Henri Coanda" repülőtérről, és a mali Gaoba tartott, majd április 17-én, pénteken tért vissza az országba.
És a lista megnyílt!