Nicolae Demetriade lemond, Dan Pascariu továbbra is a TAROM igazgatótanácsának elnöke marad, a belga Christian Heinzmann 19. november 2013-én jár le.

3 517

Körülbelül 1 éve Írtam egy cikket az ANAT magazinba a TAROM helyzetéről. Azóta arra számítok, hogy a politikus éreztetni fogja jelenlétét, és nem fognak túl jól menni a dolgok. Már 2012 novemberében azt mondtam, hogy a magánmenedzsment jó megoldás lehet, de az egész folyamatot depolitizálni kell, a leendő vezérigazgatót pedig hagyni, hogy végezze a munkáját.

A TAROM-nál a helyzet a magángazdálkodás kezdete óta viharos. Az Igazgatóság és a vezérigazgató közötti konfliktusok az együttműködés első napjaitól kezdve alakultak ki. Útközben felerősítették, és Dan Pascariu, a TAROM igazgatótanácsának elnöke "kényszerített" Christian Heinzmann aláírja a kiegészítést amellyel hivatali idejét 1 évre csökkentették.

Nyilvánvaló, hogy nagy az érdeklődés. A TAROM egy olyan cég volt és van, ami tud termelni, ami lehet nyereséges, ami pénzforrás lehet az "okosok" számára. Ezek a dolgok megfigyelhetők egyes igazgatósági tagok, a TAROM társaság tevékenységében közvetve vagy közvetlenül érintett politikusok nyilatkozataiból, valamint az igazgatóság ez év során tett egyes intézkedéseiből.

Az egész tegnap tetőzött, amikor Dan Pascariu és Demetriade bemutat egy jelentést, amely azt mutatja, hogy Heinzmann mandátuma nem hosszabbítható meg, a Közlekedési Minisztérium pedig állítólag diplomáciai nyomást gyakorolt ​​a belga hivatalban tartása érdekében. Ezt a találkozót követően Nicolae Demetriade lemondott, de Dan Pascariu úr hivatalban maradt, és várta a GMS döntését, amely nem érkezett meg.

A Tarom közgyűlését elhalasztották, mert nem volt jelen minden részvényes. A TAROM légitársaság részvényeinek mindössze 0.09%-át birtokló SIF Muntenia képviselői nem voltak jelen, sőt némi pontosítást is kértek. Ezeket a lépéseket követően Dan Pascariu további 30 napig marad a CA TAROM élén.

Más szemszögből szemlélve a dolgokat, személyes véleményem az, hogy mindezt Dan Pascariu úr előre kitalálta. Úgy gondolom, hogy az SIF hiánya a GMS üléséről a stratégia része, csakúgy, mint Nicolae Demetriade úr lemondása. Ramona Mănescu közlekedési miniszter a vezérigazgatóval kapcsolatos minden felelősséget az igazgatóságra hárítja, és előre láthatjuk az eredményt.

Az igazgatóság a jövő héten ülésezik, és döntést hoz Heinzmann úrról. A helyzet jelenlegi állása szerint a belgát eltávolítják a TAROM vezérigazgatói posztjáról. Úgy gondolom, hogy hivatali idejét november 19-e után nem hosszabbítják meg, és arra számítok, hogy Nicolae Demetriade urat jelölik erre a posztra. Hogy 19. november 2013-e után mi lesz a TAROM-on, azt még várni kell.

A fenti terv lenne a legpesszimistább. A legoptimistább az lenne, ha Dan Pascariu urat kirúgnák az igazgatóságból, és Christian Heinzmann úr maradna a vezérigazgató, és kiderülne, sikerül-e elérnie a kitűzött célokat.

3 megjegyzés
  1. Mihai azt mondja,

    Mr. Dan Pascariu? pfft… pascariu, kis p-vel! #atat.

  2. RA mester azt mondja,

    Nagyon furcsa, megértettem, hogy D. Pascariut is lemondásra küldték, ha nem rúgják ki!!! Látom, hogy erősen húzzák a húrokat.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Hát elméletileg így kell lennie, csak a GMS nem jött össze. A közgyűlésnek el kellett mennie az igazgatóságból.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.