Miért szálljunk fel a gép bal oldalára?

0 9.399

Minden automatikusnak tűnik. Menj ki a reptérre, intézd el a papírmunkát és szállj fel a gépre. De észrevetted, hogy a beszállás mindig a bal oldalon volt? Gondolkoztál már azon, hogy miért a gép bal oldalán van a beszállás? Ez az eljárás felkeltette a kíváncsiságunkat, és kerestük a választ.

A kereskedelmi repülésre évtizedek óta bevett szabályok vonatkoznak. A repülési tér józan, matematikai, milliméterre számolva. Semmit sem bíznak a véletlenre. Ami szintén sok érdekességet keltett.

Ebben a cikkben megpróbálunk választ adni a következő kérdésre: – Miért a gép bal oldalán van a beszállás?.

Kísértenénk azt mondani, hogy mindennek az első katonai repülésekhez van köze. Alkalmas Air Dolomiti, van néhány legenda, amely szerint az első katonai repülőgépek pilótái a gép bal oldalán másztak fel, tisztelegve a lovasság előtt. Azt mondják, hogy a híres lovasok a ló bal oldalán másztak fel. Fegyver volt a jobbjukon.

Kísértenénk azt hinni, hogy mindennek köze van ahhoz, hogy a legtöbb embernek igaza van. Ha felszállsz a gépre, fordulj jobbra :). De nem ez az oka.

A gép bal oldalán történő beszállást megegyezés alapján hozták létre

Az igazi válasz a földi műveletekkel, technikai okokkal kapcsolatos. Mondhatnánk, hogy hihetőbb válasz. Egy globális megállapodást követően megállapodás született arról, hogy a be-/kiszállás a repülőgép bal oldalán történjen.

De hogyan jött létre ez az egyezmény? Nos, eleinte kicsik voltak a repterek, és a gépek a reptér előtt parkoltak le, oldalt, a reptérre vezető gép bal oldalán az ajtóval. A parancsnok a repülőtéri terminálhoz képest parkolhatott. Ő volt a legjobb láthatósága ehhez az eljáráshoz.

És hogyan jött létre ez a manőver? Oké, térjünk vissza a haditengerészeti szektorhoz. Az egyezmény mögött meghúzódó érvelés a tengeri térségből ered. A múltban a hajók a bal oldalon kötöttek ki a kikötőben.

üres

Visszatérve a légi közlekedésre, a repülőterek logisztikájukat úgy alakították át, hogy az egyezménynek megfelelően a repülőgép bal oldalán lehessen be- és kiszállást végezni. De a repülőgépgyártók is figyelembe vették az egyezményt, és ugyanazon elvek alapján építették a repülőgépeket.

Munkafolyamatok a repülőgép körül

A gépet leszállás után a pilóták a kapu/leszállási pozíció felé manőverezik. Úgy helyezze el, hogy megkönnyítse és felgyorsítsa a repülőgép következő repülésre való felkészítéséhez szükséges összes eljárást.

Elsőként azok közelítik meg a repülőgépet, akik az utasok kiszállásáért felelősek. Szinte egyidejűleg a jobb oldalon az összes többi tevékenység továbbra is zavartalan, tökéletes sorrendben.

A jobb oldalon a következő műveletek zajlanak: tankolás, poggyász ki-/bepakolás, és a vendéglátó gép biztosítja a következő repülés előkészítését. És most komolyan, nem igazán akarjuk, hogy az emberek belekeveredjenek a gépekbe és a földi gépekbe.

Így egy repülőgép 30-45 perc alatt repülésre kész lehet, ha rövid és közepes repülésekről beszélünk. A hosszú távú járatok esetében a felkészülési időszak valamivel hosszabb.

Az első fedélzeteket a Schiphol Nemzetközi Repülőtéren szerelték fel az 1960-as években, a képen pedig a terminálhoz csatlakoztatott DC-8 repülőgép látható.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.