Melyik a legbiztonságosabb hely a gépen?

8 4.372

Egy Boeing 727-es irányítása alatt lezuhant egy mexikói sivatagban ezen a nyáron. Részt vettek 400 ember ehhez a projekthez. millió eurót költöttek el, és kb 5 év projekt előkészítés. A próbababák összeomlását és viselkedését az ütközés során filmre vették 38 HD kamera a síkra és a síkra szerelve.

A légitársaságok számára most először gyűjtöttek olyan képeket és információkat, amelyek hozzájárulhatnak a repülőgépek biztonságosabbá tételéhez és az utasok számára új biztonsági intézkedések bevezetéséhez. Sok vizsgálatot laboratóriumban végeznek, és nem fedik le az összes lehetséges valós helyzetet. Tehát az iparnak szüksége van ilyen kísérletekre valódi repülőgépekkel.

Ezt az irányított összeomlást követően vonták le az első következtetéseket. Egy utasszállító repülőgép átlagosan 180 mérföld/órás sebességgel száll le. Az irányított lezuhant gép esetében 450 mérföld/órás sebességet mutatott. Az ütközést követően a pilótafülke és a gép elejének egy kis része összetört a törzs többi részével. Az első következtetések az első futóműre utalnak. Nem vált le a gépről, emiatt eltört a pofa.

Hibryd III próbababák, a repülőgép fedélzetén használtak 175 cm magasak és egyenként 77 kg súlyúak. A Hybrid III-at rendszeresen használják a frontális ütközések hatásainak tanulmányozására. Ilyen körülmények között a férfi próbababákat gyakran nőket és gyerekeket utánzó manökenek kísérik.

Minden próbabábu 32 adatcsatornával rendelkezik. A repülőgép fedélzetén voltak 3 próbababa Hybrid III és 96 adatgyűjtési csatorna volt 10 000 minta/másodperc sebességgel. A gép körülbelül 450 ezredmásodpercig zuhant le, így a próbababák ezalatt 432 ezer információt gyűjtöttek össze.

Ebből az alkalomból azt is tesztelték, hogy az utasnak milyen pozíciót kell felvennie egy közvetlen ütközés esetén. A légitársaságok a biztonsági öv viselését javasolják, enyhén guggolva előre nézzen, fejét a karjai között, a tenyerét pedig a tarkóján. Így a kutatók egy próbababát az ajánlott, egyet pedig normál helyzetbe helyeztek.

Az ajánlott helyzetben a láb sípcsontja a testsúly és az ütközési erő miatt nagy igény volt. Néhány ember valószínűleg bokasérülést szenved, és mozgási nehézségeik lehetnek. A normál helyzetben ülő próbabábu esetében a problémák az ágyéki területen jelentkeztek. Emellett hevesen beütötte a fejét az első ülésen, és a gépről leszakadt panel a vállába ütközött.

A kutatók a guggolást javasolják, a légitársaságok által jelzett és jóváhagyott, mert az utas kevésbé van kitéve a baleseteknek, és sokkal több esélye van a biztonságos menekülésre.

Az ellenőrzött ütközést követően az ütközési erők nagyobbak voltak elöl – 12G-ig, és kisebbek hátul – 6G-ig. G a gravitációs vonóerő!

A baleset rövid és kapcsolódó következtetései azt mutatják, hogy a legjobb ülések a gép mögött voltak. Baleset esetén a Boeing 727 Big Flo, az utasok 81%-ának volt valós esélye a túlélésre. Elsőként a pilóták szenvedtek, őket követték a business osztály utasai és a turistaosztály első sorában ülők.

jelentkeztem a Discovery Channel által létrehozott alkalmazás és választottam 7. hely. az előadás után"Érdekesség: A gép lezuhant"Az alábbi üzenetet kaptam:

„A 7. ülés már nem volt rögzítve a repülőgép testéhez a baleset után. A becsapódás 150 méterre katapultálta őt a géptől, mivel a törzs eleje szétesett, és a gép közvetlenül a földre húzódott."

Szem előtt kell tartanunk, hogy a Boeing 727-est ma már nem használják, és hajtóművei vannak a farkán, és a legtöbb működő repülőgép szárnyán van hajtómű. Várjuk tehát az ilyen gépekkel végzett tesztet!

Tipp: Repülőgépre való felszálláskor fontos pozitívan gondolkodni, és bízni a személyzetben és a repülőgépben. Mindig kövesse a légiutas-kísérő utasításait. A legélvezetesebb és eseménymentes repülést kívánom!

PS Nincs "legbiztonságosabb hely" a repülőn, mert sok tényező befolyásolhatja az incidenst/balesetet. Tehát azt javaslom, hogy válassza ki a kívánt helyeket, amelyeket kényelmesnek talál stb.

8 megjegyzés
  1. Radu Dumitrescu azt mondja,

    Helló,

    Egyetlen tanácstalanságom volt a gép leszállásával kapcsolatban. Hogyan jutott el a gép 1.32 mach-ig (az a 450 m/s, amellyel leszállt)? A másik cikkedben szereplő képeken úgy tűnik, hogy a gép enyhén vízszintesen repül, de amit nem értek, az az, hogy hogyan szállt le (kényszerült) szuperszonikus sebességgel. Vagy inkább hogyan repülhetett ilyen sebességgel – a hangsebesség kis magasságban körülbelül 340 m/s.

    Majd este dokumentálom magam, ha lesz egy kis időm. Érdekesen hangzik

  2. Sorin azt mondja,

    Szia Radu!

    Igen, az információt a Discovery-től vettük, de szerintem hihetőbb, ha csomós óránként dolgozunk. Megpróbálom valami tisztességesebb időpontban megnézni a videót:D.

    Kutatom a problémát és jövök a pontos információkkal!

  3. Radu Dumitrescu azt mondja,

    Szerintem csomópontok lennének, nem csomópontok / h. Vagyis a csomópontok a sebességet jelölik, a csomópontok / h a gyorsulást jelentené Nem sok technikai részletet találtam erről a kísérletről, de ma este még keresem.

  4. Claudiu azt mondja,

    ????

    Mindig igyekszem valahol a szárnyak mögött ülni, az ablak melletti sorban 🙂

    A 29. helyen van esély arra, hogy megúsztad anélkül, hogy megsérültél vagy megsérültél az ütközés pillanatában. Valójában a gép hátuljában a becsapódási erők csak feleakkorák voltak, mint az elején. Körülbelül 6G-nál – vagyis a gravitációs húzóerő hatszorosánál – úgy éreznéd az ütközést, mint amikor autókkal ütközöl egy vidámparkban.

  5. stefan azt mondja,

    sok tényező 🙂
    _ jól akarsz látni az ablakon: elöl
    _ turbulenciánál kevésbé akarsz rázni: a szárnyon
    _ pár százalékkal több esélyt szeretne elérni, hogy ne haljon meg: hátul
    (bár ha megnézzük a Los Angeles-i katasztrófát azzal a koreai géppel néhány évvel ezelőtt, ez nem igazán így van)

    Ui: Hamarosan kétszer repülök a 2-al, lehetőleg előre foglaltam az üléseket, minél nagyobbak a szárnyai annak a szörnynek, annál jobb ülni fff elöl vagy fff hátul

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.