A Közlekedési, Infrastrukturális és Hírközlési Minisztérium által javasolt intézkedések a légi közlekedés területén.

2 3.041

Ebben az időszakban az állami intézmények mindenféle intézkedést bemutatnak és javasolnak a SARS-CoV-2 vírus megelőzésére és leküzdésére, a rendkívüli állapot feloldását követően, 15. május 2020-től hatályos intézkedésekre. a Belügyminisztérium javaslatairól és hogyan május 15-e után felfüggeszthetik a járatokat.

De nézzük a Közlekedési, Infrastrukturális és Hírközlési Minisztérium javaslatait is, különös tekintettel a légi közlekedés terén javasolt intézkedésekre. Az alábbiakban az oldalon található szöveg mt.ro!

LÉGI SZÁLLÍTÁS - BUKARESTI NEMZETI REPÜLŐTÁRSASÁG

  1. Intézkedések a repülés ütemezéséhez és az üzemeltetési eljáráshoz

▪ A torlódások elkerülése és – implicit módon – az utasok közötti 1 méteres távolság betartása érdekében, az AIHCB-től felszálló járatok, a légitársaságok / szolgáltatók tájékoztatják az utasoknak a menetrend szerinti indulási idő előtt 3 órával kell megérkezniük a repülőtérre.

Az emberek közötti védőtávolság biztosítása érdekében mind az emberek mozgósítására szolgáló útvonalakat, mind az ideiglenes parkolóhelyeket a korlátlan övezetben átalakítják.. Itt utalunk az utasterminálok előtti nyilvános parkolókra, az utasterminálok bejáratánál lévő peronokra, az utasterminálokon belüli várótermekre, a check-in pultokra (check-in, jegyértékesítés), a közétkeztetési helyekre (éttermek, bárok, kávézók), az információs irodákba és a váróba. Ez a beszállókártya vagy azzal egyenértékű dokumentum bemutatásával történő beléptetés ellenőrzéséhez szükséges.

Az Indulási terminál előtti parkolóban helyet alakítanak ki (kb. 1200 m²) amelyen 6 db (20m x 10m méretű) sátor kerül elhelyezésre az utasok csoportosítására, a terminálhoz való belépés előtt. A sátrak fel lesznek szerelve székekkel, repülőjegy-kijelző rendszerrel, gyümölcslé/snack árusokkal stb.

▪ Az AIHCB-hez érkező összes utast az Indulási Terminál parkolójában található válogató területre irányítjuk.

▪ Sátrakba csoportosítjuk az utasokat az egyidejűleg üzemeltethető járatokon, amelyek a társadalmi távolságtartás miatt nem tudnak belépni a terminálba.

▪ A tünetekkel küzdő személyek utastermináljaiba való bejutásának megakadályozása érdekében, hőszkennelési kötelezettséget írnak elő, a törvény által megengedett mértékben 

A hatósági korlátozások feloldása utáni üzemeltetéshez az indulási terminálon rendelkezésre álló összes check-in szigetet használjuk. (Jelenleg csak az Indulási Terminál bővítésében, a kapacitás 50%-án történik a művelet).

▪ A társadalmi távolságtartás érdekében színes függöny kerül kialakításra, melyen belül a padlón jelölve, matricákkal (padlógrafika), demarkációs vonalakkal az utasok közötti 1 m távolságot (elöl) - hátul és oldalt).

A check-in pultok a repülőgép indulása előtt 4 órával nyitnak. A felelős ügynök minden járathoz elegendő számú alkalmazottat biztosít, akik az utasok utasfelvételi pultoknál történő kezelését végzik.

Az Indulási Terminál nyilvános területéről minden ülőhely megszűnik, hogy ne hozzon létre helyiséget az utasok helyhez kötöttsége számára, mielőtt azokat a check-in pultoknál feldolgozzák. A padokat a sátrak területén, az Indulási terminálon kívül helyezzük el.

A repülőtér személyzetének maszkot kell viselnie bent és a helyszínen ellenőrizni e védelmi intézkedés betartását.

Lépéseket tesznek a jelzések és a videoüzenetek adaptálására beltéri monitorokon fut a biztonsági ellenőrzési területen, hogy megjelenjenek a szociális távolságtartásra vonatkozó utasítások.

▪ A beszállókapu területén lévő ülések átalakításra kerülnek, a 3 ülésből álló készletből (1, 2, 3…) egy ülés eltávolításával, az utasok közötti optimális távolság megtartása érdekében.

▪ Nemzetközi versenyeken, peronon történő beszállással, se a gép hátsó üléseiről induló buszokra száll fel, elkerülve az utasokat a repülőgéphez szállító buszok zsúfoltságát (max. 50%-a kapacitás).

Az utasok kiszállása a repülőgépből a repülőgép első soraitól kezdve történik, a tevékenység gördülékenységének biztosítása érdekében. Kerülje el a torlódást az utasokat a repülőtérre szállító buszokon (max. 50%-os kapacitás).

  1. További intézkedések a társadalmi távolság és az utasokkal való kommunikáció védelmére és fenntartására

▪ 2 m távolság betartását célzó üzenetek az emeleten, a határterületeken Indulás és Érkezés. A táblákat legalább 2,3 m távolságra kell elhelyezni közöttük. Körülbelül 40 táblát helyeztek el.

▪ A titoktartási határ sávja az útlevélellenőrző pulthoz képest nagyobb távolságra került az eredetitől. Körülbelül 100 m volt a legjobban látható, sárga, privát sáv, legalább kétszer olyan széles, mint az eredeti változat.

▪ Kétnyelvű plakátok, amelyeken a „tartson legalább 2 m távolságot” felirattal. A terminálok közterületein minimum 30 plakát került elhelyezésre.

▪ Plakátok a COVID-19 fertőzés megelőzése érdekében követendő lépésekkel.

▪ A COVID-19-ről szóló információkat tartalmazó plakátok az AIHCB termináljain (közterületeken és tiltott területeken).

▪ 6 db poszter a biológiai hulladékgyűjtőkhöz.

▪ Összesen mintegy 350 plakátot és tájékoztató anyagot helyeztek el, ami több mint 200 m² tájékoztató anyagot jelent.

▪ Az ajánlott távolság (2 m) betartása érdekében a terminálokon közlemények (kétnyelvűek) készülnek. A hirdetések 2 percenként automatikusan elküldésre kerülnek

▪ Átlátszó anyagú panelek felszerelése azokon a területeken, ahol közvetlen kapcsolat van az utasok és az AH / AIHCB alkalmazottai között (check-in pultok, utas beléptető pontok, ahol a DSA munkatársai ellenőrzik a beszállókártyákat / egyenértékű dokumentumokat, személyes beléptetőpont - PCA55, poggyászmentő helyiség beléptetési pont Érkezések - PCA 49, Corp Logisztikai beléptetőpont, röntgenszűrők, beszállókapuk, elveszett poggyászirodák, protokoll lounge fogadások stb.).

▪ Az utasok beléptető pontjainak felszerelése fertőtlenítőszerekkel az utasok számára, hogy a biztonsági ellenőrzési szűrőkbe való belépés előtt fertőtlenítsék a kezüket.

▪ Válogatósátrak telepítése az Indulási Terminál környezetében, a repülõtérre repülésre érkezõ utasok osztályozására (részletek a 3.2.1. pontban).

▪ Megfelelő karantén helyek kialakítása a COVID-19 tünetekkel járó utasokkal kapcsolatos gyanúk tisztázására.

▪ 100 további információs tábla / roll-up elhelyezése, PVC anyagtámasztékkal, 0,9 mx 2 m méretben.

▪ Körülbelül 1000 padlómatrica elhelyezése „tarts 1 m-t” jelzésekkel/üzenetekkel, a padlón alkalmazható, 0,9 m x 0,3 m.

▪ A torlódásra hajlamos területek azonosítása és konkrét megjelenítési módszerek.

▪ A külső területek specifikus jelzése, amely „pufferként” fog szolgálni, és amely átmenetileg - és ellenőrzött módon - átveheti a sorok esetleges "bővítését" a terminálról, arra az esetre, amikor belül, az egészségügyi biztonság határa.

▪ A továbbítandó további üzenetek és azok gyakoriságának meghatározása.

▪ Vészhelyzetben a találkozási pontok értékelése a társadalmi távolság szempontjából, és ezeken a területeken a kijelző frissítése.

▪ A mozgólépcsőkön/járdán az utasok távolságát lépcsős jelölésekkel és az aktuális karral biztosítjuk.

▪ A szükséges szappan és kézfertőtlenítő állandó biztosítása a WC-k belsejében, valamint plakátok elhelyezése a megfelelő kézmosási módra.

▪ Az AIHCB termináljaiban található éttermek és kávézók a hatósági feltételek szerint működnek.

▪ A „Repülőtér segítő” program újraaktiválása a Külkapcsolatok, Protokoll, Mozgássérült utassegítés, stb. munkatársainak igénybevételével a szociális távolságra vonatkozó szabályok betartásának, az utasok útbaigazításának és távozásának ellenőrzésére.

▪ A repülőtéri személyzet PPE-vel való felszerelése, az expozíció mértékétől függően.

▪ Az OA és az AH köteles lesz minden szükséges tájékoztatást megadni az utasoknak az utazási feltételekről (ideértve a biztonsági ellenőrzés általános és speciális szabályait), az új vírussal való fertőzés megelőzésének szabályairól.

▪ Az utasok hőszkennelésének szükségességének megállapítása a vonatkozó nemzeti jogszabályoknak megfelelően, illetve a hőszkennelési eljárás alkalmazásának megfelelő pontjainak meghatározása.

  1. Műszaki-logisztikai jellegű intézkedések, létesítmények tisztítása, fertőtlenítése, valamint személyvédelem

Körülbelül 10 napi levegő/felület fertőtlenítés maximális koncentrációjú biocid anyaggal. A fertőtlenítést megállás nélkül végezték mindkét CNAB repülőtér (AIHCB és AIBB-AV) érkezési/indulási folyamain.

▪ CNAB mentőautók, mentők és az orvosi rendelő fertőtlenítése.

▪ Az utasokat kiszolgáló repülőgépek és autóbuszok fertőtlenítése.

▪ Minden WC fertőtlenítése 2 óránként vagy szükség esetén.

▪ A tálcák fertőtlenítése a biztonsági szűrőktől, műszakonként legalább egyszer vagy kérésre.

Minden bejárati ajtó fertőtlenítése (beleértve az irodákat is) - egyszer / kérésre. Fertőtlenítőszerek biztosítása az utasok számára (vécékben, folyosókon stb.).

▪ Az utasok védőmaszkjainak vásárlásához szükséges lehetőségek biztosítása (amennyire lehetséges és jogszabályi megkötések), tekintettel arra, hogy a hatósági korlátozások feloldását követően ezen védőelemek viselésére vonatkozó intézkedések kötelezővé válnak.

▪ Fertőtlenítő/kézfertőtlenítő törlőkendővel ellátott adagolók felszerelése a terminálok belépési területein, a tranzitterületeken, a beléptető és az útlevél-ellenőrzési területeken. Az utasokat (plakátokkal) figyelmeztetjük a fertőtlenítőszerek használatára, mielőtt bemutatják az úti okmányokat ellenőrzésre.

▪ Mozgólépcsők és fix lépcsők, járdák, csomagtartó kocsik, csomagtartó szalagok, liftek aktuális kézi fertőtlenítése.

▪ Közterületek fertőtlenítése legalább napi 8 alkalommal.

▪ Az AIHCB terminálok forgalmas területein fertőtlenítő szőnyegek elhelyezése, biocidokkal való tartós nedvesítés biztosítása.

▪ A CN AB adminisztratív épületeinek napi fertőtlenítése.

▪ A hengerágyak, a szalagrendszer és a biztonsági ellenőrző berendezések, illetve a biztonsági ellenőrzésre szánt tálcák időszakos, napközbeni fertőtlenítése.

LÉGI SZÁLLÍTÁS - TAROM CÉG

  1. Az utastér és a hajózószemélyzet védelmi intézkedései

▪ A légiutas-kísérők kötelesek védőfelszerelést (maszk, kesztyű, napellenző) viselni.

▪ Repülőgépek felszerelése fertőtlenítőszerekkel és tartalék védőfelszerelésekkel.

▪ A személyzet oktatása a védőfelszerelés használatára és az egészségügyi biztonsági körülmények között használt eszközök eltávolítására vonatkozóan.

▪ Fertőtlenítés minden egyes interakció után az utasokkal, holmijukkal vagy az általuk érintett terekkel/területekkel.

▪ A lépcsőházból a földi személyzet kabinjába való belépés tilalma, kivéve a takarításra és fertőtlenítésre vagy a műszaki személyzet kabinjába.

▪ Kesztyű használata az üzemeltetési dokumentációk kezelésében, saját íróeszköz használata.

▪ Viseljen kesztyűt és védőmaszkot arra az esetre, ha el kell hagynia a pilótafülkét, fertőtlenítést a pilótafülkén kívüli feladatok elvégzése után.

▪ A pilótafülkébe való belépés tilalma minden olyan személy számára, aki nem tagja a hajózószemélyzetnek.

▪ Maszk viselése a pilótafülkében.

▪ Hosszú ujjú ruha viselése.

▪ Kézfertőtlenítés a repülőgép közös tereinek vagy berendezéseinek minden egyes használata után.

▪ Olyan védőfelszerelések vagy anyagok betiltása, amelyek akadályozhatják a sürgősségi felszereléshez való hozzáférést, akadályozhatják az oxigénmaszkokhoz való hozzáférést, megakadályozhatják a vészhelyzeti menekülési útvonalakhoz való hozzáférést, vagy korlátozhatják a légiutas-kísérő személyzettel való vizuális vagy hallható érintkezést.

  1. Utasvédelmi intézkedések

▪ A fedélzeti szolgáltatás korlátozása/felfüggesztése útvonalakon/célállomásokon a hatóságok által bejelentett kockázati szint függvényében.

▪ Kérésre palackozott víz és/vagy előre csomagolt élelmiszer kínálata.

▪ Az utasforgalom korlátozása a repülőgép elején.

▪ Az elülső WC használatának korlátozása az utasok által.

▪ A biztonságos távolság betartására, a fedélzeti szolgáltatás korlátozására, a légi forgalom elkerülésére vonatkozó közlemények beillesztése a fedélzetre.

  1. Repülőgépek/közös helyiségek fertőtlenítése

▪ Fertőtlenítő program minden forgatás után.

▪ Az eligazító helyiség fertőtlenítése.

ISMÉTELJÜK!!! Ezek az intézkedések javasoltak és nyilvános viták alatt állnak. Hivatalosan még semmi sem engedélyezett. A kormány és az illetékes hatóságok ezeket a javaslatokat összegyűjtik, megvitatják, megvitatják, és végül jóváhagyják a riasztási időszakban elrendelt új szabályok végleges formáját, amely Romániában május 15-e után alakul meg.

2 megjegyzés
  1. Ileana azt mondja,

    Mi a helyzet a 14 napos karantén időszakkal az országba való utazást követően? Május 15. után kötelező lesz? Végeztek-e vizsgálatokat az utazás előtt (közvetlenül ?; előtte néhány órával?; néhány nappal előtte?) Egy lehetséges fertőzés jelzésére? Csak konkrét tünetek esetén? Vagy minden utazást tesztelnek?

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Egyelőre nem tudni, mit fog tenni, miután elhagyta a posztot

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.