Új Alitalia, esetleg áprilisi járatok 45 repülőgépből álló flottával.

0 1.576

Több hónapig tartó tárgyalások után az Alitalia néhány héten belül megkezdheti a repülést. Mario Draghi olasz miniszterelnök találkozott a Közlekedési és Gazdasági Minisztérium magas rangú tisztviselőivel, hogy véglegesítse a bajba jutott légitársaság tervét.

A Reuters jelentése szerint egy új légitársaság, az ITA néven átveszi az Alitalia összes vagyonát. Ez magában foglalja a repülőgépeket, a résidőket és az alkalmazottakat. Az új ITA ezután, talán április végén kezdi meg működését, mindössze 45 repülőgéppel és körülbelül 4.500 alkalmazottal.

Mivel azonban a végső részleteket még nem erősítették meg, más piaci források szerint az ITA még kisebb lesz, mindössze 43 repülőgéppel és 2.500 alkalmazottal. A légitársaság jelenleg körülbelül 90 repülőgépből álló flottával rendelkezik: Boeing 777 és Airbus A320, A321 és A330.

Az Európai Bizottság tiltakozik az Alitalia számára nyújtott további állami támogatás ellen.

Az eredeti terv az volt, hogy júniusban zöld utat adnak a cégnek. azonban a visszatérés két hónappal korábban, április végén lesz, hogy teljes mértékben kihasználhassuk az utazási korlátozások mérséklődését és a nyári szezonban növekvő keresletet.

Az Európai Bizottság (EB) már kijelentette, hogy tiltakozik minden további állami támogatás ellen, amelyet a nehéz helyzetben lévő nemzeti légifuvarozónak nyújtanak. Az új terv további 1-2 milliárd eurós forrást igényelne.

Az Alitalia-résidőket más fapados légitársaságok is keresik, ami azt jelenti, hogy az új olasz légitársaságnak komoly versennyel kell szembenéznie. Az EB is érdeklődést mutat majd az új légitársaság iránt, ha a Lufthansa a szigorú versenyszabályok miatt beruházás mellett dönt.

A Lufthansa beruházást tervez az új olasz légitársaságba.

Nemrég tett ajánlatot a Lufthansa német légitársaság, amely a jövőben szeretne befektetni az olasz légitársaságba. A Lufthansa szerint változtatásokat kellene végrehajtani, de egy kis légitársaság kaphat támogatást Németországtól.

A Lufthansának már több leány légitársasága van Európában, köztük az Eurowings, a SWISS, az Austrian, a Brussels Airlines és még sokan mások. Egy másik fuvarozóba való befektetés az európai versenyszabályok túllépésének tekinthető.

A Ryanair korábban jogi csatát indított, azt állítva, hogy az olyan légitársaságoknak nyújtott állami támogatás, mint a Lufthansa, tisztességtelen előnyt jelenthet. Ha a Lufthansa pénzügyileg elég stabil ahhoz, hogy egy másik légitársaságot vásároljon a repüléstörténet egyik legrosszabb éve után, akkor a Ryanairnek igaza lehet.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.